bugün

2000 yılında üniversite sınavı puanıma göre çağrılıp 4 gün boyunca her türlü zeka ve beden testlerinden geçtiğim yerdir. her testten geçip elenen binlerce kişinin arasından sıyrıldıktan sonra gözümde 0,25 miyop astigmat çıkmasıyla elenmek çok koydu o ayrı. doğuştan gelen ve ilerlemeyen bu sağlık problemi pilot olmaya engel oldu ya diyecek bir şey bulmak zor. kısmet havacı olarak kısa dönem askerlik yapmakmış.
hem girmenin hem de pilot olmanın zor olduğu bir okuldur ama yetenek olarak dünyada sayılı pilotların yetiştiği bir eğitim yuvasıdır.

biz de gidip bir hafta seçmelere katılmıştık. şimdi bizi almadılar diye buradan sayacak değiliz sonuçta ülkemizin

bayrağımızın savunmasını yapan insanlar yetişiyor buradan.

ve yetiştirdiği insan kalitesi olarak da bir çok üniversiteye beş basar.

ayrıca 350 km/h le kalkış yapıp 850-900 km/h hızlara ulaşmak her insan evladına nasip olmaz.
hayalim...
Çok katı eleme kurallarına sahip okul. Sanırsın elemeleri geçen direk pilot olacak.
üniversite sınavında ilk bine gidenlerin de, kimilerinin çamur attığı gibi dumlupınar eşdeğeri puan alanların da başvurabildiği, birkaç aşama sonunda öğrencileri kabul eden güzide bir kurumumuzdur.
istanbulda bulunan 4 yıllık okul. her sene ortalama 400 mezun verir bunlardan 30-40 arası pilotaja geçmeye hak kazanır. 2 sene pilotajdan sonra 6ay-1 sene arasıı deneme uçuşları yapılır sonra tskda işe başlarlar. bu sene alımlarına gelirsek askeri lise çıkışlılar hariç 130-140 arası ögrenci almaktadır 280-300 arası puan alanlar başvuru yapar. başvuru puanları son derece düşüktür askeri liseye giren adam o kadar emek veriyo 4 sene imanı gevriyo ama digeri normal liseden gelip uygun puanı alıp sözlü bedeni mülakatları ve saglık ve pskomor testini geçmesi yeterli. hho kho ve dho ya liseden sonra geçiş kapanmalı 3 askeri lise daha açılıp, liseden geçiş olmamalı.
Yer yer doğru tespitli yorumlarda yapılmış hakkını yemeyelim.adaleti öğretmel lazım insanlara havalı olmaktan ziyade,hepimiz seviyoruz bu ülkeyi ama bu ülke hicbir ayrıcalıklı grubun babasının malı değil elbet.
sağlık mülakatından geçebilmeniz için kusursuz olmanız gereken okul.

evet, cidden kusursuz olmanız gerekiyor. herhangi bir ameliyat geçirmemiş olacaksınız, her hangi biz probleminiz olmayacak. yani kusursuz olacaksınız.
zamanında bir arkadaşımı suratında küçük bir iz olması sebebiyle mülakatlarda elemiş okul. sağlık mülakatlarını geçmeniz için sizden batman gibi olmanızı beklerler.
Aslında giriş için kimsenin terminatör olmasını beklemeyen okul. Sadece almak istediklerinin dışındakileri şüpheye mahal vermeden elemek için bahane yaratmaktalar.
istanbul Yeşilköyde bulunan askeri okul. Talebin çok fakat alınan ve mezun edilen öğrencinin az olduğu aşikar. Yapamayacak olanlarınsa küçümsediği, formalarının aşık olunası derecede güzel olduğu kartal yuvası.
hayatimin gectigi okuldur. kazandiginizda cok sey kaybettiginiz yerdir.
Havacıların yetiştiği okul. En akıllı öğrencilerin gittiği okuldur aynı zamanda. Şu anda o okulmak için nerelimi vermezdim ama maalesef olmayınca olmuyor bazı şeyler.
vay arkadaş bundan da elendik.

bi insan hepsinden nasıl elenir ya.

14 saatim gitti 14.

bilgi isteyenler ulaşabilir.
aranızda bu konuyla ilgili bir bilgisi olan var mıdır?gitmek istediğim tek okul hava harp okulu.askeriyede pilot olmak istiyorum sivil havacılıkta değil.gözüm de bir problem varsa olamıyormuyum çünkü ben bir çok gözlüklü karacı astsubay gördüm fakat bu sadece karacılıkta mı geçerli?
Türk Hava Kuvvetlerine pilot yetiştiren, akademik eğitim veren askeri üniversitedir.

Lakin kapandı işte. Ümit bağlamayın bunlara.
(bkz: 12 ekim 2016 12 hava harp subayının tutuklanması)
13.10.2016 yani bugün saat 7.30 da mühendislik okuyan 2. 3. sınıf öğrencilerinin başvurduğu seçmelere katılmaya hak kazanıp çağırıldığım okul. Gitmedim. Daha önce elenmiştim zaten,hayatı asker olmak isteyen bir gencin cebindeki son parayı da size elenmek için otobüste,pansiyonda harcayamam. Ben subay olamayayım ama içimdeki o asker olma hayali hep kalsın,beni şu yüzden elediler demeyeyim.
En son 2 tane kız o üniformalarla snapchatten köpekli fotoğraf attı diye olay olmuştu. Direk okuldan atmaları lazım, ne kadar gevşek torpilli varsa toplamışlar.
üniformalı erkek çekiciliği doğruysa f 16 pilotları için söylenmesi muhtemel okuldur fikrimce.