bugün

(bkz: olgun cafer)

haginin tercümanıdır efendim. ben burada götümü ortaya koyup nefis iddialara gireririm ki hagi, hem türkçeyi hem kendi dilini bu adamdan iyi konuşur. aslında altı ay hızlandırılmış kursa gitsem ve mini etekli bi hocam olsa, ben de bu adamdan iyi konuşurum. hugo chaveze de benziyor biraz. al sana silüeti:

http://galeri.uludagsozlu...afero%c4%9flu_88737_m.jpg
futbolculuğundan teknik adamlığına kadar haginin ebedi tercümanıdır. gözler ona aşırı alışmıştır artık.
hagi'nin galatasaray'a teknik direktör olarak geldiği ilk sezonda bir antrenman sırasında ayağını kırmış olan kişidir.
ulan böyle tercüman mı olur? ya hagide bir bokluk var ki akıcı konuş(a)mıyor, ya da tercüman bir paragrafı tercüme edemiyor da haginin cümle cümle söylemesini istiyor.
(bkz: tatar)
(bkz: hagi nin tercüman dan daha iyi türkçe bilmesi)
tıpkı fenerbahçe kulübünün tercümanı -samet miydi neydi adı- gibi sanki tercüme yapmıyor, o konuşuyor, açıklamayı da hagi yapıyor gibidir. aslında tercümanların geneli böyle. içlerine kendi yorumlarını katıyorlar.
hagi'nin türkçe bildiğinden aslında gereksiz olan adamdır. ama birde karizma sözkonusudur ki o da bunun farkında.

bir fatih derim gibi my teamss, sometimesss demek var, bir de işi ehline bırakıp karizmayı çizdirmemek var. yoksa zamanında ali kırca anahabere tercümansız çıktığını muhabbet ettiklerini hatırlamayanımız yoktur.
hagi' nin rumence yaptığı konuşmaları, sadece türkçe bilen insanlar için bile, daha anlaşılmaz hale getiren insandır.
hagi den daha rumen kişidir.
tercümanlıktan aldığı bedelin yarısını hagi'ye veren adamdır. çünkü hagi ile anlaşmaları böyledir. hagi, beş kuruşluk telefonunu çaldırınca çıldırdığı için para konusuna bakış açısı anlaşılmıştır. adamı sömürmektedir. yoksa yıllarca türkiye'de kalan adam konuşamazsa geri zekalıdır. ama bu hagi kendi çapında cindir.
türkçe'yi tam anlamıyla konuşamadığı için dinleyen gazetecilerin anlaması için ayrıca bir dekoder gereken tercümandır.
şifresi çözülmüş adamdır. artık dekoder gerekmiyor.
(bkz: ben çözen musa çözen ligtv den)*
hagi ile arasinda akil almaz bir bağ/ilişki olan tercumandir. hagi nin Türkiye ye geldigini duymasın! ! anında esfanenin dibinde bitiyor. olm senin isin gucun yok mu? omrunu hagi nin turkiye ye gelmesini bekleyerek mi geciriyorsun??!
https://youtu.be/tHiQyKfRO9I

Lan hagi özel maç için Türkiye'ye geliyor yaninda yine bu adam.

romanya da ayni evde mi yasiyorlar cok merak ediyorum bak..