bugün

erkeklerin dişileri hatun diye çağırmasından ya da onlardan o şekilde bahsetmelerinden nefret eden kızlar topluluğudur. benim de bu gruba dahil oldugmu söylemekte bir sakınca görmüyorum. ancak man öküzler bu hitap yolunu tercih ederler, oysa herkesin bir adı vardır.
hatun "karı" gibi ayar veriLesi bir kelime değiLdir...türkLerin geneLLikLe karıLarına verdikLeri isimdir...

-hatun n'oLacak bu osmanLının haLi...
+ne bileyim bey...

(bkz: osuruktan nem kapmak)
(bkz: karinca yiyen yiyen)
(bkz: herkesi mutlu edemeyeceğinin bilincindeki erkek)
(bkz: nefret edenler etsin kalan hatunlar bizimdir)
(bkz: ulan ayar oldu ayıp olmasın)
ekleme: ayrıca selçuklularda sultanın karısına hatun denir ve hatun devlet işleri ile ilgilenirdi...ben hala hatun diyeceğim istediğiniz kadar kırmızı oy verin.*
EK BiLGi: AYRICA KADIN KELiMESiDE GENE HATUN KÖKÜNDEN GELMEKTEDiR. *
herkesi isimleriyle hitap edilirse düşünün ortalıkdaki gürültü kirliliğini. hatun kelimesini erkekler genelde anlaşabildiği kızlar için kullanırlar alınmaması gerekir aksine hoşlanılması gerekir.
matmazel, madam, bayan olarak anılmak isterler. padisah torunudur, pasa cocugudur. dunyanin en guzel yaratiklaridir...
(bkz: kronik feministin el kitabı)
(bkz: bayanların kimlik kargaşası)
(bkz: muhtemel regl entryleri)
hatun yerine ''bagyan'' diye bahsedilse dahamı hos olur diye sormak gereken kızlardır.
(bkz: sözlükte tırmanan feminizm)
(bkz: sozlukte kutsal ittifak yapan hatunlar)
ayşe hatun önalın asla alınmaması gereken bişeydir.
mübeccel'in yanındayken telefonda bir arkadaşla konuşulmaktadır.

(arayan kişi mustafa'ya bu akşam alkol olayına girip girmeyeceklerini sormuştur)
- oğlum ben gelemem, benim hatun izin vermiyor (sonra telefon kapatılır)
+ senden tiskiniyorum mustafa
- niye mübeccel ?
+ benim için hatun dedin
- başkası karı diyor, en azından hatun ondan daha iyidir. ne dememi bekliyorsun, sevgilim mi yoksa girl friendzim mi ?
hatunlarin aman pardon kizlarin,erkeklerden tiksinmek icin bahanelerden biri.
(bkz: hayvanim diyen kizlardan tiksinen erkek modeli)
(bkz: benim beyim bana hatun der)
(bkz: hatun un turkcede ki karsiligi nedir)
(bkz: butun kadinlar paranoyaktir)
(bkz: hatun dedigin tek disi kalmis canavar)
Kızların bir o kadar daha tiksindiği kelime: (bkz: manita)
genelde hatun olmayan kızlar
osmanlı döneminde kullanılan sıfattır diye savunmaya geçen erkekler için evet siz de osmanlı devrinden kalmışsınız diye başlığın doğrulandığı durum. * * *
hatun gibi hos bir kelimenin kullanimindan neden hoslanilmiyor anlamadim..
belki söyleyen kisiden kaynaklaniyordur..
(bkz: kedinlerine karı denmesinden hoslanan hatunlar)
şahsen içinde bulunduğum grup değildir. yani ne var hatun kelimesinde tiksinilcek anlamış da değilim ayrıca. ha tabi bu hatun "karı" kelimesinin yerine kullanılmıyorsa..
kendilerine "anam" diye hitap edilmesinden tiksinen kızların kümesinin kapsadığı grup. *
Aynı güruha baby denilmesinden den hoşlanılmaz.Aynı şekilde "gülüm" de derseniz "iğreeençsin" tepkisini alırsınız ki connecting people durumu yalan olur.Bazen haklılar bazen haksız.Yorumsuz.
hatun denilmesinden kıvanc duyması gereken kızlardır..
değil "hatun" diye,hiç bir şekilde hitab edilmemesi gereken kızlardır.hakaret yok aşağılayıcı birşey yok bunda tiksinecek ne var çözemedim hala."tanrıça" diye çağırılmayı bekliyolarsa ufak ufak yol alması gereken insancıklardır zaten bunlar."yaaa söylediklerine dikkat edermisııınnn burda bi bayan var" şekinde dişiliğinden dolayı etrafındakilerin davranışlarını kısıtlamaya çalışan insanlar olabileceklerini de tahmin etmekteyim.kaşının üstünde gözün var,götünün üstünde memen var diye dünya sizin ayaklarınıza serilemez arkadaşlarım kendinize kompleks yapacak yer aramayın.sen bi hatunsan sana hatun denilmesinden daha olağan bir şey yoktur!!
(bkz: hatun diyen erkeklerden tiksinen kızlardan tiksinen hatunlar)
bunların muadili olarak karşı cephede oğlan diyen kızlardan tiksinen erkekler vardır.