bugün

ah şu doksanlar. atari salonları. ve bölüm sonu canavarı sarı dev.
görsel
Rebirth adlı versiyonu ile artık 2p-3p gibi modlarının yanı sıra oyunu Cody ile bitirdiğinizde Poison ile de oynayabiliyorsunuz. Bunun dışında oyuna 2 yeni karakter daha eklenmiş ve Türkçe Altyazısı da var.

https://youtu.be/kOnccCg1XFw

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
bir dahaki seçimlerde abd başkanlığına aday olacağı söylentileri çıkmış.
Cody bunun kızını codyliyordu, guy ibnesi de mericlik yapıyordu.
Ulan alacağınız olsun kimse ilk adını yazmamış.
Aslında haggar bu abinin soyadıdır. Asıl adı "mike"
belediye sınırları içinde pandemiye karşı gerekli önlemleri almıştır. Kuralları ısrarla ihlal edenleri guy ve cody eşliğinde bizzat döverek yola ve karantinaya getirmektedir.
görsel
sokak dolusu kötü adamı acımadan tokatlayabilir.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/haggar-1040858/
(bkz: mc kinsey yerine haggar ile anlaşmak)
aynı zamanda parfüm markasıymış meğerse.
boruyla arabayı parçalama atraksiyonu sayesinde şahane stres attıran oyun.
hacer isminin değişik bir versiyonudur.
Biz oyuna sarı dev derdik ilk bölümün sonundaki boss yüzünden zira bir süre sarı devi sopalasak bile ikinci boss'u görememiştik tek jetonla.
metro city belediye baskanidir kendileri. Devasa gögüs kaslari ve biyiklariyla rakiplerine korku salar.
ne kadar profesyoneli olursanız olun, bir kere yere düştüğünüzde ölene kadar yerden kalkamayacağınız oyundur. siz daha yerden kalkmadan üzerinize tekrar zıplayıp oturanları mı ararsın,kafayı eğip üzerinize koşan sumocu tiplerden mi kaçarsın, iki yumrukta ölen serseri tiplilerin tokat manyağı yaparak bir canınızı almasını mı ararsınız. Zor oyundur vesselam. (bkz: Düşenin dostu olmazmış)

Çocukken jeton çok değerliydi, geçen exe versiyonunu bulup 15 jetonla sonuna kadar oynadım ve rahatladım. Tavsiye ederim...
http://www.allclassicgames.net/#!final-fight/cdfc

isteyenlerin burada indirmeden ziplemeden oynayabilecekleri oyun.
belediye başkanı seçilme süreci ilginç bir çizgi film konusu olabilir.
(bkz: final fight ın çizgi romanını çizmek)
Oyundaki alex'lerden nefret ederdim hani deri ceketli abiler diğer bir ifadeyle ''gartçılar'' sen vururken hep gard alır, arkanı döndü mü iki eliyle birden yumruk atarlar enerjinin yarısını bir seferde alırlardı. birde o solucan kılıklı ''bıçakçılar''dan nefret ederdim, hani Yok muydu o üstten ters gelip kafa üstü bıçak saplamaları deli oluyordum. Androe'leri severdim ama onlar baya avareldi iyi döverdim onları Ama hepsinin hakkından haggar dayı ile gelirdim, bir bacak arası kaldır yukarı çak kafa üstü, etkili adamdır haggar güzel oyundu ya.

Yıllar yıllar sonra oyunun piyasadan kalktı, bilgisayarlar falan yaygınlaştı, internete düştü emulatörler mame'ler falan çıktı oyunu indirdim bir siteden çok duygulandım ya sadece bir küsur mb geliyordu. Ben eskiden o çocuk aklımla bu kadar uzun resimler herhalde koca bir kasete ya da en az 40 50 metre bir filme kayıtlıdır falan sanıyordum. O efsane oyun o kocaman arcade de oynanan, makinesi da kendide pahallı olan oyun bilgisayarımdaydı kapladığı bir yer bile yoktu neredeyse ve sadece 1mb geliyordu ne komik bir durum.
adamım jackti ama haggar'ın anırması yok mu, bacak arasına alıp adamları bir bir devirirken alınan keyif bambaşkaydı. oyun eğer ikili olarak oynanıyorsa biri jack diğeri haggar olmalıydı. biri koca koca o izmandut herifleri tek bacak arasında sarı canları , kırmızıya geçince nefis hazlar alırdık. hele hele oyunun finalinde, tekerlekli arabada kızı esir almış hergele çıkınca tek silah tabiki de jack'in sağlı sollu yumruk saydırmasıyla oyun son bulur, bizim hergele koca katlı binadan aşağıya yuvarlanıp geberirken, jack sevgilisiyle öpüşerek sona ererdi. oyunu bitirmek kolay iş değildi ama oyun sonrası alınan keyifle atari salonundan çıkarken çocukların bizi el işaretiyle göstermesi, bak bu oyunun sonunu getirdi demeleri ne büyük mutluluktu. ayrıca oyun sonu getirilince, ödül olarak yeniden oyuna başlama şansı elde edilirdi. tabi bir saatlik süre sonrasında arkamızda bekleyen çocuklara oynaması için hediye edilip, gururla atari salonu terkedilirdi. haliyle akşam olmuş bir an önce eve gitmek gerekirdi. anneye hangi yalanı anlatsam diye de yolda plan yapılırdı. (bkz: hey gidi hey)
tek jetonla bitirdiğim oyundur. ilk aşkım gibidir.
aaah sözlük aahh, çocukluğumun oyunudur bu küçük kumla da yazlıkta bulunan atari salonunun değişilmez oyunuydu, jetonlar, paralar akıtırdık o oyun için, bizim kuzenle çok oynardık da bitiremezdik hiç, şimdi resimlerini görünce duygulandım o günler aklıma geldi. güzel oyundur vesselam.
oyunda ölmeniz halinde oyunun sonunda oynadığınız karakter bir bombaya saırlı halde geri sayım görünütüsü çıkan oyundur.

görsel
görsel
görsel
önümüzdeki hafta evimde yerini alacak olan oyun. 32 yaşındayım, yine de oynarım lan. bir diğeri için:
(bkz: CM2001-2002)
marvel vs capcom 3 fate of two worldste seçilebilir karakterlerden biri, komboları pek afilli değil ancak tipini iyi yapmışlar.