bugün

seni en büyük hayalin peşinden götürmekten alıkoyan ne?

- kendime bir özeleştiri hırssızlık, iradesizlik.
Gitmemek.
Matematik ve üç memurun işini bir memura çekme teklifi yasa tasarısı.
Kendim. Üşengeçim, çok önceden pes ettim, başarısızlığı çok net bir şekilde kabullendim.
En temel engel kendimi disipline edememek.
iradesizliğim .
Cesaret edememek güvenememek gidememek...
maddi yetersizlik, cesaretsizlik, isteksizlik.

kabullendim artık
hayal sadece hayaldir.
Başta kendim olmak üzere çevrem...
para. lidyalılar bu icatları yüzünden bu kadar küfür yiyeceklerini bilseler bulmazlardı lan şu parayı.
engel olan düşmanı nihayet buldum: o düşman benmişim.
Korkuyorum. Hep korktum . Insan biraz risk alabilmeli hayatta.ben hep mantıklı davranmaya çalıştım.hayallerimi hep kenara koydum.bu yanlıştı. Siz yapmayın.
Yolu bil ama yapma. Salaklığım ne olacaktı ki başka.
maddi yetersizlik, tüm emeklerin boşa gideceğini düşündüren saçma sapan kaygılar.
bazen her şey tam yoluna giriyor, güzel şeyler olacak derken bütün her şeyin yerle yeksan olması.
akabinde tekrar ayağa kalkacak gücü kendinde bulamamak...
üşengeçliğim.
Beynim afedersin. Beyinsiz olduğumu düşündürmeden önce açıklama getiriyim efendim. Uzun zamandır kick boksla ilgileniyordum ve antrenörüme artık maça çıkmak istediğimi söylüyordum (elbette amatör olarak). Uzun süre bu sporun beynin sinir hücrelerinin fizyolojisini bozduğunu ve daha birçok probleme (bilişsel gerileme, duyu kaybı, Parkinson) neden olduğu bilgisini elde edince korktum ve pes ettim. Sonuçta beyin bu lazım da olabilir.
Gerçeklik. Başka sebep olamaz. Norveçte yaşamıyoruz somuçta türkiyede yaşıyoruz, hayalden çok gerçekçi bakışla bakıyoruz hayatımıza. Bu maaş bana yetcek mi, aç kalacak mıyım, işimden atılmam değil mi? Gibi sorular soruyoruz hergün. Yaşamın getirdikleri önemli ihtiyaçlarımızı bile zar zor karşılarken ne hayali kardeşim? Diye cevap veririm herkese.
Tembellik yaw. Maalesef.
maddi sebepler.
Benim için en önemlisi maddiyat. Belirlediğim bir hayalim var ama onu gerçekleştirebilmem için de para gerekiyor. Bu olduktan sonra, sağlığın da yerindeyse gerçekleştirmek kaçınılmazdır.
sadece para oluşu insanı üzmüyor değil.
bana engel olan tek şey ailem.
Mesleğini sevemeyen bi psikolog olarak size maslow abimizin ihtiyaçlar piramidinden bahsedeyim
1- fizyolojik ihtiyaç (yemek, içmek, cinsel iht. )
2- Barınma iht. (ev)
3- sevgi aidiyet ( belki sevgili belki aile)
4- saygı
5- kendini gerçekleştirme (yüce insan )
Fark ettiyseniz cinsel ihtiyaçlarınız karşılanmıyor diğer basamaklara geçemiyorsunuz bu yüzden tek önerim sevişin bol bol.
hayal bile kuramamak. kurabilsem peşinden gitme yolları arayacağım da bir türlü kuramıyorum. daha doğrusu parçaları bir araya getiremiyorum. tam getireceğim, getirmeme engel olan gerçekler ortaya çıkıyor. ne gibi. maddiyat gibi, ilişki yaşayabileceğim, bana destek olacak kişiyi henüz bulamamak gibi. hayal bile edemeyeceğim güzel şeyler mi olacak hayatım da diye de arada sırada gelmiyor değil. geliyor ama saniyesinde uçup gidiyor. swh. yine de umudumu yitirmedim. onu da yitirirsem geriye ne kalır ki. kötü yaşanmışlıkları unutunca, insan hayalinin peşinden koşabilir bence. şu geçmişi bıraksak her şey güzel olacak işte ama kolay da değil.
çünkü defalarca denedik.