bugün

Ah nerede o eski bayramlar sözü her ne kadar klişe olsa da, şimdiki bayramlara bakınca insan söylemeden edemiyor. başlıkta ''bir şey yaz'' diyor ama ben birden fazla şey yazacağım sanırım.

Nerde o çocukken oynadığımız tüf tüf savaşı.
görsel

boncuk mermili savaş.
görsel

bayram harçlıklarıyla atari salonuna gidilirdi hemen.
görsel

arkadaşlarla mahallede su balonu savaşı yapar sırılsıklam yapardık birbirimizi.
görsel

akraba ziyaretindeki o eski kendine tarz eşyalı evde oturur, akrabanın çocuklarıyla evde oyuncaklarla oynardık.
görsel

ve daha niceleri.
görsel

görsel

görsel
Biz mahalledeki bakkalın oralarda oturur, sürekli meybuz yer geyik yapardık. Hangi pokemon daha güçlü, kim kimi yener tartışması yapardık. Ne günlerdi be.
En yakın arkadaşlarimizla toplanıp bütün kasabayı gezer günün sonunda kim en çok şekeri toplamış diye birbirimizle yarışırdık...
çocukken bayram harçlığımızı ayrı bir yere koyar saklardık. harcamaya kıyamazdık. kapı kapı şeker toplarken bir an saklambaç oynarken bulurduk kendimizi swh.
çatapatlar yere koyup ayağınla hızlıca çekince patır kütür patlıyor ve ses çıkarıyordu. oldlar hatırlar sadece.
Em güzeli, arkadaşlarla bi arkadaşın evine toplu doluşur, fifa 2002 oynardık. Türkiye'yi alır, grup maçları ve sonraki turları her birimiz sırayla oynar kupayı almaya çalışırdık.
Dedemin verdiği 5 lira Bayram harçlığıyla bakkaladan mantar almış, gün boyu Tabancam ile mantar patlatmıştım. Her patlatma sonrası tabancanın namlusunu koklamıştım. Hala burnumda tüter o Metale sinen patlamış mantar kokusu.