bugün

esra'dan fıskiye'ye nasıl bir geçiştir yarabbi.
Aytekin evet bu benim için resmen direkten dönme durumuydu. Sonra amcam çıkmış deet o ne öyle bunu verin demiş ve rahatlamışız. Göbek adım Aytekin ama tabi.
Hüsniye.

Annem duyup şoka giriyor kavga dövüş kurtarıyor beni.

O nasıl direkten dönmektir ya rabbim sana şükür.
görsel
Hiçbir ismin direğinden dönmemişim çok şükür. Babam kız benim demiş hemen kimliğimi çıkartmış. Aşırı sahiplenen bir babam var.
Rahmetli dedem gelirken Romanya'da kalan kuzenlerinin isimlerini istemiş. Birini hatırlıyorum o da fahriye.
Ramazan’da doğmuşum hemen bir Ramazan olsun furyası tabi.

Neyse ki baba tarafı modern.

Olmaz öyle şey deyip daha makul bir isim koymuşlar.

Ramazanlar kızmasın ama ben Ramazan olmak istemezdim *
hilal. annem hilal olsun istemiş babaannem demiski benim adımı koyacaksınız. sonra da hilal adım değil ama göbek adım olmuş. keşke de hilal olsaymış. ewed
kız olsaydım pınar olabilirmiş.
Doğancan koyacaklarmış. Koyulmadığı iyi olmuş.
ben 6 mayıs'ta doğmuşum. hıdrellez günü yani, hani suyun başında dilek dilenen, hızır ve ilyas'ın bi su başında buluştuğu iddia edilen gün. o yüzden firdevs demiş annem ve babam. babaannem de yok, elif kuran başı. elif olsun demiş. öyle elif kalmışım. memnunum. ikiside güzel.
onlarla bu konuyu hiç konuşmadık.
Kerim veya kerime.

Allah korumuş yoksa fenasi kerim oluyorduk.
Ülkücü ismi koycaklarmis Alpaslan gibi sonra vazgeçmişler.
takvimdeki isim önerilerinin her biri. bir gün önce ya da sonra doğsam kim bilir ne olacaktı...
Mertcan olacakmış babamın isteği üzerine. Babaannem masaya yumruğunu vurup "rahmetlinin ismi olacak, o kadar" deyince Mehmet olmuş işte.
Annem haşim istemiş babasının adını bense ismimden çok memnunun yıllardır.
Pelin izmitten. Mesaj at lütfen.
Melek olsun demiş anaanem, ama bir şehir adı olmuş adım, iyi ki de öyle olmuş.
Canım adım, canım kendim.
Amcam sinan olsun demiş. Dedem atilla. Babamda harun istemiş. Üçüde olmayınca birgün izledikleri bir filmde adı geçen aktörlerden birisinin adı verilmiş. Geniş aile şeklinde yaşarken ilk torun olmak zor işmiş oradan anladım.

Yine de dedemin önerdiği isim olsun isterdim.
Kürşad ve 40 çerisine atfen Kürşad. *
Ben ismimin resmi işlemler dışında kullandığım, sade yalın haliyle olmasını isterdim hep. Annem de aslında öyle istemiş. Seneye en az 15 yıldır gerçekleştirmek istediğim şeyi yapacağım, ismimin ilk iki harfini kaldırarak sadeleştirmek nasip olur inşallah.

Anneme ise önce pınar koymak istemişler, pınar o döneme göre az rastlanan modern bir isim. Fakat sonradan anneannemin de, teyzemin de, anneannemin annesinin de, dedemin annesinin de isminde gül kelimesi geçtiği için geleneği bozmayalım, ona da gül kelimesini içeren bir isim koyalım demişler.
çalıkuşunu okurken aklına gelen kamuran ismi. allahtan mahallede kamuran teyze varmış da vaz geçmiş.
incilay. çok şükür dedirtir.
(bkz: MERVE)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar