bugün

Saatte 3,333.. sigara içen insandır.
sigaraya günde yaklaşık 20 tl, ayda 600 tl veren bünyedir. ulan 600 tl ile millet ev geçindirmeye çalışıyor. bu kesin içkide içiyordur. günde min. 10 tl'den, ayda 300 tl para yapar. sigara + içki = 900 tl. oha be!
bir insandan ziyade bir baca diye tabir edeceğimiz şeydir.
herhalde şair ahmet arif'i ve şiirlerindeki sigara temasını kendine şiar edinen nikotin bağımlısı adamdır.
kendisi her daim dumanlı hava sahasıdır.
bir çeit intihar yolunu seçmiş insandır. yazık ne derdi vardır kim bilir?
parasıyla ölüme adım adım yaklaşan insandır.
bizim bi yaşlı teyze vardı 70 e merdiven dayamış... henüz ölmedi allah rahmet eylesin... kadın balkondan bakıp sigara içiyo bir meslek olarak...

(bkz: kadıköy eminönü vapuru)
(bkz: yarra yering)*
aşmıştır aşmış. dokunmayın siz ona.
genellikle aşk acısı çeken kişilerin yaptığı eylemdir. 4 olur 3 olur. ama normal içtiği sigaradan daha fazla içer bu dönemde.
dünyanın en mal insanıdır.

eğer ki; 4 paketten daha fazla sigara içen birini görürse, dünyanın en mal insanı olma şerefini ona devretmelidir.
günde en az seksen tane sigara içen adamdır. her sigara için üç dakika ayırsa, günde 4 saatini sigara içmeye ayırması gerekir.
dayıdır bu. 5 pakete çıkaracaktır yakında. kendisi esmer bıyıkları sarı bildiğin dayıdır. parlement içer hem.
sigaradan saçları bile sararmış olabilir.
nikotin deposu olan insandır.
çalışıyorsa, sigara molaları yüzünden işten atılması işten bile değildir.
yapmasın, etmesin, ayıp, günah, zarar, ayy tüh, vah..

bize nedir?

(bkz: elalemin derdi bizi gerdi)
kapalı mekanlarda çok duramayan insandır.
(bkz: dumansız hava sahası değil insansız hava sahası istiyorum)
tekelin öldükten sonra katkılarından dolayı teşekkür çelengi yollayacağı nadir insanlardan biri olurdu herhalde...
otobüse veya bir dumansız hava sahasına girdiğinde ortamın kokusunu hemen değiştiren,kültablası kıvamında insandır.
sigara zamlarına ağır küfürler savuran insandır.http://www.youtube.com/watch?v=T1U5A4DmHVU
sigarayı azaltmaya azmetmiş insandır. *
ölmek için kendisine pek çok sebep bulan insandır.
günde 4 paket sigara bitiren insandır.
* * *