bugün

en az 5 farklı skor ile geriye düşmüş takımın, şişman abisi tarafından gaza getirme amaçlı söylenen söz. bir anlık herkezi gaza getiri ama ondan sonra pek işe yaramaz bu söz. sonra herkes cıvıtır zaten.
"bunlar avanstı olm." cümlesiyle devam eden cümleciktir.
sıçtık, sıvayalım hadi demektir.

farkın zirveye ulaştığı anda, lüzümsüz defans oyuncusunun ağızından çıkar. ve hiç bir etki yaratmaz.
ardından başlayamamayı getiren klişedir.
"dur bi ısınalım olm"cümlesiyle cevabını alır.
maçtan önce, karşı takımın daha iyi olduğundan emin olan, genelde ağır abi gazlamasıdır. maçın ilerleyen saatlerinde karşı takımın üstünlüğü bariz şekilde vuku bulmaya başlayınca, bu abiler de az önce ki tatlılık ve gazlamacılıktan eser kalmaz. maç sonuna doğru ''oynadığınız oyunu sikeyim sizin!'' tadında bitirici laflar duymanız kuvvetle muhtemeldir. ama bu seremoni her maç tekerrür eder.
fark ilerledikten sonra
"tamam sakin ben başlıyorum şimdi."
halı sahada arkadaşlarının kendileri arasında muhabbet etmelerinden sıkılan ve halı sahaya gelmedeki amacı vurgulayan tiptir. genelde kalede durup oyunu yönetir gibi bir rol edinir kendine ayrıca en çok gölü de o yer. halı saha dışında tutulması gereken tiptir.
geçen halı saha maçında 1-0 geriye düşünce takımı karşıma alıp "hadi beyler başlıyoruz." dedim sonraki iki atakta art arda gol yedik. minik kalbim dayanmıyor artık.
teşekkürler.
Counter da bştirelim şu işi diyen botlarla aynı kafaya sahiptir

Not: fire in the hall
ZEKA kıtlığı ile doğru orantılıdır.
genelde kuru sıkı olan motive şeklidir. bunu dedikten sonra maçta en ufak bir kıpırdama olamdan normal seyirinde devam eder.
Hali sahaya mac yapmaya giden erkekten ne bekliyorsun ki cumleleri duzgun olsun.
Bir cefakar esnafın gönülsüz kaleciyi kaleden çıkartıp kaleye geçmesi, gelişen atakta yere yatarak topu tutamamasıyla devam eder.
Yirmi sekizimden sonra kendime söylemişliğim de var.
Denedim beyler çalışmıyor.
gerçek oyunumuzu oynayalım cümlesi ile devam eder.
bide maç 8-0 ken yenilen tarafın bunu söylemesi çok ironiktir.