bugün

Uyku geldi bedene, allah razı olsun kalkıp da gidene.
kanatlar açılmadan genişliği bilinemez.
gözlerimiz için ışık ne anlama geliyorsa, insan aklı içinde özgürlük o anlama gelir.
hastası olunan sözler
aramak
(bkz: searching)
suche.
cin olmadan adam çarpmak.
naber panpa.
üzülme der hz. mevlana ve devam eder;
"bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun, tek kanatla uçulmaz zaten.sopa ile kilime vuranın gayesi kilime dövmek değil, kilimin tozunu almaktır.neden kederlenirsin? taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz.yüzük olmayı dileyen taş,ezilmeyi yontulmayı da göze almalıdır".
Özledim diyosam bil diye değil, gel diyedir... -K. Tazeoğlu-
"Senin için yapraklarını kopardığım papatyalardan özür diledim dün gece.Haklısınız dedim ne sevdiği belli,ne sevmediği"
Pablo Neruda.
Sen; Onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, O seni susturduğunu sanır. Hayat işte.

yılmaz erdoğan
yürü be!
--alıntı--
yar, "sevgili" demek olduğu kadar
"uçurum" demekti bazen
uçtum
her seferinde
daha da yüksekten düşerek...
--alıntı--
"bence okullarda uyuşturucu dersi olmalı, ırkçılık hakkında ders olmalı, polis vahşeti hakkında ders olmalı, insanların aç kaldığı hakkında dersler olmalı ama yok! onun yerine beden eğitimi var. haydi voleybol oynamayı öğrenelim."
[tupac]
Allah der ki;
Kimi benden çok seversen onu senden alırım...
Ve ekler : "Onsuz yaşayamam" deme, seni onsuz da yaşatırım.
Ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın insan bile bir gün el olur, aklın şaşar.
Dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur, öyle garip bir dünya.
Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur... "Düşmem" dersin düşersin, "Şaşmam" dersin şaşarsın. En garibi de budur ya, "Öldüm" der yine de yaşarsın..
Ben ne zaman kiminle sevişsem

hala seni aldatıyorum...
sanat için soyunana alkış tutan eller, neden "allah" için giyinene zulmeder..! (n.f.k)
ben seni seviyorum ya, sen ne halin varsa görebilirsin.
"Beklerken ben de bunları yazdım Yırtılmak için yazılan şiirler de güzeldir." - Afşar Timuçin
"kızınız biraz saf, her an bi yarrağa gelebilir haberiniz olsun."
mutluyum.. çünkü; yol yakınken dönüşlerim var. huzuruma şaşırmayın! çünkü yarı yolda duranlardan gitmişliğim var. gelsin hayat bildiği gibi, elinde ne varsa hayata dair, ötesi hiçbir şey ya da vesair....
hani demiş ya şair, mutluluğu sen de bulan senindir, gerisi "misafir"
Yara izim olmadan ölmek istemiyorum.
her an birisiyle değil, her an onunla konuşamadığım için yalnızım..
kadınlar sevilmek için yaratılmışlardır. anlaşılmak için değil.

bencillik, insanın istediği gibi yaşaması değil, başkalarını kendi istediği şekilde yaşamaya zorlamasıdır...

nankör insan, her şeyin fiyatını bilen fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen insandır.

sınavlarda akıllıların cevaplayamayacağı soruları aptallar sorar.

yaşlılar her şeye inanır, orta yaşlılar her şeyden şüphelenir, gençler her şeyi bilir.

Oscar wilde

BiRi SiZi ÜZÜYORSA, ONU MUTLU EDEN BiRiSi VARDIR
biz küçük şeylerle mutlu olabilen insanlardık. sonra sevda diye bir şey soktular aklımıza, dağıldık.
ben sana bok demem boklar duyar ar eder
bir zerren düşse boka onu da mundar eder
tanrı senin hamurunu necasetle yoğurmuş
anan seni sıçar iken yanlışlıkla doğurmuş.

neyzen tevfik
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar