bugün

yazarlara eger gozlerine kimyasal ve radyoaktif madde bulassa ne yapacaklari sorusudur.
ben sucla savasip hell's kitchen'i korurdum. ya siz ?

https://pbs.twimg.com/med...CCrWH8oVIAAKM5L.jpg:large
Gözümü perwolle yıkardım.

Oh mis.
kör olurdum heralde diye cevap verilesi durum.
ilk suya tut yaarım saat veya 15 dk sonra olmadı acile gideceksin efem.
gözle temas halinde bol suyla yıkayınız.
msds denilen material safety data sheetine bakarım orda yazıyor ne yapmam gerektiği her türlü kimyasalın sınıfı adı üreticisi ne yapman gerektiği nasıl ne için kullanıldığı sağlığa olan etkileri vs. çoğu kişi bilmez.
(bkz: msds)
bulaşan kimyasal maddenin prospektüsünde ne yazıyorsa onu yapardım.
tabi burada yüksek zekalı arkadaşlar "gözüne kimyasal madde bulaştıktan sonra nasıl okuyacaağnn!!" diye serzenişte bulunabilir.
amaç, kullanmadan önce okunması zaten.

eğer bilinmeyen bir kimyasal madde ise 911 (bütün dünyada acil hattır, türkiye'de 112) aranır ve durum izah edilir. yönergeler izlenir.
Göze kurşun beton örerim .
Başıma gelmiş hadisedir. ( benzin) bol su ile yıkadım . Aradan 3 saat geÇti ve hastanede yıkatmıştım acilde. Şıkıntı yok Çok şükür . Neden 3 saat sonra ; önemsememiştim ilk başta . internetten baktığımda ise derhal doktor diyordu . :bilgi: eğer aÇıkta benzin bidonu taşıyorsanız ve sıcak bir bölgedeyseniz havasını almak iÇin aÇarsanız dahi kask tarzı şeyler takmak lazımmış . Yaşayarak öğrenmek
birisi de kostumumu giyerim kotu adamlarla savasirim demedi be sorusudur.
havluyla silerdim.
bol su ile yıkanmalı ve duruma göre acil hekime görünülmeli.
Durulamak.
iyice temizlensin diye hipoyla yıkardım. (bkz: işte mantık)
gözüne kimyasal madde bulaşmayan kaldımıki bu zamanda, her gün yüzünü yıkarken gözüne kaçan sabuna ne demeli ya.