bugün

Reise fahri doktora veren sudan'daki hartum üniversitesi rektörünün erdoğan'a yaptığı yalakalıktır.
https://youtu.be/w-PgJ-cn_HA

Rektör boş bulmuş sallıyor, o salladıkça reisin içi bir hoş oluyor falan.
Bizim rektörlerin hala bazı eksikleri var, bunu örnek alsınlar.

Videoda 0.33 te erdoğan'ın gazzeye yapılan ablukayı kırdığını, kudüs'e yardım ettiğini söylüyor.
Sudan'lı gençler coşuyor.

Demek ki çomar her yerde çomar.
Ulan bunlar bizim görmediğimiz neyi görüyorlar, bizim bilmediğimiz neyi biliyorlar da böyle çılgınca destek veriyorlar anlamadım ki?
sudanda üniversite ne arar lan!

gazze ambargosunu kırdığını okuyunca bi gülmek geldi.

oraya gideken bana mı sordular demişti en son gazzeye gidenler için. bi de, hala gidecek gazzeye. 15 sene oldu.
bu adam bizim ülkemizin lideri kardeşim, bu adama söylenenler ülkemiz için söyleniyor ama bunu hâlâ göremiyorsunuz. mesele tayyip erdoğan'ın şahsı falan değil kardeşim Türkiye, Türkiye'den büyüktür.

ne diyor meşhur türküde ; yine geldi vefalı türk, selam olsun türk'ün bayrağına. bize sahip çıkalım, bayrağımıza sahip çıkalım. orada sen ben o şu bu olmasının bi anlamı yok. oraya sen gidince gurur duymalıyız, ben gidince de.

bizi ayırmalarına izin vermeyin, biz bir olalım. bizi bir kılan fikirlerimiz, bırakın şahsiyetleri, şahsiyetler ölür gider, ama Türkiye baki kalır.
Sudan da üniversite kürsüsünde coşkulu bir şekilde gerçekleşmiş sahici bir olaydır.

Yalakalık diyen yobazlar için yabancı memlekette seninle maddi anlamda bir alıp vereceği olmayan bir adam da çıksın senin için de yalakalık yapsın görelim.

sonuç 1; zoruna gidenin borusuna girsin.
sonuç 2; afrika da evet ama avrupa da bağımsız bir vatandaş tayyip emice için kürsüde bunları söylemez. tamamen beklenti ve bakış açısı ile alakalı bir durum.
(bkz: hortum Üniversitesi)