bugün

Her yerin bu kadar kalabalık olmadığı telefonumuz bilgisaramız olmasada mutlu olabileceğim bir zaman dilimi iyi olurdu benim için.
Taş devridir.

(bkz: ilkel anarşizm)
Ben memnunum almayayım.
Hayırlısı buymuş.
Roma yanarken lir çalarak yangını seyreden neronun yanında onun zamanında olmak isterdim.
vintage zamanlarda doğmak isterdim, insanların sevgiyi tükemediği, sagıyı yok etmediği o başı dik alnı ak bayram mendili gibi temiz günlerde. varmıydı ki böylesi?
En güzel yıllar olan yetmişlerde doğduk ama bilemezdik arkasından dünya tarihinin en boktan yılları seksenlerin geleceğini.
üç günlük ömrümüz var o da akepe dönemine denk geldi. öldürmeyen allah türkiye'de yaşatıyor.
kıyamete 5 10 dakika kala doğmak isterdim.
kabarık elbiseler. loş salonlar ve valsin olduğu bir zaman olabilir. belki de mum ışıklarıyla dolu taşlı bir ortaçağ italyasında.
Aslında her zaman savaşlar vb olaylar olmuş. Fakat yinede bazen keşke şu zamanda olsaydım diyebiliyoruz.
1776'da doğmak isterdim.
hiç bir siyasi partinin olmadığı zaman diliminde..
7.yüz yıl da filan olabilir.
3 ü çeyrek geçe.
Filan mı ne? (bkz: eşeğin ziki)
osmanlı zamanında.ama bir şartım var ,hünkar ben olmalıydım.
Mısırda pramitlerin yapılış safhasında...
571 yılında. gözümle herşeyi görmek isterdim çünkü inanmakta harbiden cok zorluk çekiyorum, çok aradayım.
tayyipin olmadığı herhangi bir zaman dilimi olabilir.
gelecek.
Doğmamak isterdim.

Heryer (bkz: orospu çocuğu) dolu.
akp döneminden sonra.

teknoloji nerelere gelecek merak ediyorum.

yoksa önce de olabilir.
2200-2240 yılları arasında doğmak isterdim radyasyonun dünyayı ele geçirdiği gıda sektörünün mahvolduğu bol aksiyonlu bir dünyada bilim adamı olarak yaşamak isterdim.
517 - 4000 yıl önce yaşamak isterdim.
60'larda doğup 70'lerde çocuk, 80'lerde genç olmak isterdim.