bugün

şu an görüyoruz, kötüyü tatmayan insan güzelliğin içinde olduğunun farkında olmuyor herhalde, 20 sene sonra görüşelim.
kaybeden cümlesidir.ama umut doludur hala bir umudu vardır ya da son umudu...
Bir parti ile özdeşleşmemesi gerekecek kadar güzel bir şarkı.
an itibariyle sokaktan geçen chp seçim otobüsünden yükselen şarkı...
cehape mitinglerinde büyük bir nostradamusluk örneğiyle binlerce kişi tarafından tek bir ses, tek bir yürekle söylenen ve gerçeğe ulaşan şarkı. rabbim güzel günleri bize bahşetti çok şükür. allah pardon tanrı tüm cehapelilerin ruhlarını kutsasın. amen.
umut veren bir şarkıdır. nazım'nın beklediği güzel günlerle bizlerin beklediği her ne kadar değişmiş olsada; güzel günler göreceğiz. kötü günler görüyoruz, ama umut var, güzel günler göreceğiz.
(bkz: bir teselli ver)*
inanmak istiyorum buna, yani güzel günler göreceğimize. önce teker teker bireylerin sonra da tüm insanlığın acılarının biteceğine inanmak istiyorum mesela ve inanmak istiyorum dünya denen muhteşemliği kurtarabileceğimize. inanmak istiyorum bir gün ülkemdeki tüm kavgaların biteceğine, insanların birbirlerine saygı göstereceğine ve ülkemin bir gün en gelişmiş ülke olacağına. güzel günler göreceğiz hani ya işte o günlerde hiçbir küçük kız çocuğu babasız kalmasın, hiçbir çocuk terk edilip de hayata 1-0 yenik başlamasın, şiddet görmesin hiçbir çocuk ya da kadın, herkes doğanın kıymetini bilsin, yolda giderken yere çöp atmasın ve hiç kimse bir papatyayı fal bakmak için koparmasın istiyorum ve bir çocuğun gözlerine baktığımda inanıyorum ben; güzel günler göreceğiz...
(bkz: everything is gonna be alright)
bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa bir gün, ama bir gün mutlaka göreceğimiz günlerdir.
edip akbayram'ın yorumuyla daha da güzelleşen şarkı.
bana bir masal anlat baba.
biyoloji öğretmenimin öss senesinde her gördüğümde söylediği cümle.
evet göreceğiz mesela şöyle bir kaç bin yıl sonra insan zihinsel evrimini tamamlayıp ne kadar salak ve aşağı bir varlık olduğunu anlayınca. savaşmanın nasıl gereksiz olduğunu görünce bayrak-vatan-millet-din-para-devlet kavramları ortadan kalkınca evet bu gibi şeyler olunca niye olmasın görüürüz elbet. ama evrim malesef bir insanın yaşam süresi için o kadar yavaş ki... işte dediğim gibi bir kaç bin yılı daha var.
iyice karardık bu karanlıkta hiç birşey göremeyiz.
merakla beklenen yeni türk sinema filmi. beyazperde setine gitmiş mesela: http://www.beyazperde.com...r/sanatcilar/dosya-50012/
dinleyin bakalım pamela spence

http://fizy.com/#s/124nvb
günümüz Türkiye'sinin şartlarında, her bireye umut vaad eden ve duyulduğunda beyinde uyuşturucu etkisi yapan teselli cümlesidir.ama gidişata bakıldığında ''yaşadığın en güzel gün geride bıraktığın gündür'' .
güzel günler göreceğiz derken?!
babalara geldik lan sözlükte koşuşturan 178 kişi var an itibariyle bu insanlar şimdi yatsa diğer gün aksam 8 de kalkacaklar ve gün yüzü göremeyecekler gün yüzü görmeyen insan yaşamaz efenim yapmayın yahuuu.
(bkz: ben kendimden biliyom)
altın portakal'da en iyi film ödülünü almış film.

harbiden sağlam film..
yarın itibariyle vizyona girecek filmdir.
yönetmen ümit ünal 'ın son 40 dakikasına dayanamadım dediği film. genç yönetmenlerin hataları olabilir de ağır eleştiriler yapıcı olmaktan çok yıkıcı olur. daha fazla desteğe ihtiyaç var sanırım. veya hataların neden kaynaklandığının gösterilmesi daha usüle uygun düşer.
belki nar kadar sağlam bir film değildir, lakin ümit ünal yıllardır bu piyasanın içinde. gözden kaçmamalı.
filmin genç yönetmeni için;
(bkz: hasan tolga pulat)
olmuş film. her karakterin ayrı ayrı hikayeleri olan, akıcılık konusunda sıkıntı çekmeyen film ayrıca. uğur polat'ın performansı ayrı bir iyiydi. sabah kahvaltı yapmadan önce evin tuvaletinde kokain çekebilen bir komiser tipini hakkını vererek oynamış. gidin görün derim ben.
edip akbayram'ın seslendirdiği, nazım hikmet imzası taşıyan şiirdir.
aynı zamanda fenerbahçe tribün bestesi olarak da bilinir.
eğer senden olacaksa, zaten güzeldir.