bugün

son derece güzel ve Ramazan ayının sembollerin arasında yer almış geleneksel tatlımızdır. hafif ve insanı rahatlatan enfes bir tatlıdır.
Aksine enfes bir tatlı bence.
Sütlü, hafif, müt-hiş ve de mutlu eden bir tat!
En sevdigim tatlidir. Arasinda bol ceviz olani makbuldur.
güllaç sevmem

seveni de sevmem

karım olsa boşarım.
" güllaç diye sana ne yedirdiler çocuuum " dedirtti.
Neticede sütlü yufka beklentiyi çok da yüksek tutmamak gerekir.
güzel ama çok fazla tüketilmemesi gerekir. bir süre sonra bayıyor çünkü.
bana göre tatlı bile değildir. tatlı mı yiyoruz gül suyu mu içiyoruz belli değil.
her katını şekerli ılık sütle ıslatırken her kata azar azar çekilmiş ceviz ya da çekilmiş kavrulmuş fındık ve azar azar da gül suyu serpeceksin . en üste de gül suyunu serpiştirip tarçın ceviz / fıstık / fındık ile süsleyeceksin .
güllaç budur . bunlar yoksa o güllaç , güllaç değil evet, ıslatılmış kağıt havludur. .
Son derece hafif ve güzel bi tatlıdır. Bu yüzden ekseriyetle ramazan ayında tercih edilir.
genel kanı olduğunu biliyoruz. güllaca karşı tepkili bir kesim var. bizim evde de kimse sevmiyor, iki yaprak kullanarak sadece kendime yapıyorum genelde. çekilmiş fındıkla hindistan cevizi tozunu karıştırınca da çok hoş oluyor. sevenlere denemelerini tavsiye ediyorum. sevmeyenlere de yememelerini tavsiye ediyorum.
ayrıca güllacı ünsüz yumuşamasına dahil edebilirsiniz. teşekkürleer.
Güzel yapıldığı zaman çok lezzetli bir tatlı. Ilk yedigimde nefret edip senelerce yememiştim ama bir gün bir daha şans verdim çok sevdim.
Eskiden içine fındık da konurken ve gül suyu kullanılırken gayet güzel bir tatlıyken saçma olan bir iddia.
Evet şimdilerde üstüne süt döküp ikram edilen boş bir tatlı olmaktan öte değil,
Yoksa içinde fındık, sütünde gülsuyu olan bir güllaç harika olur.
Gerçekten berbat bir tatlımsı.
Neticede sütlü yufka yani beklentilerin çok yüksek olmaması gereki bu yüzden.
aslında gül suyu, ceviz, nar falan koyulmasa yenilebilir.
gerçi o zamanda ballı süt içerim daha iyi.
Pırasa yemeğini seviyor olmayı da anlayabilirim ama şu tatlıyı bir insan nasıl sevebilir hatta nasıl yiyebilir bilmiyorum.
süte batırılmış a4 kağıdı.
Güllaç sevenler biraz agresif oluyor, dikkat edin.
Aç karnına ramazanın ilk dayağını atarlar size sosyal mesafe dinlemeden.
kendisi hamurlu tatlıların yüz karasıdır. bildiğiniz sütlü yufka.
hikayeye göre yufkalar ziyan olmasın diye yapılmış.
yani çok da beklenti içinde olmamak gerekiyor.
Kotu degil ama abartildigi kadar da guzel degil.
bu tatlının nasıl türk/islam dünyasının gündemine geldiğini bilmiyorum fakat tahminlerime göre bir yokluk zamanında ortaya çıktığını düşünüyorum.

garip bir yiyecek.

ya da biz iyisine denk gelmedik sanırım.
sevmem

seveni de sevmem.
sutle zaten aram yok.
bu kadar abartilinca bir catal tadina baktim.tanrim heralde yapan cok kotu yapmis dedim.

yazilanlara bakinca sanirim gercegi boyle.
catalda uzadi falan yapis yapis.
hoff.
midem eksidi.