bugün

esprimakinasıyla tanışma sonrasında en çok söylenenler arasında 1. sırada yer alan sözdür.
(bkz: hacı beni güldür biraz)
kızların erkek arkadaşlarına canları sıkılınca söyledikleri sözdür.

soytarıyız sanki mnskm.
çok güzel bir klibi olan, yine harika bir ogün şarkısıdır. sözleri de ;

Aynaya sordular güzel miyim diye
Dedi bırak yüzünü bak şu gözlere
Eğer parıltı varsa,yüreğin çarpıyorsa
Bu dünyada senden güzel mi var
Bu dünyada her şey güzel bi bak

Keyfin kalmamışsa susar bu şarkılar
Giyinip boyansan da renkler solar
Sebebin kalmadıysa varolmak ızdırapsa
Yüzünde maskeyle geçer yıllar

Hadi beni güldür biraz
Daha yolumuz var daha çocuğuz inan
Hadi beni güldür biraz
Daha yolumuz var sonuna kadar dayan

Aynayı kırdılar güzel göstermiyor diye
Bölündü parçalar çoğaldılar
Parıltı kalmadıysa,yüreğin çarpmıyorsa
Dünyadan ala cehennem mi var
Dünyada hala cehennem mi var

Hayat toz pembe olur sen istersen
Ne ekersen biçersin bu gizemli bağda
Bir yanın karanlık bir yanın aydınlık
Işık bir yerdense şüphen mi var
Hadi beni güldür biraz, güldür de unutayım aklımdakileri, unutayım bi' anlık dertlerimi. Bir umutla söylüyorum sana bunu, gülmeyeceğim elbet gülemeyeceğim ama; sen yine de çalış buna. Sen yap bari bunu, sen ol isteyen gülmemi. Ben ister miydim sana bunu söylüyor olmayı? Buna ihtiyaç duyuyor olmayı? Ama işte, hadi güldür beni biraz.
(bkz: #12137018)
taner tolga tarlacıya dil uzattıktan sonra an itibarı ile eksi yağmuruna tutulmuş yazardır. kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Birine bu söylenebilir mi acaba? Çok mu saçma kaçar? Canınız sıkkın, gülseniz tüm hava dağılacaktır. Karşıdakine "hadi beni güldür biraz" dersiniz. istek gayet insancıl, insancıl olmasına da ya karşıdaki " hadi len, soytarı mıyım ben?" dese ne cevap verilir, hiç bilmiyorum. Dumur olup kalırsınız herhalde.
sağlam bir hassiktiri hak eden fazla optimist şarkı.

--spoiler--
hayat toz pembe olur sen istersen (bok olur yarraam)

bu dünyada her şey güzel bi bak (nah güzel amk ibnesi)
--spoiler--
Soyadı Kanunu'nun mağdurlarından olan Ogün Sanlısoy un nadide eserlerinden birisidir. 90 kuşağının dinlemedim demesi günahtır
Hayatımda şimdiye kadar dinlediğim en masum en anlamlı şarkıdır. Ogün Sanlısoy' un en sevdiğim ve sevdiğim insanla ilk paylaştığım şarkıdır, candır ...
(bkz: make my day)
harika bir ogün şarkısıdır. dinlerken insanın kendi içi ile bir konuşma yapmasını sağlar.
Aynayı kırdılar güzel göstermiyor diye.
Ogün şanlısoy'un enlerindendir. Şarkıdaki kelimeler cümleler tüm duygulara göz kırpar.

Klibinde galatadan enstantaneler bulundurmasıda ayrı zevk verir. (Orayı sevenler için) okan abide benden.

Kısaca budur işte. Seviliyorsun ogün abi.

https://youtu.be/N6pYnO9fqoA

Edit: biride çıkıp demedi okan ne okan kim?
hadi beni güldür biraz
daha yolumuz var daha çocuğuz inan..