bugün

uydurulan dine inanan cahillerin inandığı şeylerdir. yok bir günden 80 kez şunu okursan bütün günahların silinirmis yok bir günde 172 defa bunu okursan cennet garantiymiş felanmış filanmis. biraz beyin kullanmalarını diliyorum. (bkz: mehmet okuyan)

edit: eksilemeye devam hadi durmayın 190 tane dua okuyunca cennet garanti. ulan müslümanlık sizin yüzünden lekeleniyor be.

edit2: sen git fitne yap, gıybet yap, haram ye, faiz ye kumar oyna sonra da 100 tini dua ikiyimdi ginihlirim silincik de. inanın böyle diyenler var benim tepkim buna.
Çok günah işledim 292 kez Allahu ekber diyeyim cennete gideyim ne güzel iş.
müslümanlığın gereklerini yine müslümanlık ile tartışırsanız elinize yine müslümanlık geçecektir

gerçek şüphe hakikati öğrenmede duyulan şüphedir.

bunu bir meditasyon olarak algılayabilirsiniz, bir transa geçmek, bir evrene mesaj göndermek vs.

cennetinde cehenneminde bu dünyada olduğunu varsayarsak evet öyledir.

asıl saçma oluşunun nedeni sorgulanmadan yapılıyor olması. bu sürekli bir şeklide söylenen dini terimler bir trans öğesi yani meditasyonda diyebilirsiniz buna ve bu bittiğinde eğer bu trans ve meditasyon işlemi başarılı olduysa evet cennettesin.

bir bakıma cahil insanlarda bu trans deneyimini yaşayabilsin diye kolaya indirgenmiş aydınlanma.
-Bugün neler yaptın ?
- bir tecavüz , bir gasp , bir adam öldürdüm akşam da 292 kere Allahüekber dedim...
- vuhuuuu cennettesin dostum...
Böyle şeyler hurafedir. Ben araştırdığımda şahsen bunların ya hint ya da iran kaynaklı hurafeler olduğunu gördüm. Buralar malum hurafelerin içinde kulaç atıyorlar.