bugün

Kendini alışılagelmişliğe öyle bir vermiştir ki.Ne hissetmesi gerektiğini umursamamaz olmuştur insan .Kitap okumak ,gökyüzüne bakmak veya kendi düşüncelerini renklendirmek. siyah beyaz rüya gören insanlar var dünyamızda ve bunun farkındalar.Evet bir hayalperest olmayacağım diyebilirsiniz.Ama belki herhangi bir yoksul insanın suratına bakınca birşeyler canlandığında aklınızda cebinizden ne kadar çıkaracağınızı bilirsiniz.Bir kütüphaneye bir kitabevine gittiğinizde hangi reyona , hangi serüvene yolculuk yapacağınızı bilirsiniz.Budur hayal kurabilen insan.
hayalleri çok kez yıkılmış insandır. artık gerçekçidir ve pek fazla umutlu değildir gelecekten.
Hadım (iğdiş) ettirilmiş insan gibidir. Görüntü var, icraat yok.
keşke hayal bile edemeyeceği güzel şeyleri yaşasa dediğim insan. ama genelde öyle olmuyor. ya da ben öyle düşünüyorum. yani düşüncem de şuydu, hayal edemediğin şeylerin gerçekleşme imkanı çok azdır diye. ama yine de umudumu kaybetmiyorum. dua etmek lazım. duaların inancına inanıyorum. inanmayanlara saygı duyuyorum ama şu var kesinlikle. allah, nasip etmeyeceğin şeyin hayalini kurdurmaz imiş. hayal edemeden uykuya dalınca kendimi eksikmiş gibi hissediyorum. ne diyelim. hayırlısı.