bugün

istenilmeyen şekilde uyanmak-uyandırılmak..
Kulak memesinde traş köpüğü kAlması ve bunu başkasının farketmesi.
izmarit kokulu servis arkadaşları. dürzü üç sıra arkamda oturuyor, burnumun direğini kırdı, midem bulandı. şoför kendinden geçip bir yere çarpacak diye korkuyorum.
Okuldur o.
sabahın köründe(teknik olarak gece gidiyorum aslında) saçak altlarından seçe seçe dükkana giderken, o soğuk damlanın bilmem kaç milyonda bir ihtimali tutturup yaklaşık iki parmak kadar olan boşluktan tamda ense köküne isabet etmesidir.
Yan taraftaki inşaat sesleri. Sabahın köründe hiltiyle bir şeyler kazmak nedir ustacım ya. insan bir 8 i falan beklerdi be. Dinamit patlatsaydınız bari.
Sabah sabah patrondan fırça yemek. Bütün moralinizi bozar.
kahvaltı yapmadan güne başlamak.
Burun tıkanıklığı birisi çalışır diğeri kaytarır falan böyle tüm enerjini bir süpürge cihazı gibi çeker ağbi
Sabah telefonunun şarjının dolmadığını görmek ya da traş olurken soğuk suyla olmak. Ahh ah.
Bu ayakkabinin varligi. Su ustundekiler toz pembe olsaymis.
görsel
üşüyerek uyanmak.
(bkz: lipton demlik poşet çay)
Bugün için memur zammı. Lanet ettim lanet.
uyanmak.
kapitalist düzene ayak uydurmak için metrobüste 50 dakika çile çekmek.ise geç kalmamak için nefes nefese kalıp yine de 30 dakika geç kalmak.
düzensiz uyku.
gün olması.
4te uyuyup 8de uyanmak.
Dukkani acmamaya karar verip sabah dur aciyim dedikten sonra mal mal sagina soluna bakmak. Al sana kotu sebep.
kötü bir rüya.
cumartesi günü çalışıyor olmak.
Uyuyakalmak. Dünya kadar işin varken heryerin ağrıdığı için yataktan kalkamamak ve buna daha çok sinirlenmek.
Yumurtamın kabuğunun kötü soyulması.
10 saatten fazla uyumak. uykudan baş ağrısının oluşması. kahvaltıyı tek yapmak. gününün belli bir plan çizgisinde olmaması. arttırılabilir.