bugün

tabiri caizse, bedenini para karşılığı bi müddet kiraya veren kadındır. bedeniyle birlikte ruhunu da kullandırmaktadır aslında, farkında mıdır bilemiyorum.
Efendim biride çıkıp demiyor ki neden hayat kadını ya da erkeği? Hayat kadını olmayan, hayat erkeği olmayan var mı? Soruyorum var mı?
Hayatlılık onlara özgü bir şeyse, bunun dışındakiler ne o zaman? Hayatsız insanlar mı? Hayata bulaşmamış, kire çamura hiç basmamış, hep ütülü, gıcır gıcır, fazla temiz benlikler mi? Hayatlılık sırf bu tip kadınlara ve erkeklere özgü bir şeyse, öyleyse hayat underground bir şey olsa gerek. Yeraltının soğuk, karanlık, güzel evinde ancak hayat olsa gerek..Öyle ya sadece ölüler kirlenmeden, hayata değmeden kalmayı başarabilirler..
Biz neciyiz ulen, bizim hayatımız yok mu?
bildiğimiz orospudur.
bildiğimiz seks işçisidir.
sosyal güvencesi olmayan bir meslektir.
Bir çok meslek grubundan daha fazla maddi getirisi olan, maddi getirisi kadar manevi ve toplumsal saygı götürüsü olan meslektir.
etrafta ben kızım diye dolan bir sürü manevi meslektaşından daha namuslu kadındır.
yazarların cinsel ilişkiye girdiği ilk canlılar arasında akla ilk gelendir. hayatın içinden gelmiştir. hayatını anlatsa roman olur. her biri feleğin çemberinden geçmiş olup hayat okulu mezunudurlar.
isim Para karşılığında erkeklerin cinsel zevklerine hizmet eden ve bu işi meslek edinen kadın, fahişe, orospu, orta malı, kaldırım çiçeği, kaldırım süpürgesi, kaldırım yosması, sürtük.
- Tdk
maaşşaallah tek bi tanımda ana avrat düz gitmişler.
tdk'nın aynen bu şekilde tanımladığı kişi:

- Para karşılığında erkeklerin cinsel zevklerine hizmet eden ve bu işi meslek edinen kadın, fahişe, orospu, orta malı, kaldırım süpürgesi, kaldırım yosması.

ne yalan söyleyeyim bir an tanımı sönmez reyiz'in yaptığını zannettim. ''ananın leşini sikeyim tipsiz orospu çocuğu'' diye devamını getirecek sandım. arkadaş ne bu kin böyle? bir hayat kadınına paranı mı kaptırdın?
isim Para karşılığında erkeklerin cinsel zevklerine hizmet eden ve bu işi meslek edinen kadın, fahişe, orospu, orta malı, kaldırım çiçeği, kaldırım süpürgesi, kaldırım yosması, sürtük.
- Tdk
maaşşaallah tek bi tanımda ana avrat düz gitmişler.
yaklaşık 2 yıl önce uzun uzun sohbet ettiğim 'amele kol kasını çalıştırıyor ben başka kasımı' diye yaptığı işi tanımlayan kendiyle barışık insan.
bu çarkın kölesi olmayı gururunu çiğnemek pahasına kabullenmiş kadındır.
mini eteği ile ak seçim minibüsüne binebilir.
sadece hayat kadınları iyi sevişir sanıp, diğerlerini zombi olarak gören zihniyetin adlandırdığıdır.

ancak hiv'in yaygınlaşması ile değişmesi gereken terimdir.
dünyanın en eski mesleklerinden biri.
son dönemlerde psikologlar ile çok fazla ortak noktaları olduğunu düşündüğüm meslek(doğru duydun meslek dedim).

her iki meslekte:

randevu ile çalışırlar - evet

peşin çalışırlar - evet

çok tuzludurlar - evet

birebir etkileşim söz konusu - genellikle

saatli çalışırlar - evet

işiniz bitince bir rahatlama olur - evet

iş bittikten sonra seni tanımaz - evet

iş üstündeyken rol yaparlar- kesinlikle.

şimdi sen söyle aradaki benzerlik farklılıklarından daha fazla değil mi.
Hayat kadını demek biraz daha acı verici olabilir onlar için.
bazı kültürlerde sıradan bir meslek erbabı olarak görülür. bizim dilimizde bence saçma bir anlamı vardır. hayat sadece seksten mi ibarettir sorusunu getiriyor aklıma. tamam büyük bir kısmı sekstir yani bunu inkar edemeyiz ama hayat kadını tabiri gerçekten saçma ve boş gibi.
Insanligin en eski mesleklerindendir.
Orospuya naif seslenecem diye hayatın adını karalayan salak da bir milletiz işte.
Uzun yazmışın kim okucak bu saatte amk. Okumadan eksiledim beyler sizde öyle yapın.
bugün taksimde bi kaç tanesiyle konuştum da, içim acıdı resmen kendilerine.
yaşantısına en zıt meslek ismine sahip olan kadındır.
Belkide istiyerek yapmıyordur. Bence çoğu kişi istiyerek yapmıyor, kim para karşılığı tanımadığı bir bunak, barzo, kıro, göbekli, iğrenç kişilerle yatabilirki.. yaptığı şeyleri kınamıyorum bu benim düşüncem.