bugün

lensi takın geçiyor ya. hayatınız full hd oluyor. tamam biraz maliyetli olabilir lâkin o net görmek var ya o net görmek. ha işte onun için servet bile verilir.
(bkz: karşı balkonda kesişilen kızın saksı çıkması)
Hele bir de otobüse bineceksen bir de aksi gibi miyopsan , tabana kuvvet az önce durağı geçtiniz demektir.
(bkz: karşı balkonda kesişilen kızın saksı çıkması) 1.50 1.75 miyop, 0.75 0.50 astigmatım sözlük. Gözlüğü çıkarınca önümü göremiyorum.
iyi görmemek. (bkz: düz mantık)
"Gözlüklerim ve kontak lenslerim olmadan asla" diyecek kadar kötü bir duruma düşmektir.
ya uzağı ya yakını göremez. her ikisini gören de nesneleri çifter çifter görür. kabus gibidir.
yazin sahildeki guzellikleri goremez. hali sahada topu goremez. neyse ki lens var da denizde havuzda sahada rahat ediyoruz.
Karşıdan selam vererek gelen insan bulutuna, geri selam vermek.
(bkz: kim la bu)
(bkz: vaka i vakvakiye)
televizyon izlemek için koltuğa oturduğunda 'nerde koduğumun gözlüğü' deyip gözlük aramak.
ilk olarak futbol hayatı baslamadan biter. Deli gibi kaleciydim o halı saha ışıkları gözümde dağılır topu görmemi engellerdi. Futbolu bıraktım amk.

ikinci olarak, " aga geçen gördüm seni el-kol yaptım hiç takmadın"ı her gün duyarlar.

üçüncü ve en önemlisi, ps oynarken ekrana yaklaşmak zorunda kalırlar hiç bir zaman götü göbeği salıp oynayamazlar mına kodumun oyununu.
çoğu zaman arkadaşlarını tanıyamazsın. restoranda falan menüler uzaktaysa isimlerini göremezsin fiyatları okuyamazsın. minibüse falan bineceksen hele sıçtın sen nereye gideceğini okuyup el kaldırana kadar adam çoktan gider sen mal gibi kalırsın. ve de tüm bunları yaşamana rağmen hala dışarı çıkarken o lanet gözlüğü takmamakta ısrar edersin.
tahtayı görmeyip yanındaki arkadaşından geçirmek zorunda kalır. hele benim gibi milyonda birlik bir nistagmus hastasıysa iş daha vahim.
öndeki arkadaşından kopya çekemeyen insandır. çok sinir bozucudur evet.
görmek için gözünü kısar yinede göremez.
asla bir götü bozuk insanın yaşadığı sıkıntılarla boy ölçüşemez.