bugün

ne ekersen onu biçersin. tvlerde sabahtan akşama kadar ona buna hakaret edersen, o da bu da sana cevabını verir.
bazıları bir suçu olmadığı halde fişlenmeye çalışan yazarlardır. davalıdırlar, suçlu bulunmamışlardır ki bazıları bulunsa bile bu bir anlam ifade etmez.

bu durumun en güzel örneğini http://ulu.so/u2oabc 'de görebilirsiniz. burada bir hakaret yoktur. esas birisinin bu sözünden dolayı suçlu bulunması insanlık suçudur.
yurt dışında yaşayıp yazarların nasıl tespit edilipte cezalandırılabileceği sorusu kafama takılmıştır. (bkz: mademki yurt dışındayım niye küfür etmiyeyim)
Bu nedir arkadaş artık kimse gönlünce entry giremeyecek mi?
edit:Bu davayı açan arkadaşa tavsiyem inci sözlüğe hiç üye olmasın yoksa savcılığa kolikoli dilekçe bırakmak zorunda kalır.
hakaret artik genlerine işlemiş faşist ruhlu kafatascilardir inşallah.
sözlük üzerinden geçinmeye çalışan ve ulu ortamını bozmak isteyen yazar beyanatı. net.

kimseye prim verilmeyecek arkadaşlar.

ek: kimsenin huzurumuzu kaçırmaya hakkı yok.
Entrylere bakıldığında, hükümet tarzı ileri düşünçe özgürlüğüne göre dava açılan yazarlar.

Yazdıkları entryler, cevaben yazdıklara şeylere göre fazlası ile naif. Arkanızdayız.

(bkz: Suçluyu övme suçu)

(bkz: ver panpa mahkemeye)
akp döneminde gerçekleşmiştir.
Sacmaligin ta kendisidir. Resmen bizlere de goz dagi verilmek isteniyor. Bunu baslatan sistemin kimler oldugu acikca ortada. Insanlar istediklerine inanir ve o yonde yazilarini yazar. Silinmesi ya da duzeltilmesi gerektigini dusunuyorsan durumu sozluk yonetimine iletirsin olur biter. Dava acmakta ne oluyor, boyle sacma sapan is mi olur? Ben bu durumun sozluk yonetimi tarafindan oncelikli olarak dikkate alinmasini istiyorum. Sozlukte yazilan seyler belli ki birilerini rahatsiz ediyor. Yandas medya, yandas firma derken buralarinda yandas olmasini isteyen birileri var belli. Yaziklar olsun.
ancak 3. dünya ülkelere mensup 10. sınıf vatandaşların uğraşabileceği komedi tiyatrosu.

hani modern olmak diyoruz ya, bu ne giydiğin giysiyle, ne de kimle seviştiğinle alakalı.

iş ifade ve düşünce özgürlüğünde bitiyor. işte sen bu yüzden asla bir avrupa ülkesi olamayacaksın. biraz büyümek gerek.

senin yaptığın şey sorgulayan, soru soran, beyni çalışan bir nesil yaratma görevine ihanet etmektir hacı, koyun yaratma makinasına biraz daha odun attın.

sen çocuklarına ve onların çocuklarına ihanet ettin, kapish?

ve son 10 senedir yaratmış olduğun "bizden olmayanların amına koyarız" mentalitesiyle bizi belki de 30 yıl geriye götürdün.

ama direniş asla bitmeyecek.

"neden?" ve "nasıl" sorularını kaybedersek, kaybedecek başka bir şey kalmayacak çünkü.

istediğin kadar dava aç, insanları hukukla tehdit et, sindir, sustur.

biz burdayız.

içine düştüğün çukurdan kafanı kaldırırsan şunu göreceksin ama, sen düşman askerinden, hatta yerli işbirlikçiden bile kötüsün.

sen içeriden vuruyorsun.

utanıyorum lan senden.

(bkz: elveda ay elveda feza)
halkı soyanlara karşı onca açılması gereken dava var iken, boş işler ile uğraşmaktan öteye gitmez. sen dava açsan ne olur açmasan ne olur ? sen kendini ne sanıyorsun evladım ? troll musun nesin anlayamadım ama bu kadar mı gereksiz olur bir yazar.

sen ilk önce seni soyanlara karşı dava aç, burada isteyen istediği eleştiriyi yapar, düşünce özgürlüğü nedir sen onu bilir misin ?

düşünce soyut bir şeydir, ama senin vergilerinle gününü gün eden insanlar var çevrende, bunlar somut şeyler.

örtülü ödenek nedir ?

örütülü ödenek'teki paralar ne oluyor ?

örtülü ödenek'ten kimler nemalanıyor ?

ilk önce bunlara kafa yor. boş işler ile zamanını harcama. vatanına milletine yararlı bir vatandaş olmak istiyorsan bu dediklerimden başla. sözlüklerde, kim kime hakaret etmiş, kimi nasıl dava ederim diye kafa yormak kadar gereksiz bir şey yoktur. ayrıca burada bu tarz başlıklar açarak kimseyi korkutamazsın.

abi tavsiyesi.

edit: imla.
gündem yaratma amacıyla haklarında sözde dava açılmış yazarlar.
hayır, inceleyince çokta aşırı bir durum yok. neden yok? piyasayı az biraz yoklasa bu tespiti yapanlar, bunun gibi nice yazılar vardır.
özellikle din-siyaset alanındaki yazıların hedef olması ise ayrı bir ironi.
şu mudur? bizden olmayan bizden değildir!
evet, ve net.
olması gerekendir. yok öyle birilerine klavye başından küfredip insanların onurlarıyla oynamak, sorarlar adama bu kadar mı yüreksizsin diye ne oldu tutuştu bazıları. herkez haddini bilecek dostlar benim bildiğim gibi. ayrıca üzülüyorum su yandaş mandaş ayaklarına herkezin dava etme hakkı var ama sizin yandaş dediklerizin ağzından dine, kişiliklere küfür zor çıkar.
sözlük tarihinin en taşak geçilesi yazarı tarafından dava edilmiş yazarlardır.

taşak dedim dava etme bilae.
"açık açık konuşuyorum "davanı sikeyim e mi?" haydi beni de dava et concon bebesi", gibi konuşmalara beni gark eden yazarın dava açtığı yazarlardır.
neden din ve akp? chp için de böyle entry ler girildi mhp için de. o zaman ama içinin yağları eridi değil mi? belki bir kısmını sen girdin? yazık. fikrini savunamayacak olan birinin yapacağı harekettir ancak. eğer fikrini savunacak kapasiteye sahipsen çık çatır çatır savun arkadaş.

demin binali yıldırım'ın rüşvet vs vs olaylarının hepsini yazdım. beni de dava et? iftira attım belki de? bu kadar basit olmayın arkadaş yazık edersiniz kendinize.
çokta sikinde olan yazarlardır.
artık kimsenin düşüncesini kendince ifade etmeyeceğinin kanıtıdır. sokakta evde kızınca hiç küfür etmeyen temiz aile çocuklarının rahatsız oluşuyla her tülü sansür kısıtlama ve engellemenin mübah oluşudur. ha o temiz aile çocukları size dolaylı şekilde temsilcileri aracılığıyla küfredemez hakaret edemez haklarınızı gasp edemez mi? eder tabi! suçunu bil otur terbiyesiz! saygılarımı sunuyorum temiz aile çocuklarına... ve selam olsun onların kendi bildiğinden şaşmayan temsilcilerine!
etry'lerinde yazdıklarını davaya sebebiyet vermeyecek şekilde de ifade edebilirlerdi.
var olan üslup problemi açısından hayırlı bir işe vesile olur mu bilmem ama hakaretleri doğru bulmadığım gibi, şu sanal dünyada alabildiğine iğrenç hakaretler mevcutken faturanın üç beş kişiye kesilmeye çalışılmasını da doğru bulmuyorum.
insanların hakaret etmeden yazmaları gerektiği, birbirlerine saygılı olmaları gerektiği gerçek.
''allah yok'' denildiğin inanca hakaret davası açmak ancak 3. dünya ülkelerinde olabilir .

''allah var'' denildiğinde bir ateist'inde rencide oldum diyerek dava açması gereklidir , çünkü onunda inancı rencide edilmiştir.

işte o yüzden laik devletlerde bu tip dava dilekçelerinin takipsizlikle sonuçlanması gerekir , dikkate alınmamalıdır.
darwinizm düşmanları tarafından açıldığını düşündüğüm davadır.

bi fıkra koyayımda gülelim:

lenin öldükten sonra cehenneme gönderilir. üzerinden çok fazla zaman geçmeden tanrı'ın huzuruna melekleri gelir ve tanrı'ya lenin'in cehenemdeki herkesi, " herkes cennette sefasını sürerken biz burada cayır cayır yanıyoruz. susmamalıyız, isyan etmeliyiz. " diyerek kışkırttığı konusunda şikayet ederler. bunun üzerine tanrı, " o zaman onu alın, cennete götürün. " emrini verir. lenin yine çok geçmeden, " cehennemde kardeşlerimiz büyük acı ve ıstıraplar içerisindeyken biz burada sefa süremeyiz..." diyerek orada da büyük bir isyan çıkarır. sonunda tanrı meleklerden lenin'i karşısına getirmelerini emreder. lenin ve tanrı bir süre baş başa görüşürler.görüşme bittikten sonra, olayların akıbetini merak eden meleklerden biri tanrı'ın yanına gider ve : " tanrım şimdi ne yapacağız ? ", diye sorar. o anda tanrı'dan şu cevap duyulur ; " tanrı yok, yoldaş var..."
güncel Önemli Başlıklar