bugün

dinle'den sonraki en güzel yürovizyon şarkımızdır. vokellerin birbiriyle uyumu fazla iyi.
yedikten sonra ambalajını bile atmaya kıyamadığım efsane atıştırmalık. ya da durun durun, atıştırmalık demek haksızlık olur, öğün niyetine yenebilir zira kendisi.
gül'ün icat edilmediği yıllar. ortaokuldayım. aşk gibi de değildi aslında. daha güzel bişey. neyse işte, bi kız vardı. 3 yıl boyunca hergün 1 tane halley götürdüm. karşılığında bi kutu bonibon vermedi allahsız. öyle derin bir anısı vardır. halley'den bahsediyorum.
adı halil olanlar dikkat etsin her an birileri çıkıp size halley diye bir lakap takabilirler, siz de onlara gülümsersiniz. not:(neyseki sensin, başkası olsa oracıkta..)
çocukluğumdan beri çok sevdiğim ama çikolatasını her zaman çok ince vulduğum marshmellow ve bisküvinin buluşması.

Yeter kalın çikolatalısını da çıkarın şunun.
Çoklu paketinden alıp kardeşlerimle bir oturuşta yediğimiz çocukluk günleri. Ne hoş günlerdi öyle.
çocukluğum bu çikolatayı yemekle geçti. her allah'ın günü tutardım annemin elinden bakkala giderdik bunu almak için. her gün 2 tane halley alırdı bana annem. eve gelirdik. sabrederdim, yemekten sonra yerdim. çocuk aklı; derdim anneme büyüyünce elime geçen bütün paralarla halley alcam anne falan derdim. şimdi ise aklıma bile gelmiyor onu yemek. kırk yılda bir yiyorum. o da anısı var diye.
şu dakikalarda koca bir kutuyu tek başıma gömdüğüm tatlı şey.
kuyruklu yıldızlar güneşin çevresinde hareket eden kaya e donmuş gazlardan oluşur. astronom edmund halley den ismini alan halley kuyruklu yıldınızının son ziyareti 1985 yılında olmuştur. bir sonraki geçiş ise 2061 dır.
Çokoprensle kıyaslanan ama ondan daha iyi olan iki kraker arası marşmelovlu cikolata kaplamalı atıştırmalık.
çokoprens'le kim kıyaslamış lan bunu? gelsin iğne yapçam ona.

vay amk neleri kıyaslıyorsunuz böyle ahah süper. çok tatlı lan.
efsane bir çikilotadır.
fenerbahçe'nin yeni sırt sponsoru , aynı zamanda türüne ismini vermiş olan halley amk o cismi başka bir isimle anlatamazsın bizim insanımıza , bim'den xl de alsan onun adı halley'dir , marka ismi malın ismi haline gelmiş artık

ha bu arada logosunun altındaki kuyruklu yıldızla ezeli rakipler arasındaki yıldız savaşında fenerbahçe durumu 4-4 yapmıştır , hatta kuyruğu ile de biraz öne geçmiştir
bir kuyruklu yıldız. evet.
yeni bir eziklik işi fb den. Ülker'in yüzlerce ürünü varken seçilen ürün halley yani bir kuyruklu yıldız ismi.
4. yıldızı sırta takmış ezikler!
bazı şeyler insana çocukluğunu hatırlatır ya, onlardan biri.
şaka gibi ama futbolla ilgili bir sponsor.
mini boyunu ilk kez gördüğüm çikolatalı ürün.
görsel
Yıllar geçip çikolata zevkim değişse de kendisine olan sevgim değişmeyen tek şeydir.
Yeni yapılmış ve tazeyse ağızda dağılıyor.
birleşik Arap emirliklerinde bile satılan gıda ürünü. çok yöresel olmasa da memleketi anımsatan bir şey bulmak güzel.
bir ülker ürünü. özellikle karadut marmelatlı olanı pek bir güzeldir. "heykese bi halley oluyo" diye söylenende güzel bir reklamı vardı bu ürünün.
zaman içinde ne kadar küçülse de tadı hala eşsiz olan endüstriyel gıda ürün.
tadı harika olan yiyecek. evet.
ben probis diyorum.
Küçük parçalara bölüp, taze meyve ve krem şantiyle karıştırıp, buzluğa konunca, şahane bir yaz tatlısı olan hede.
Deneyin derim.