bugün

Yalnızlıktır.

Çoğu erkek güzel kadınlara "bana bakmaz, zaten sevgilisi vardır :(" deyip yaklaşmaz ve kadın yalnız kalır. O yüzdendir ki, güzel kadınların yanında maymun erkekler görürüz. O maymun, deli cesaretiyle, güzel hanım kızımıza yavşamıştır.
Belleri ve Basenleri.
güzellikleri sahip oldukları yegane şey ise, zamana yenik düşecek olmaları.
anne olmak istemeleri.
annelik kadınların zaafıdır, bunu unutmayın. ve anne olduktan sonra ne kadar güzel olursa olsun kadının tek amacı vardır.
çocuğunun mutluluğu.
Saf olmalarıdır. Biraz da şanssız olmalarıdır.
önemli bir kısmı aşırı saf galiba ya da bize öyle gösteriyorlar. bilemiyorum.

nereden vardım bu kanıya ? şöyle efenim,

kızla beraber olmak isteyen, sevgili olmak isteyen, kıza yakın olmak isteyen bir takım hemcinsim olan sırtlanlar, söz konusu hatun kişiye yaklaşmak, dikkatini çekmek, iyi birisi olduğunu göstermek adına kıyak geçmek, yardımcı olmak, iyilik yapmak vs. adı altında davranışlarda bulunuyorlar. bir kısmı bu işte profesyonel ve ciddi olmadıklarından mütevellit anında renklerini belli ediyorlar.

ondan sonra ne oldu ? hanım kızımızın güveni sarsıldı.

bu aşk hayatı ve sosyal ilişkiler bazında bir inceleme idi. bir de iş dünyası için geçerli olanı var bunun.

burada ise görünmez tavan adı verilen bir mevzu var. bir genelleme yapacak olsam da, elbette bu genellemenin dışında kalan bir grup var. belki bizim ülkemizde çok sık rastlanan bir durum olmayabilir.

görünmez tavan mevzusunda, hanım kızımız kariyerinde güzel yerlere hızlıca geliyor. bu aşamada sorun yok. kendine verilen vazifeleri istenilen şekilde yapsa da, eksiksiz ve dahi fazlası ile yapsa da, bir aşamadan sonrası için bir adım dahi ilerleyemiyor. bu ilerleyemiyor olmanın da mantıklı bir sebebi yok.

eyyorlamamı tamamladım.