bugün

çok kötüdür be. kırılan sadece hayaller olmaz, kalbin kırılır, için kırılır, hele ki bir insan hayallerini yıktıysa ne insanlara ne kendine güvenin kalmaz.
düşüp, kırılan her bir şeyin sesini herkes duyabilir ama bir tek kırılan hayallerin sesini sahibi duyabilir.
Güvenirsin..Hayallerini,umutlarını onun gözlerinde göreceğin ışığa bağlarsın.Seversin sanki yıllardır alamadığın nefestir onu beklersin.Acımasızdır,görmezsin..iste gerye kalan şeydir hayalkırıklığı..
whatsapp paylaştığın fotoğrafa 4-5 ayrı kişinin "bu ne la" diye tepki vermesidir.
yaşadığımız kötü hissimize eşit olmaktadır.
Sevdiceğin çalışkan olmasıdır. Mesajlaşırken birden der ki ders çalışmam lazım, kızamazsınız. Bahane olmadığını bilirsiniz.
facebookta akraba eklemektir.
Olmayacak duaya sürekli amin deyip olmaması bile bir kirikliktir.
Hayaller kurarsin ama olmaz.
Beklentilerin olur karşılanmaz.
O kadar yasiyoruz ama ölüyoruz en sonunda. Bu bile bir hayal kirikligidir.
Aslında her şey aynidir.
Ama hiçbir şey farklı değildir.
Kırılacak hayali kurmamızı sağlayan insanlar beynimizde yeni bir dünya oluşturuyor. Ve sonra bi kerede siliyor. Bi nevi kendi emeğini hiç ediyo aslında. Ama işte insanız biz de o kadar yaşamış gibi olmuşken tam yaşamak istiyoruz. Ah keder ah.
Dünyalık işlere çok bağlanmanın sonucudur.
Güzellik, mal, mülk, aşk, ...vsvs.
Bu kez her şeyin bambaşka olduğunu düşünürsün. Sen yenisindir, an'ın yenidir, insanlar yenidir ve en özeldir. Eminsindir her şeyin yolunda gideceğinden, hayal ettiğin gibi olacağından. Çünkü karşındaki sana bu güveni verir. içten içe sevdiği insana asla toz konduramayıp güvenen kişiler gibisindir. Kendini kaptırırsın, karşındakinin de senin gibi hissettiğini, düşündüğünü sanarsın. Bir gün her şeyin en çirkef, en çirkin yüzünü görürsün. Bunlar gerçeklerdir; hayallerinle, bildiklerinle, tanıdığını sandığınla ilgisi yoktur. Öyle bir hayal kırıklığına uğrarsın ki... Her gece dua ettiğin tanrının aslında olmadığını öğrendiğini düşün. Öldüğünde ruhunun yok olduğunu, ahiretin olmadığını düşün. Yaşayacağın hayal kırıklığını, o içindeki boşluğu düşünebiliyor musun? Öyle bir hayal kırıklığı işte emin olduklarının hayallerinden ibaret olduğunu öğrenmek. Söz verirsin kendine, bir daha güvenmeyeceğim, kapılmayacağım diye. Bir daha'nın olmayacağını bilirsin çünkü iLK AŞK asla geri gelmez.
belirli bir sayıdan sonra hayal kurmana engeldir.
--spoiler--

hayal kırıklığını hiç bir alçı tutmuyor.

--spoiler--
emeğiniz varsa çok koyar.. *
çocukluktan itibaren genlerimize işlemiş olan duygudur.
sürekli bir beklenti içerisindeyiz çünkü insanlar olarak.
sürekli bir talep halindeyiz, arz edilmeyenlerin peşinde...
dolayısıyla sürekli ama sürekli hayal kırıklığı yaşayacak sebepler buluyoruz kendimize.
oysa baksana senden başka bir canlı aynı tepkileri veriyor mu hayatın getirilerine?
örneğin bir kuş ''ay neden bu ekmek kırıkları kepekli değil yhaa?'' diyor mudur?
ya da bir fok balığı ''tek taş alır diyordum ama çiçek getirmiş'' diye söyleniyor mudur dostlarına evlilik yıl dönümlerinde?
ya da hiç bir zaman olmayı hayal etmediği bir meslekte,
sırf çok para kazanırım düşüncesine kapılıp geçiriyor mudur kısacık ömrünü bizler gibi?
insan nerede hayal kırıklığı sebebi var, gider onu bulur.
eğer sebep yoksa, yaratır dostum.
uzun yaşıyoruz, yaratılmışların en mükemmeli falanız ya güya,
yalan be dostum, külliyen yalan.
Hayal kirikligi, icsel bir sancinin huzunle harmanladigi ruhsal bir kanserdir.

Bir cesit manevi toprak kaymasidir. Seviyorsun cok seviyorsun sonra sevgine saygi duyan birinden yuz buluyorsun, her seyi hakkin gorurken enkazin altindan sag cikamiyorsun. Ayaktasin yuruyorsun her sey yolunda gibi ama degil. Hala enkazin altindasin.

Hayal kurmak guzeldir, insani yasatan hirsi, hayalleri, tecrubeleri, yetenekleri hepsi bir hayal kirikliginin altinda ezilircesine silinip gidebilir eger sansliysaniz en fazla yalniz kalinca mutsuz olursunuz.

Zaten hep cok sansli olmusumdur,
fıstıklı çikolata beklerken size uzatılan gofretin tadıdır.
Beklenmeyenin başa gelmesidir. Yaşattığı şaşkınlık, uzun süre anlamsızlık yaratabilir hayatınızda.

Artık içimden dua etmek gelmiyor.

Geçecek.
Tüketici sancı hali.
Planlar yapıp, onlar doğrultusunda çalışmamız ve asla beklentiye girmememiz durumunda hayalkırıklı en az hasarı vererek bedeni terkeder.
Hayaller kurup kölesi olmamak ,hiçbir şeyin sizden bir parça olmasına izin vermemek lazım ( beklentiye girmeyin işte).
yüksek beklenti maksimum umut minimum karşılıktır hayal kırıklığı.
hayallerini gerçek olabilme oranına kurmayla engellenebilir. Hangi konuda ya da duyguda iplerin ne kadar elinde olduğunu bilirsen sorun çıkmaz kısaca.
Hayallerinin gerçekleşmemesi üzerine olan kırıklıktır. Zaten en kötüsü degilmidir bir kere yasadıkmı hayal kurmaya korkarız.
Hep yaşarım. Her gün. Sanırım umursamamak lazım hiçbir şeyi. Berbat bir şeydir.
kpss mevsimi malum atamalar için sıralamalar filan belirleniyor bu dönemde. iyi sayılacak bir puan almıştım ancak sıralamalar bir açıklandı ki bizim branş uçmuş lan..

rüyamda yolculuk ediyordum hep otobüsle, ev döşüyordum filan.. atanma konusunda umudum oldukça yüksekti ama olmayacak gibi be ya. üzülüyorum hayal kırıklığım had safhada ama bunu da atlatırım inşallah sevgili sözlüğümm...
evren mi daha ağırdır hayal kirikligi mi.
güncel Önemli Başlıklar