bugün

(bkz: hayvanseverin sevmediği türk)

http://www.hurriyet.com.t...ndem/12129353.asp?gid=229
katilin ta kendisidir. bu insanı sevmemek için ne hayvansever olmak gerekir ne türk. vicdanı olan her insanın bu işkenceye sessiz kalmayacağını düşünüyorum.

--spoiler--
Fok katliamının durdurulması için Yavuz'a baskı yapan uluslararası hayvan hakları dernekleri, 14 milyon dolar ödeyip fokları kurtarmaya çalışıyor. Ama yeterli para toplanamıyor.

GÜNEY Afrika ülkesi Namibya'da devlet izniyle bu yıl 95 bin foku avlayacak Türk şirketi, uluslararası hayvan haklarını koruma dernekleri ile karşı karşıya kaldı. Avustralya'da yaşayan derici bir ailenin oğlu olan Hatem Yavuz, CiTES sözleşmesi dahilinde öldürülecek fokları avlamaması için hayvan hakları derneklerinin kendisine 14 milyon dolar teklif ettiklerini, ama ödeme yapmadıklarını iddia etti. Avustralya'da yaşayan ve Tuzla Organize Sanayi Bölgesi'nde de deri üretim tesisleri sahibi olan Hatem Yavuz, Namibya'da 2019 yılına kadar avlanılmasına izin verilen yaklaşık 1 milyon fokun tüm haklarını elinde bulunduruyor. Afrika'nın güneybatısında bulunan Namibya'da, hükümetin bu yıl avlanmasına izin verdiği 95 bin fokun da tek alıcısı olan Türk işadamı Hatem Yavuz, avlanan hayvanların derilerini işleyerek dünyaca ünlü markalara satıyor.
--spoiler--

--spoiler--
Böyle katlediliyor

Foklar, derilerine zarar gelmesin diye geçmişi Vikinglere dayanan "Hakapik" isimli ucu sivri balta ile vuruluyor. Avcı, bu darbeden sonra eliyle hayvanın yarılan başından içeri parmağını sokup beyninin dağıldığından emin oluyor. Avcılar tüfek kullanmak zorunda kalırsa, derisi kurşunla delinen fokların satış değeri düşüyor.
--spoiler--

yazının tamamı için;

http://www.radikal.com.tr...=946314&CategoryID=85
kalbi tamamen taşlaşmış kendinden başka hiç bir canlıya karşı acıma duygusunun kalmadığına emin olduğum mahlukattır. şöyle ki hayvanseverlerin fok katliamına karşı tepkilerini samimi bulmadığını söylemiş. kendisi ne düşünüyor nasıl hissediyorsa diğer insanların da aynı şeyleri hissettiğini düşünen tipik narsist, kapitalist düzen için en nitelikli ve gerekli insan tipidir kendisi. kendisine karşı gelen her grubu holding v.b. olarak gören bu amına kodum şerefsizi bir de dalga geçmiş.

http://www.iha.com.tr/hab...ak-slogan-fok-you-411403/
olm bu adamın bu ülkede olması ne tuhaf lan, gören de atalarımızın foklarla bağlantısı var sanır, kimdir soyu sopu bilmem de, %85 pazar bunun elindeymiş, ohalardan oha beğen.
hayvanları katletmeyi "hasat" olarak nitelendiren, tedavi dahi olamayacağına inandığım, cani ruhlu bir psikopattır. bazen buna değmediğini düşündüğünü ama genelde değdiğini söylemiş. para nelere kadir diyorum ama bir yandan da bu sadece para meselesi olamaz. bu yaratık zevk alıyor yaptığı katliamdan. bunu da gururla anlatıyor canavar ruhlu varlık.
Kafasina hakapik ile vurup beyninin dagildigindan emin olmak istedigim cani.

Lanet girsin paraniza...
(bkz: ölse sevinilecek kişiler)
hayvanseverleri samimi bulmayan ve katıldığı deri fuarında onlara yeni markasıyla "fok you" diyerek seslenen, derisi yüzülmek istenilen, insanlıktan zerre nasibini almamış katildir.
Para uğruna fokları katleden ve yüzsüzce bunu savunup hayvanserleri alaya alan yaratık. instagramda fotoğraflarının altında verdim veriştirdim adama yüzsüz kalkmış benim fotoğrafımın altına yorum atmış bi de sana saygı duyuyorum iyi insansın diye. iyice delirdim öyle olunca. Bakın bu adamın suçu ne aslında? Hukuki bir yasak bile yok ortada baktığımızda. Yani adam bunu yaparken bir kanunu bir yasayı çiğnemiyor. Nasıl bir dünyada yaşıyoruz ki hayvanları bu denli katledebilmenin hukuki bir düzenlemesi yok! insan denen yeryüzünün gelmiş geçmiş en vahşi yaratığı doğayı ve hayvanları gözünü kırpmadan yok ediyor. insanın içindeki bu vahşet eğilimi hayvansal bir dürtü değil, çünkü hiç bir hayvan hiç bir hayvana bunu yapmaz. Yunus parkları, sirkler, kurban bayramları, boğa güreşleri, horoz dövüşleri, petshoplarda kafeslere sıkıştırılmış hayvanlar, belediyece şehirlerden toplatılıp ormanlara atılan hayvanlar... Hepsi aynı, hiç birinin ötekinden farkı yok. Change.org da bunlarla ilgili onlarca imza kampanyası var en son da bu hatem yavuza dur denmesi için bir kampanya başlatıldı. Gereken imza hala toplanamadı. Bakın görün ne haldeyiz. Bu adam ve bunun gibiler oldukça dünya yeryüzündeki cehennem olarak kalacak kimse cehennemi merak etmesin yani.
Son bir not: her kapının önüne bir kap yemek bir kap su!
güncel Önemli Başlıklar