bugün

geçici mutluluktur. fakat o yahal edilen gerçeğe dönüşür ise kalıcı olur ve güzel olur. bakalım.
Belirli ölçüde insana iyi gelen durumdur.
Fazlası olduğu zaman kişiyi yalan söylemeye itebilir.
gerçekler katlanılmaz olduğunda başvurulan mutluluk üretme yöntemleri.

herkesin sığınıp mutlu olabileceği bir hayal dünyası ve tüm hayallerini paylaşabileceği bir güvenilir sadık sabırlı yaratıcı hayal arkadaşı olmalı
Her insanın yaptığı şeydir. Fakat burda şuna dikkat. Umut bir insanı çıldırtabilir. Evet.
sıkça yaptığımdır. şimdi bi kitap yazmışım sözlük. tutmuş da bu kitap. ama o tuttu diye gidip aman ille devamı olsun diye başka kitap yazmamışım. kapitalist sisteme inat zevkine, canım isteyince yazan bir yazarım ben.* az buçuk gelir elde etmişim bununla. izmire gitmişim. okula yakın bi ev tutmuşum. bu sırada yatay geçiş de yapmışım tabi. böyle şimdiki evimizdeki gibi akşam hafif esen bi balkonu varmış orasının da. precious da transfer olmuş tabi. ev arkadaşı olmuşuz. böyle ders çalışarak, dalga geçerek, güle eğlene bitmiş okul. heyt be..
insanın kendi kendini kandırma sanatıdır hayal kurmak.
Anlatamadığın yaşamak istediğin hayatı beyninde canlandırmaktır hayal kurmak.
Mutlu olurmusun yoksa daha çok acı mı çekersin onu da sen söyle.
uzun zamandır hayal kurmuyorum. Önce gerçekleri gerçekleştirmek gerekir. Ne zaman istesen hayal kurarsın ama gerçekleri silemezsin. Şimdi Küba'da olmalıydım. Hayalim gez gör arpacık.
Hayaller,
Beynin serotinidir. Karmakarışık şu hayatta nefes alabilinecek bir huzur anıdır. Hayaller bizim geleceğimizi şekillendirmemizi sağlar. Olmayacak şeyleri hayal etmeyiz.
Hani uykuya geçmeden önceki süre varya işte o zaman süreci hayallerimiz için en harika zamandır, ses yok, rahatsız eden yok; sadece sen ve iç sesin var. hayal de bunları ister

Hamiş: beni hayallerim ayakta tutuyor. Vazgeçmeyeceğim, vazgeçmeyin.
yaşamın bir parçasıdır. herkes küçük ya da büyük hayal kurar. kimi bu hayallere tutunur kimi için ise anlık mutluluktur.
genelde hayallerimde mutlu olduğumdan mütevellit sık sık o alemlerde olduğum durumdur.
hayal,seni ayakta tutan varlığın..

şu sıkıcı,berbat,zalim,adaletsiz dünyada hayal kurmadan yaşamak mı?
düşünemiyorum bile.

gece yarısı,çekirge sesleri,deniz kenarında ay ışığı izliyorsun...kayaların üzerinde..
başlıyorsun hayaller alemine dalmaya...

dünya ile iletişimin kesiliyor.

ve işin en güzel yanı:

orada her şey yolunda.istediğini yapıyorsun.

gel de mutlu olma..
insan ruhunun egsoz borusu olan dizgedir hayal kurup mutlu olmak. güzeldir, her insana lazımdır...
Fazla mantıkçıyım bana ters.
Bana göre nasıl ayrılıklar sevdaya dahilse hayaller de yaşama dahil. Siz o 15 dakikanızı hayal kurmadan boş bir şekilde veyahut kuracağınız hayaldekinden daha az mutlu geçirecekseniz varın hayal kurun. Bütün sizden gidenler özür dilesin bütün çabalarınızın karşılığını alın dünyayı daha güzel gördüğünüz hayaller kurun. Unutmayalım ki bir gün gerçekleşecek olan şeyler henüz hayaller.
Kurulan hayaller mutlu etmez,gerçekleşebileceğine umutlanırız sadece. Hiç bir şey mutlu etmez. Mutluluk yoktur.
Gerçeklerden kaçmanın günübirlik çözümü.
Uyumadan önce yatakda bolca yaptığım eylem.Henüz gerçekleştiremedik malesef.
sonra gerçek hayata dönünce hayal kırıklığına uğramak..
Gerçek hayata nasıl dönüleceğini unutmaktır artık.
Ne zaman morelim bozulsa içime dönsem mal mal yaptığım şey. Bakıyorsun reelde mutluluk seni bulmuyor sende aramıyorsun dalıyorsun hayallere napacağdık ya?
hayallerini gerçekleştirmeyi kafasına koyanların zamanla yetinemeyeceği hareket, tıpkı bende olduğu gibi.
bir sonraki seviyesi hayal kurarken uyuyakalmaktır
zira başka türlü uyuyamıyorum.
Hayalinizin peşinden gitmeye başladığınız an, hayatınızda her şey anlam kazanır.
Fakir tesellisidir.
Ancak salak ve fakirlerin yapacağı şeydir. Hayat 3 günlük aptal olmayın.