bugün

toplumun değerlerine normlarına ister istemez saygı gösterme işini anarşist kafalara tekrar hatırlatma.

bu ülkede mini etek dekolteyle dolaşabiliyor, parklarda sevişebiliyorsanız,
bu ülkedeki muhafazakar insanların değerlerinde de saygı göstereceksiniz. kapalıya sakallıya, oruçluya ezana seve seve saygı göstereceksiniz.

mecbursunuz.

aksi taktirde zaten azınlıksınız.
(bkz: oruç tutanların kendilerini enayi gibi hissetmesi)
Olması gereken ama olmayan durumdur. Burası sanal dünya arkadaşım burada neyin saygısını bekliyorsun bu pezevenklerden.
dinde zorlama yokturcuların gerçek yüzüdür. Saygı falan duymuyorum. Karşıma çıksanız öldürürüm, öldüremezsem döverim, dövemezsem söverim, sövemezsem büyü yaparım bir şekilde zarar veririm. Götelekler.
dinde zorlama olmamasını isteyip ,başkalarına zorbalık yapacağını söyleyen iki yüzlü insanlar için turnusol görevi gören başlıktır. dinde zorlama yoktur evet. ama dini engellemeye çalışanlara karşı hoş görü yoktur . zulüm olursa bizden de zulüm görürsün. bak kafan alsın diye tekrar yazıyorum ; dalga geçersen , oruç tutanlar namaz kılanlar aptaldır dersen değil , zulüm edersen ,yani fiziksel şiddet gösterirsen aynısını bizden görürsün.

adalet dini.sana yapılıyorsa sen de yapabilirsin.
bu ülkede ske ske saygı gösteriyorlar..
"hoşgörü dininin"(!) bazı mensuplarının zihniyetini ortaya koyan laftır.

bakın birileri ne diyor, "dalga geçersen, aptal dersen...". şahsen incitici şekilde dalga geçmekten mümkün mertebe uzak durmaya çalışıyorum. fakat elbette dalga geçenler de olacaktır. neden olmasın?

yahu senin peygamberin müşriklerle dalga geçmedi mi? putlarını ve de kendilerini aşağılamadı mı? allah'ın kendisine "indirdiğini" iddia ettiği kitapta, müşrikler için türlü sövgüler, hakaretler (beyinsiz, eşek, kahrolasıca...) yok mu? keza ateistlere demediğini bırakmayan sizler değil misiniz? aynısı size yapılınca mı zorunuza gidiyor?

(bkz: müslümanların müşrikler kadar hoşgörülü olamaması)
eşek siken, kuzen-yeğen s.ken adamlara saygı göstermek şöyle dursun ana avrat küfrederim ben. zira bunların değerleri bu işte.

edit: değerlerinizi s.kiyim insanlığa bir faydası mı var yükten başka?
maalesef yazdığımı tamamen okumadan ergen ateist hevesiyle cevap vereyim de kapak olsun mantığıyla entry girenler güldürmüştür.

bak o cümle şöyleydi "dalga geçersen , oruç tutanlar namaz kılanlar aptaldır dersen değil , zulüm edersen ,yani fiziksel şiddet gösterirsen aynısını bizden görürsün. "
bana saygı duyana saygı duyarım sadece, halkmış, değermiş, dinmiş, töreymiş hiçbiri beni bağlamaz bana saygı duymadığı müddetçe. o yüzden kimsenin kabadayılık taslamasına gerek yok.
bir beyaz türkün muaf olduğu önermedir. parayla dövebildiğin adama saygı göstermek zorunda kalmıyorsun...