bugün

yunanlılar da bu kelimeyi aynı türkler gibi kullanmaktadırlar. bu yüzdendir ki yunanistan'a veya yunan adalarına yolunuz düşerse hassiktir demeyiniz. ya da deyiniz. siz bilirsiniz. ben niye nasihat ediyorsam.
herhangi kotu bi durumun veya olayın ardından yapıstırılan kelime.
adamın birisi ölmüş. yüce adaletin karşısında;

+hacı sen çok küfür etmişsin yerin cehennem...

-valla bi daha yapmayacağım. söz bi şans daha.

+olmaz abisi herkesi gönderseydik ne olurdu halimiz hadi yaylan.

(arkadan bir ses: adam haklı beyler dağılın)

-ya yemin ederim bi daha etmiyceğim ya valla bak.

+ulan gönderiyorum lan hadi git, sende küfür etmezsen bende neyim.

-çok sağol abi görüceksin hiç küfür etmeyeceğim.

adam dünyaya döner, düzgün bir hayat yaşamaya başlar yıllar geçer;

yolun ortasında bir taş vardır, adamda o yolda yürümektedir. ayağı taşa takılır;

-hassiktir(sinirlenmiştir doğal bir ses tonuyla küfür etmiştir)

-hassssiiiiiiktiiiiiir(yıllar öncesini hatırlamıştır hatasını fark etmiştir küfür etmiştir.)

-hassiiktirrr(yapacak birşey yok aq edasıyla son anlarını güzel geçirir/küfür eder)

malum yere tekrar gelir. tekrar mahkeme önündedir.

+demedim mi ben sana hadi yaylan 30 sn sürdü.

-bi şans daha?

+yörü get laaa. nöbetçiler götürün.

(arkadan bir ses: adam haklı beyler dağılın)
bir şeyi bir yerde unuttuğum zaman şartlar ne olursa olsun sarf ettiğim sözcük.
taraftar sesidir. örneğin ingiltere Ligi nde çok önemli bir gol kaçtıktan sonra taraftarlar hepbirden "auuuuh" sesi çıkarırlar. Türkiye geldiğimiz zaman gol kaçtığında taraflardan " haaasiktir" sesi duyulur. ama hasiktir kelimesinin ilk hecesi 2. ve 3. hecesine nazaran çok daha gür çıktığı için kaçan gollerden sonra taratarlardan "haaas" sesi çıkar. ben gözlerimlerime dayanarak yazıyorum. dikkat edin bu gerçekten böyledir.
(bkz: hassiktir diyemedin mi)
Bir gün ailece balkondayız baya yağmur yağıyor onu izliyoruz. Bir şimşek çaktı ki ne şimşek o sıra pisledim. Çaktığı an boş bulundum ve annemin babamın yanında ben:
hasssssssssss(Bu sıra 's' alabildiğine uzar,ne yapacağımı şaşırırım gözler bana döner terler dökülür şakaklarımdan, hatta bir an balkondan atlamak geçer içimden, ama çözüm bulunur)pinallaaah.
s harfinin sürekli ünlü bir harf olduğunu düşürsek bastırılarak okunması gereken bir ayar kelimesi.
ağıza tam manasıyla oturan küfürlerden biridir. insan bunu ağız dolusu bir söyledi mi öyle rahatlar ki sormayın gitsin. kahvehane ağzında bir küfürden çok bir ünlem olarak yer bulur bu nadide kelime. hatta olayın özeti açısından şu fıkra da cuk oturur.

adamın biri çok hassiktir diyormuş. ölünce cehenneme göndermişler. ama bakmışlar ki adam çok iyi bir şans daha tanımaya karar vermişler. zebaninin biri gelmiş adamımıza "sana bir şans daha verildi. tekrar dünyaya gideceksin ama bir daha hassiktir demek yok" demiş.

neyse elemanı cehennemden bir sallamışlar amerikada bir çöle çölde de bir kaktüsün üstüne düşmüş. kaktüs kıçına batınca gayri ihtiyari hassiktir demiş. sonra hassiktiiiir demiş. sonra hassiktiir demiş.

böyle yazınca olmuyor tabi.
bir oluş bir iş bir hareket bildiren kelimelere hassiktir denir. * * *
Dolmuşta "Belki tanışırım ha." niyetli yanına oturduğu kızın telefonunda yanak yapışık sevgili fotoğrafını görmektir Türkiye'de ; Hassiktir.
"has s.k arıyorsan arabistan'a gideceksin, s.kin hası orda" diye cevap verilebilecek tepki cümlesi.
ferhan şensoy'un da başrollerinde oynadığı pardon isimli sinema filminde sıkça duyulan bir söz öbeğidir. en meşhuru ise hassiktir be rıfat abi'dir.
söylendiğinde ağızı dolduran ve dolayısıyla kişinin fazlasıyla tatmin olmasını sağlayan küfür.
türkçesi (!) fuck. *