senin için fevkaladenin fevkinde bir değere sahip olanın yüzüne bakmaya bile tenezzül etmemesidir herhalde.
görsel
Mutlulug avrupa yakasi izleyerek yakalamaya calisiyorum.
Yaşadığım ülkenin malesef eğitimsiz saçma sapan düşünen safsatalarla tartışan zeki olmasına rağmen kafayı çalıştırmamakta direnen insanlarla dolu olması.
Olduğum yerde kalırsam kendimi boğucam
Bugün selpak satan bir abinin Kısacık isyanı:

Yanında köpeği olan bir vatandaşımızın kendisine selpak satmak isteyen abimizi terslemesi sonucu ağzından çıkan şu cümle: köpek kadar değerimiz yok ulan!
çok hayalim ve az param var.
Kendi doğum gününde başka bir çocuğun doğum günü partisine giden bir palyaço.
Ciğeri beş para etmez insanlar torpille iyi yerlere geliyorlar.
Şiddetli yağmur yağan bir istanbul gününde, metrobüs merdivenlerinde yağmurun altında, dizleri kendine çekik, yalınayak haldeyken ağlayan bir çocuk görmek. Daha da iç burkanı ise o çocuğun yanından öylece geçmek.
iki gün sözlüge girmedim ama 1 tane bile bildirim gelmemiş mesaji zaten geç, yalnızız degişmeyecek üzülmeye degmez.
Arkadaşımın kızı 4 yaşında. Yanağında bir iz çıkmış. Doktora götürmüşler. Gözünden de sürekli yaş geliyormuş. Bir gece küçük kızı odasında tanrıya yakarırken duymuşlar kocasıyla. Şöyle demiş: allahım yücümdeki iz geçsin noluy, yaş da akmaşın, annem babam çok ücülüyoy, ben seni çok seviyom, bana yaydım et.

Duyduğumda çok ağlamıştım.
Ömür bir ok, zaman bir yay, bir el o yayı germiş, sen o yayı attın tut.
Aldığın her nefes, keseden akmakta olan bir kum tanesi, kese ortalanmış ve sen kumu tükettin tut.
Birbirimizi hiç kanlı canlı görmesek, aramızda mesafeler de olsa çok sevdiğim bir arkadaşımın sınav sonucunu öğrenmesinden sonra hastaneye kaldırıldığını öğrendim. Hedefi diş hekimliği idi ve bu hayali için iki sene boyunca gece gündüz çalıştı, uykusuz kaldı, hasta oldu. Tek bir diş hekimliği kontenjanı olsa en çok hak eden muhakkak o olurdu. Gencecik kızın akıttığı yaşlar ne olacak şimdi ? Tam olarak adaletini sikeyim dünya.
Büyükbabamın telefonunu çocukların elinde görmek. Sanki halâ balkolda oturup dışarıyı izliyormuş gibi hissetmeme sebep olması ve birkaç saniye sonra artık olmadığını hatırlamak... olsun, benimle ben yaşadığım müddetçe yaşayacaksın.
Amcamım gelini facebooktan istek yollamisti akraba diye kabul etmemiştim. Daha doğrusu gormemis gibi yapıp cevaplamamıştım. Kadın 3 4 ay önce vefat etti. Allah rahmet eylesin gencecik 2 çocuğu var. Facebookta arkadaş isteklerinde tak diye onun ki çıkıyor hep. Hala cevap veremedim. Her gördüğüm de içim burkulur.
aramda 20 net olan kişiyle sırf ygs'm kötü diye sadece 4.000 sıralama atmam. 80 soruda 62 net yapmamın hiçbir boka yaramaması. böyle okuyunca nolcak yea daha neler var diyebilirsiniz elbette ama bir yılımı buna verdim lan ben. kaliteli öğretmenlikler olmuyor bile. hayatımı sikeyim aq.
Şehit çocuklarının babalarının fotoğraflarına attıkları bakış. içimi burkan değil kavuran bir detaydır
şu hayatta annemin tek bir gün yüzü görmemiş olması içimi burkan bir detay.
Koskoca bir çocukluğu çekyat tepesinde geçirmek. Ve sanırım en kötüsü de oyuncak niyetine gırgırla ve sineklikle oynamak!

(bkz: fakirlik)
Daha geçen yıl bu zamanlar komikli video üzerinden gırgır döndürdüğünüz hayat dolu dostunuzun bu yıl aranızda olmaması. Üstelik bugün doğum günü. Böyle bir günde ölümünü anacağımı tahmin edemezdim ki.
Yaşasa 25'ine basacaktı. Nasip olmadı.
iyi ki varsın demek için nelerimi vermezdim. Huzurla uyu deli kız...
Bu hayata yönetmen olma hayaliyle başladım ama şimdi en büyük hedefim italyanın musluk suyunu denemek.

iç acıtır.
onu farklı sanıp güvendiğin kişileri aynı çıkması.
kimseyi tanımadığın bir yere gelip yapayalnız olduğunu iliklerine kadar hissettiğin o an.
Hiç gelmeyecek bir merhaba bu kadar beklenir mi?
şu an kimimiz evdeyiz,
kimimiz hala çalışıyoruz.
kimimiz acıktı, kokoreç, dürüm yemeye gitti,
kimimiz yolda,
kimimiz ders çalışıyor belki,
kimimiz uyudu hatta,
kimimiz sarhoş,
kimimiz bir sevgili yapmaya uğraşıyor.

yani her birimiz bir şeyler yapıyoruz.
biz bu şekildeyken,bizden biri, içimizden çıkmış biri,
metin hara, adriana lima ile pompiş yapıyor.
biraz hayatı sorgulayın amk.
görsel

iyi geceler herkese.