bugün

günümüzde, toplumda genel kanı olarak sağlıklı yaşamın temelinde yattığı düşünülen eylem.
tamamen yanlış ve zararlı olan eylemdir.bu eylemin ortaya çıkmasında moleküler düzeyde araştırma yapan bir bilim adamının araştırmasının yanlış anlaşılması yatmaktadır.
bilindiği üzere katabolizmada vücutta su harcanır, anabolizmada ise tam tersi.araştırmayı yapan bilimadamı katabolizmada molekül başına düşecek su miktarı ile normal bir insanın günlük yemesi gereken kaloriyi sağlayacak besinin oranını yapıp günde iki litreye yakın bir su miktarının insan için gerekli olduğunu bulur.buradaki asıl mesele araştırmada besinin en temel hali* baz alınmıştır. yani insanlar öğünlerinde en kuru yemeklerinden bile yemeklerin barındırdığı su sayesinde su edinirler, bundan dolayı 2 litre içilmesi gerektiği düşünülen su miktarı normal tempodaki bir insan için oldukça fazladır.
sağlıklı bir insanın günde iki litre ya da içmek istiyorsa daha da fazlasını içmesi gerekir. çünkü kanın akışkanlığını arttırmak için her gün yeterli miktarda su vücuda alınmalıdır. yeterince su içmeyen kişilerde hem kan daha koyu kıvamlı olacak ve tüm dolaşım sistemini zorlayacak, hem de toksinler vücuttan yeterince atılamayacaktır. her an yanımızda bir bardak ya da bir küçük pet şişe su bulundurmamız kendi sağlığımız açısından önemlidir.
sağlık için tavsiye edilendir. yazın yapması daha kolaydır.
normal sağlıklı bir eylemdir. tarafımca abartılıp minimum 3 litreye çıkarılmıştır.
(yiyeceklerden alınan sıvı ve terlemeyle atılan sıvı hesaptan düşülürse)
aşağı yukarı aynı oranda işemeyi beraberinde getiren etkinlik.
sabahın köründe yatmadan önce içilen bardağa sövdürür.
Zırt pırt çişe götürüyor.
ertesi gün susamayacağına inanan ancak sabaha kadar 50 kere işeyen sazan işidir.
Hep yapmak istediğim lakin yarım litrenin üstüne çıkamadığım eylemdir.
Ramazan ayında pek mümkün olmayan eylem. Normal şartlarda bile içilmesi zor gelirken iftardan sahura kadar içmek çok zor.
Zayıflamaya etki edecek mi bilemediğim ama tuvaletle aramda sıkı bağ oluşturdu kesin şey.
Günlük sadece bir bardak su içen kişi olarak bir takım sorunlar ortaya çıkınca telefona su içme hatırlatıcı bir program yükledim play store'dan.
Benim evdeki bir bardak 155 ml geliyor.
Öğle 12'de uyandım ve o saatten bu yana 12 bardak su içmişim. Toplamda 1860 ml yapıyor.
Sağlık için su içmek şart.
Ha ben musluk suyu içiyorum, ne kadar sağlıklı bir iş yapıyorum emin değilim eheh..
en az olması gerekendir. kiloya ve bulunduğun uğraşa göre değişkenlik gösterir.
https://gunluk-su-ihtiyaci.hesaplama.net/
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar