bugün

işine geldiginde "Atatürk ilkeleri mi kaldı la, tarih oldu olm onlar tarih. Demode lan onlar. Yıl olmuş nerden baksan 2011, hala halkçilik, milliyetçilik, rererÖ" diyen liberalkürtçüyobazgillerin, işlerine geldiginde " ama siz halkçisiniz bana ne, halka cahil" dediniz dediklerini görmemize neden olan kemalisttir.

Olm halkçiysak, sizin gibi cehalet yalakası değiliz ya lan.

Göte Göt demesini de biliriz.
(bkz: cahile cahil demenin suç olması)
kemal kilicdaroglu nu lideri olarak gören bir insandan beklenecek davranis.
işte bu! cumhuriyet halk partisi'nin yaptığı en büyük hata.
halkçı olmak populist olmak herkese ağamdır babamdır paşamdır çekmek değil en nihayetinde.adam birey olarak kendini yetiştirdiyse ülkesine faydalıysa bu ülkenin en temel sorunu olan cahilliği kırmak için en ufak bir fayda gösterdi ise bu adam en kral halkçıdır.
halkçılık halka yalakalık yapmak demek değildir sevgili şakirt.
(bkz: halka ragmen halk için)
günümüz halkçıları halkın sırtından geçinen kişiler herhalde kelimenin manasını yanlış anlamışlar.
ulan zorla konuşturuyorsunuz insanı...

ana baba sülalesini toplasan son 3 kuşakta toplam 10 kitap okumamışsındır, yaz desem alt alta 5 tane türk ressamı yazamazsınız, 10 tane klasik müzik bestekârı sayamazsınız...

bunları da geçsem bile (ki geçilmez ayıptır) daha memlekette halasının kızıyla, amcasının oğluyla evleniyor millet hâlâ... komşu devletlerden 3 tanesinin devlet başkanını sayabilene alim diyecek durumdayız. bu sözlükte "opera bale açıp millete zulmettiler" diye entry var. okuma yazma oranımız öyle övünüldüğü gibi yüzde 90'larda falan değil. memlekette satılan kitap, dergi sayısı belli.

anadolu'da feodal bile sayılamayacak taş devri - bronz çağı arası bir sosyal hayat var. namusundan, ahlağından bahsede ede bitiremediğiniz o anadolu'da kadınlar bir başlarına akşam 8-9'dan sonra sokağa çıkamıyor.

çocuk tecavüzlerine, kız çocuklarının töre bok püsür ayağına linç edilmelerini saymıyorum bile...

saygı, hoşgörü, dürüstlük gibi modern toplumun yapıtaşı sayılacak hiçbir değer işlemiyor.

iki satır okuyayım, dünya ne yapıyor bakayım, diğer uluslar nereye gidiyor anlayayım diye bir endişe de yok... aksine memlekette yapılan kör topal tek aydınlanma hamlesine tükürük saça saça hakaret var. modernistlere kin, düşmanlık var istiyorlarki onlar da bunların seviyesine insin cahillik övülsün, ilkellik kutsansın.

kubrick'in filminde önlerine düşen kara taş'a bağıran çağıran maymunlar gibisiniz. cehaletinizde boğulun derdim de ne yazık ki aynı memleketteyiz. bir filo en yavaş gemisinin hızında gidebiliyor ancak. başka bir deyişle ne yazık ki benim geleceğim de bu andavalların algısıyla aynı çember içinde.

cehaleti savunmak erdem değildir, bilmediğini bilip bundan utanmaktır insanı insan yapan. sakın din bahsi açmayın burada cemaatçi çığırtkanlığı yapanların hiçbiri kur'an okumamışlar defalarca gördük nasıl saçmaladıklarını.
ananı da al git diyen adam ve yancıları en büyük halkçılardır.
otlak alandaki koyun kısmıdır.