bugün

Çok garip bir şey.

Zamanında çok yaşadım. Hem de kanlı canlı adamlar kadınlar. Dışarıda görmüştüm hepsini.

Yaşadığım psikotik hezeyan dolu günlerde olmuştu hepsi.

Ne garip şeylerdi hayret ediyorum şimdi düşününce.

Ama o zamanlar yaşadığım kafanın tribin zevkini daha sonra hiçbir şeyde asla alamadım.
keşke ben de görseydim bir şeyler ya. gerçekten çok ilginç beynin neler yapabileceğini çok iyi biliyorum. ancak bunu deneyimlemek çok enteresan olurdu.
Görürken anlamadığınız için eğlenceli değil. O size göre tamamen gerçek. Ancak cinli, canavarlı şeyler görenler varsa onlar çok korkuyordur. Düşünmek bile istemiyorum. Sanıyorum bunlar da şizofreni de oluyor.
Bipolar hastası ve felç geçirmiş olması nedeniyle sağlıksız bir beyine sahip olduğu için, dayım ara sıra görür ve gördüğünün rüya mı halüsinasyon mu olduğunu bilemezdi.
Görerken, hayal olduğunu bilmediğiniz için eğlenceli bir şey olmasa gerek.
Takip edildiğimi düşünüyordum ama bunu kimseye söylemiyordum. Yani oyun böyüktü yeğen. Bir markete gidiyordum mesela arkamdan bir kaç adamın girdiğini görüyordum. Her hareketimi izliyorlardı. Hatta tool'un dediği gibi attığım her adımı kefenliyorlardı. insanların yüzleri değişiyordu, bakışları değisiyordu, bana tuhaf hareketler yapıyorlarmış gibi geliyordu. Halbuki kendi halinde bir ev hanımıydım beni kim neden takip edecekti ki? işte mantıksal bir konuma oturtamıyorsunuz. Bipolar böyle bir şey.
Doktorum şizofreni ile paralel bir bipolara sahip olabileceğimi söylemişti. Yine de aylarca ama aylarca hayal gördüğümün farkında değildim.
aslında kontrol edilebilse mükemmel bir şey...