bugün

"adamın götünden kan alırlar kamil kan." diyerek başlıyorum yazıma. çevremde halı saha maç organizatörü olarak tanınırım. nerde halı saha maçı orda ben. neyse efenim bizim mahallenin sakinlerini yine bir maça davet ettim. ettim ama sanki adamlar messi ronaldo. bir naz bir naz ki siz sormasanız da ben anlatayım.

ilk olarak mahallenin dina zof u bakkal hilmi abi.

hilmi abi: naber callofcu iyisin inşallah.
callofcu : iyilik abi senden naber.
hilmi abi: ne olsun iş güç işte.
callofcu : haa abi unutmadan bu akşam 10-11 arası halı saha maçına gideceğiz. sen de kalende devleşeceksin. böyle ufak yerler sana göre değil.
hilmi abi: iyi de bu akşam yengemin yeğeninin dayısının nişanı var.
callofcu : yok ebesinin ebesinin şeyi. sanane abi. çok ısrar ederlerse iki dakika uğrar maça gelirsin.
hilmi abi: tamam callofcu hadi selametle.

ikinci olarak alt komşum taner tamer kardeşleri davet etmeye gittim.

taner : hayırdır callofcu ne var?
callofcu : tamer abi bu akşam 10-11 arası halı saha maçına gideceğiz. sen de sağ kanatın başarılı ismi olan dani alves abimizle yarışırsın.
taner : yarışırım da benim adım taner olum iki yıldır tamerle karıştırıyorsun beni.
callofcu : kusura bakma abi ikizlik olur da bu kadar olur. ayırt etmek çok zor. sen bile arada sırada karıştırıyorsundur adını.
taner : hadi len ordan.
callofcu : neyse abi sen tamer olmadığına göre ibrahim üzülmezle yarışan sol bektin değil mi? o zaman seni maça bekliyoruz.
taner : tamam hadi görüşürüz.

sıradaki abimiz ise kasap ali abimiz.

callofcu : ooo hayırlı işler bol güneşler abi nasılsın bakalım ali abi.
kasap ali: iyiyim de bu yağdanlık niye? ne istiyorsun bakalım.
callofcu : abi akşam 10-11 arası halı saha maçımız var. sen de mustafa sarp tan bile daha iyi oyuncusun. senden iyisi şamda armut.*
kasap ali: mustafa sarp mı? öyle oyuncunun ben taaa... batırdı lan galatasarayı.
callofcu : mustafa sarp derken dilim sürçmüş abi ben sergio busquest diyecektim.
kasap ali: haa şöyle bakalım. sergio yu severim benden de pek iyi sayılmaz ama ne diyim iyi futbolcu anasını satayım.
callofcu : tamam abi bak unutma 10-11 arası unutursan rakibe maskara oluruz.
kasap ali: unutmam hadi maçta görüşürüz.

sıradaki futbolcu adamımız ise tamer abi. lan tanere gittim tamere söylemeyi unuttum.

tamer ya da taner abi: yine ne var lan?
callofcu : (yine dediğine göre taner olmalı yoksa tamer miydi?)
taner ya da tamer abi: ne diyorsun olum konuşsana.
callofcu : şey abi bu akşamki halı saha maçına geellee..
taner ya da tamer abi: kaç kez maça çağırıyorsun olum beni gelecez dedik ya. yeter artık ama.
callofcu : yok abi ben ikizinin maç gelip gelmeyeceğini sorcaktım. bir zahmet ara da gelsin maça.
taner olduğu kesinleşen şahıs: tamam gelir o hadi şimdi yaylan bakalım.
callofcu : tamam abi hadi görüşürüz maçta.

sonrasında efenim üst komşum mühendis olan faruk abiyi çağırdım.

mühendis faruk: o naber callofcuğum?
callofcu: (korkmaya başlamıştım ne lan o cicimler cuğumlar)
mühendi faruk: niye geldin kardeşim söylesene.
callofcu: bak abi akşam halı saha maçımız var geliyorsan gel.
mühendis faruk: gelerim ama bir şartla?
callofcu: söyle nedir nedir?
mühendi faruk: olum ben halı saha maçlarının frikik ustası juninho olarak tanınırım.
callofcu: öyledir abi.
mühendis faru: bu nedenle ki frikikler benimdir.
callofcu: penaltılar senin olsun abi ben de frikikçiyim bak.
mühendis faruk : olum biliyorsun ben mühendisim frikik işi hesap kitap işi anlayacağın ince iş. frikikler benim yoksa gelmem.
callofcu: tamam abi amma inatçı çıktın bak atamazsan frikikleri bir daha kaleye şut bile çektimeyiz. sana geldiğinde sadece ileri doğrı vurusun topa kabul mü?
mühendis faruk: tamam kabul. maçta görüşürüz.
callofcu: görüşürüz abi.

neyse efenim benim arkadaşlardan asım ile rıza bir de selçuğu da çağırdım. tamam dediler. anlayacağımız her şey hazır maç saati bekleniyor.
eve geldim ohh dedim. crysis 2 inmişti. hadi oynayayım bakayım dedim ki başından kalkmamla saatin 22.30 olduğunu gördüm. crysis 2 bayağı güzel oyun olmuş. maça gidemedim. "sakın geç kalmayın" diye uyarmıştım herkesi. telefonu kapattım evden iki gün çıkamadım. özellikle kasap ali abi yi görmemek için kaç gündür eve hırsız gibi gidip geliyorum.

edit: başlık biraz yanlış olmuş, düzeltilmiştir.
katli vaciptir.
Sevmediğim bir olaydır, hem kendisi ayarlayıp kendisi gitmemek, günümüzde moda olmuş bir davranıştır, bu tip insanların ipi ile kuyuya inilmez.
katli vacip olmakla birlikte ,benim için o gün yapılabilecek en güzel faaliyet oldugundan kesinlikle unutulmayacak birşey dir.
alzheimer hastası olabilir.
anadan babaya dededen teyzeye görümceden bacanağa kadar küfür yemek kaydıyla son bulan durum.
maça davet edilen kişilerce afaroz edilmeyle sonuçlanacak olaydır. çağrılanlar içinde kasap olması çok fena. en azından bir tabutçuda çağırabilirdiniz ya da imam.