bugün

11 yaşında annesi ölen birisinin o günden sonra asosyal bir hayat sürmesinden sonra, bir gün bi' kız ile tanışarak aşık olması ile söyleyeceği cümledir.
sabah 9 da telefonun çalabilir. bakarsın baban açmazsın. uyumaya devam edersin. adam akıllı uyanınca ararsın. hayırdır dersin. beyin kanaması geçirdim dün gece hafiften bir sarstı der. geçmiş olsun dersin ve telefonu kapatırsın. hayat her şeye rağmen güzel dersin sonra, kahveni yudumlarken...
düşünmeyen kişinin söyleyeceği laftır. neden mi? şöyle açıklayayım düşünen biri etrafına bakınca neler olup bittiğini görür ve ''hayatın güzel olmadığını anladım'' der.
şöyle ki:
her gün yüzlerce kişinin dünya'da cinayete kurban gitmesi.
insanlık denen o güzelim şeyin hiç bir insanda bulunmaması.
amerika denen katilin sürekli fail-i mechul adı altında birilerinin içten içe katletmesi.
sürekli insanların ölmesi.
kötülerin daha iyi yerlere gelmesi.
savaşlar.
acılar.
cefalar.
ve daha milyonlarca neden.

buna karşılık ''iyi şeylerde var?'' diyebilirsiniz. evet tabii ki de iyi şeylerde var mesela bunları söyleyip birilerini bilinçlendirdiğimi düşünmem benim için iyi birşey ama bunları kimsenin takmıyacağı gerçeği... işte bu gerçek bir kötülük!
peh.
Hayat tam olarak bir kavramla açıklanamayan bir şey olduğu için yaşadığımız bir güzel anın hayatı çok güzel kılmadığını,yaşadığımız bir kötü günün de hayatımızı mahvetmek için yeterli olmadığını bilmemiz gerekir,benim bir sevgilim var o halde hayat çok güzel ,sınavlarım kötü geçti böyle hayatın içine edeyim gibi çok basit çıkarımlara ulaşıp kendimizi üzmek yerine aslında biraz polyanna bakış açısının bize çok şey kazandıracağını ,belki şükür etmek gibi, kolay bir yolu var çünkü insanlar işsiz ,aç ,yalnız,mutsuz ve biz de o insanları dinleyip kendi acımızı unutmak da belki onlara yardım etmek de bir çözüm,üniversiteli öğrencilerin onca kendi sorunu varken toplumdaki fakir insanların hakkını araması ,toplumu ve dünyayı düzeltmeye çalışması ,toplumsal meselelere çözüm üretme çabası ve eşitlik gibi kavramlarla uğraşması buna güzel bir örnek ,insan rahata kavuştukça küçük şeyleri daha çok kafasına takıyor ve hayatı kendine zehir ediyor.hayat her şeye rağmen güzel çünkü biz onu nasıl karşılarsak o da bize öyle davranıyor.
nefes alamasak bile. insan astımlıyken hayatın ufak tefek güzelliklerini göremiyor azizim, hep küfür edesin geliyor sana böyle bir hediye verdiği için.