bugün

seneler önce hocamın tanıştırdığı, bana kafakol-elense karışımı birşeyle sarılan sarıldıktan sonra omuzlarımdan tutup sarsa sarsa konuşan, aşırı iri, kuvvetli ve melih gökçeke benzeyen siyasetçi.

(bkz: sikmese bari)
elma yanaklı adam.
şimdilerde kaymağı götürenlerden olup,geçmişte yaptıklarının üstüne kapatmak için darbe komisyonunda birilerini suçlamıştır.az biraz erkek olupta doğruların bir kısmını değil tamamını anlatsaydı keşke.
bir erdal şafak bir de kendisi içimde yaşama sevinci uyandırmaktadır. adamların yaşları 70 olmuş ama hala mevki, para hırsından vazgeçmemişler; hala nasıl çıkar sağlarım diye iktidar yalakalığı yapıyorlar. 100 yıl daha yaşarım diye umup geleceğini sağlam temeller üzerine inşaa etmenin derdinde ikisi de. vallahi helal olsun. o nasıl bir yaşama azmidir, hayat sevgisidir yahu...
bir çocuğun, amca, bana liberalizmin resmini çizebilir misin? sorusuna, fotoğrafını gösterip '' aha kızım, liberal diye bunun gibilere derler. '' diye yanıtlanacak adamdır. tam bir liberalist tipi var adamda.
odtülü öğrencilere 'ulusalcı faşist' demiş kendisi. kendisine cevabı ben değil bandista versin;

kol kırılsa yen içinde kalmaz, tarih yazar figuran olmaz.

tarih seni de yazacak...
odtü olaylarını gayet güzel açıklamış, yorumlamış ve sonuçlandırmış yazar-gazeteci-babacan er kişi!
şuursuz bu adam, başka açıklaması yok;

basit bir yazı yazarken bile kullandığı benzetme şu; avrupa, makyajı akmış yaşlı fahişelere benzemiş ve cazibesini...
Tv8'de izlediğim, zaman zaman akp ve tayyip savunuculuğu yapsa da milliyetçi yönü iyidir. Prof. Ümit Özdağ ile iyi bir ikili oluşturuyorlar. Yıllarca bakanlık ve rahmetli özal'ın danışmanlığını yaptığı için çoğu konuda bilgi sahibi tombalak, koca yanaklı, sempatik kişilik.
çok görmüş çok bilmiş gazetecidir. olabildiğince objektif olmaya çalışan ton ton bir amcamızdır.
milliyetçi yönünü beğendiğim eski siyasetçidir.
karısı ülker güzel'i akp'den milletvekili yapmıştır. yine de son pkk görüşmelerine dayanamamış akp aleyhine yazılar yazmıştır.
(bkz: anayasadan türklük çıkarılırsa dağa çıkarım)
Ahmaklık ötesi ırkçı, yaftacı bir üslup kullanmış.
Hakeret ve küfür saydırmış.
Yahu bağırsan ne, çağırsan ne
bugün duyulur, yarın unutulur.
Kürtlerin onurlu mücadelelerine, taş mı koyacağını sanıyor?

Barış için çaba harcayan Akil insanları küçük düşüreceğini mi sanıyor?

Dağa çıkacaksa kendi başına çıksın, bu milletin evlatları senin mühümmatın değildir Hcg!
Adam gibi adammıssın helal olsun...
Bu adam hakkında halkı kin ve düşmanılığa sevketmekten dava açılmalıdır.

Ayrıca o kadar sene milletin evladı öldü de,
bir zenginin bir vekilin çocuğu öldü mü?
Ben samimiyim. Ağzıma ne gelirse değil, ama içimden ne gelirse söylerim. Kızmakta haklı olduğumu düşünürüm. Aslında benim bunu söylememden bazılarının memnun olması gerekiyor. Çünkü ben bir bakıma toplumda birikmiş gazı almış oluyorum.
diyerek sözlerinden çarketmiştir.
Merhum deniz som'un taktigi kapaktan sonra hala israrla televizyona cikmasi anlasilamayan sagci.

Bulabileceginiz en klasik turk siyasetcidir.
Durmadan konuşan bir amca. Tarafini cözemedik.
Az once bir ogrenciyi saglam got etti. Ama is biraz terbiyesizlik boyutuna vardi hakaret icerdigi icin.
21 ciltlik turkler ansiklopedisinin editorlerinden biri olur kendisi.
omurgasızlığı ile ünlü kişi.

gezi direnişçilerinin ergenekon çevreleriyle bağlantılı olduğunu buyurmuş.

erdoğan ı yedirmeyiz diyor.

tayyip in 2.5 milyar ağaç ektik yalanını 3 milyara çıkarmıştır.
http://goo.gl/2lzSm

(#20077192)
--spoiler--
Turkiyeye demokrasi getiren adamı diktatör olduğunu iddia edip başımızdan indirmeye çalışıyolar
--spoiler--
Diyip Göt kıllı olduğunu belli eden insan.

Edit: yuh artık. Polis orantısız güç kullanmamıştır dedi lan. Hüloğğğ.
bugünkü yazısında "türkiye hiçbir ittifaka dahil olmadan, yalnız başına suriye'ye müdahele etmeli ve diktatör esed'i devirmelidir" demiş.
http://www.sabah.com.tr/Y...07/23/pkkpydnin-emrivkisi

yaa hacı arkanda abd desteği varken giremedin, şimdi abd "otur oturduğun yerde diyorken" rusya ve iran açıkça karşı iken nasıl ve ne bok yemeye suriye'ye gireceğiz!

kuzey suriye'de kürt devleti emrivakisinin engellenmesi için bu şartmış.

elimiz deymişken kuzey ırak'a da girelim mi?

hep kuru sıkı amk.
güncel Önemli Başlıklar