bugün

bazı insanlara bahşedilmiş inanılmaz bir özelliktir.

suratlarının en çok o hali anlamlıdır, yanaklarında hafifi birer gamze belirir ve gözleri adeta ışıldar.
görsel
ilyas salman a bahşedilmiş bir özellik.
http://www.youtube.com/watch?v=iSr5Rt7lLBE
sizi mecazi anlamda 1-0 önde başlatacak durum. her şeye bir pozitiflik. güzel gülmek deyince sırıtmak değil tabii ki. gerçi sevdiğiniz insanın her eylemi güzel gelir de, güzel gülebilmek hadisesi başkadır. gülmek, gülmek işte deyip geçmemek lazım.
Aşık ettirir.
hayati tam tanimadan once cok guzel gulerdim. oyle ki zorla hadi gulsene bak simdi guldurcem seni diyerek guldurulurdum. hayat iste.
Gamzesi olana ayrı bi' yakışır.
Gamzelere salıncak kurası gelir insanın.
gülmenin de ağlamak gibi sahibi hakkında çok fikir verdiğini düşünmüşümdür hep.
Her insana nasip olmayan nimet.güzel gülüyorsanız gülüşünüzü kaybetmeyin. Hatta cirkin gülenlerde kaybetmesin.
Çünkü Gülüş bir insanın kalbine giden en kestirme yoldur ki bir insanın gülüşüne aşık olmak apayrı bir guzelliktir.
saba tümer diyeni döverim.
Efsunlu birşeydir, olumlu her güzel duyguyu harekere geçirir.
Bulaşıcıdır da...
görsel
Güzel gülen biri güldüğü zaman Dünya ışıldar. Galiba aura, dolayısıyla da içsel enerjinin netliği, temizliği ile ilgili bir şey.
Güldüğü zaman aman sen benim yanımda gülme dediğimiz insanlar sayesinde değerini anladığımız lütuflardan sadece biri.
''Güldüğün zaman yukarıya bakardın;
Yukarı kalkan başın ve gülen gözlerin vardı...
Ne güzeldiler,
Sen bilmiyordun''

şiiri anımsattı.

gerçekten güzel gülmek bir şanstır. bazıları bu şansı büyüdükçe yitirir. hiç istemeden yada ''büyüme'' kisvesi altında. güzel gülmek biraz da genetiktir. tıpkı mavi gözlü olmak yada uzun kirpikli olmak gibi.

güzel gülmek diyince herkesin aklına farklı farklı yüzler gelir. gamzeli, gamzesiz, çilli bir çok yüz. belki bu yüzle tanışmışsınızdır. * bir kafede, belki kütüphanede yada spor salonunda. belki de hiç tanımamışsınızdır ama elinize kalem verseler kusursuz çizersiniz o yüzü.

güzel gülmek birazda insanın ruhundan kaynaklıdır. kimileri denizin mavi olmasından bile mutlu olur, kimilerine ise yemyeşil bir orman mezarlık gibi gelir.
içtenlikle gülen insan herzaman kazanır. Hele güldüğünde gözleri kaybolan insan bana daha samimi gelir.