bugün

cenabı allah'In kuranı kerimde bizlere halı gibi serdiğini ifade ettiği dünyada yaşadığı halde, sırf allah'ın sözlerine şirk koşacağım diyerek nasa keferesinin yalanlarına inanan nankör insanların eylemidir. o zaman yemeyin ve içmeyin, onları da allah yarattı.

cenabı allah buyuruyor ki:

وَالأَرْضَ مَدَدْنَاهَا وَأَلْقَيْنَا فِيهَا رَوَاسِيَ وَأَنبَتْنَا فِيهَا مِن كُلِّ شَيْءٍ مَّوْزُونٍ ﴿١٩﴾

"Vel arda medednâhâ ve elkaynâ fîhâ ravâsiye ve enbetnâ fîhâ min kulli şey’in mevzûn(mevzûnin)." yani mealen: "Yeri uzatıp yaydık, orada sabit dağlar yerleştirdik, yine orada miktarı ve ölçüsü belirli olan şeyler bitirdik."

şimdi bu sözlerden çıkan mana, dünyanın yayılmasıdır, halı gibi yayılmasıdır. ayrıca bu konuda geçerli tek fetva da buna inanmayı emreder.

--spoiler--
Suudi Arabistan’ın baş müftülerinden şeyh Abdül Aziz Bin Baz'ın fetvası şöyle:Tarih: 1975
Kaynak: “Dünya’nın Sakin Güneş’in Hareketli Olduğuna ve Gezegenlere Çıkmanın imkansızlığına Dair Akli ve Hissi Deliller”adlı kitabı.

Kim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü bu iddia hem Allah’ın, hem Kuran’ın, hem Peygamber’in reddidir.Bunu iddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür..Eğer ileri sürdükleri gibi Dünya dönüyor olsaydı ülkeler, dağlar, ağaçlar, nehirler, denizler bir kararda kalmazdı. insanlar batıdaki ülkelerin doğuya, doğudaki ülkelerin batıya kaydığını görürlerdi. Kıble’nin yeri değişir, insanlar kıbleyi tayin edemezlerdi.
--spoiler--

peki mümin din kardeşimiz, manası ve hükmü açık olan bu ayetlere ve fetvalara rağmen neye inanıyor? şüpheli ve hatta yalan olduğu görünen bir takım yalanlara. böylece sırf allah'a şirk koşmak için nasa keferesinin yalanlarına kasten inanan bir müslümanın cennete gitmesi nasıl mümkün olacak? şuna bak: rezalet:

https://hebrewsisraelites.../fb_img_1450510281245.jpg

nasa'nın yayınladığı fotoğraflar her yıl değişiyor. çünkü fotoğraflar "zaten mevcut olmayan" uydulardan gelmiyor. drone'larla çekilip tahmin üzerine birleştiriliyor. yani atmasyon.

https://www.hq.nasa.gov/a...11/AS11-40-5875HRedit.jpg

site diye de nasa'da kendi orjinalini koydum. neymiş efendim? ayda bayrak nasıl dalgalanacak madem ki hava yoksa. yalandan yere bir bahane üretiyorlar efendim işte manyetik alan bayrağı etkiliyormuş da. hadi burada da etkilesin ya. bir tane havasız ortamda bir bayrağı manyetik ortamda dalgalandırın da görelim. yani bu kadar aptalca bir yalan olmasına rağmen sırf "inanmaya hazır" oldukları yalana inanan müslümanlar sırf "bir an önce şirk yapıp dinden çıkalım" diye bu yalana inanıyorlar. bu olmaz, bu kabul edilemez. hele resimdeki gölge hatasına bakın. astronotun gölgesiyle uzay aracının gölge açısı farklı. sola doğru gidilirse 20 metrede filan birleşirler. çünkü orada projeksiyon ışığı var. güneş ışığı olsa gölgelerin açısı aynı olurdu. şuna inanıyor müslüman çünkü ne olur dinden çıkayım istiyor.

şuna bak şuna. uzay aracı aydan dönüyor. iyi tamam, kim çekti bu fotoğrafı? bu fotoğrafı çeken ayda mı kaldı yoksa uzay boşluğunda mı?

https://s-media-cache-ak0...3cb7e1921d33e67651b83.jpg

yani bu kadar saçma sapan şeylere inanıyorlar ki sırf dünya yuvarlak deyip allah'ın emrine karşı gelip kafir olabilmek ve malı ve canı helal olsun diye.

neyse kişisel tercihtir karışamayız.
"yeri uzatıp yaydık orada sabit dağlar yerleştirdik"

bunun kesinlikle dünyanın geoid (küre diyecektim ama geoid demeyince hedehödö yapan çok bilmiş sığıroğullarıyla uğraşamayacağım) olamayacağı, kesinlikle kare şeklinde olması gerektiği sonucu mu çıkıyor?

benim kaçırdığım bir nokta mı var yoksa bozuk şekilli bir şeyi uzatıp yayarak küre haline getirmek imkansız mı diyorsunuz? yada sadece yüzeyi bozuk olan bir küreyi "şekle şemale" sokmak demek onu dümdüz bir hale getirmek demek mi?

enteresan.

hayırlı sarkazmlar.

gömdüm.
Bedava uçak bileti kapmak için ortaya atılan geyiktir.

"Bir uçarsan görürsün düz mü yuvarlak mı?" diyip bilet falan yollayan çıkacağını sanıyorsanız daha çok beklersiniz uyanıklar.

He dünya yuvarlak değil gülüm. Aynen devam. Karınca bakış acısıyla 3 boyutlu bile değil.
görsel
Fındık kadar beyinle yaşayıp akıllı olduğunu zannetmek.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar