bugün

yeni güvenlik yasası ile çıkan olumlu kararlardan biridir.
yeni güvenlik yasası ile çıkan şükela kararlardan biri.
yeni güvenlik yasası ile çıkan über kararlardan biri.
tahrik indirimi özlük indirimi yarrak kürek indirimi derken ceza alamayacakları için sikik güvenlik yasası dır.
yeni güvenlik yasası ile çıkan zikindirik kararlardan biri.
3 yılı yanlışlıkla çarşaflı bacısına verecek diye endişelendiğim haber.
türkiye de yasaklara ne kadar uyuluyor ki buna uyulsun dedirten isyankar entry.
karari protesto amaçli, kara çarsafli eylem bekledigim karar.
Zaten olan bir yasaydı bu. Neden tekrar çıkarttılar anlamadım. Uygulanmadığında olsa heral dikkat çekmeye çalıştılar.
Saga sola zarar vermedigime gore terorist olmadigimiza gore esnafa kepenk kapattirmadigima gore niye yuzumu kapatayim ki suc mu isliyorum kapatanlari tabiki iceri alsinlar.
çok güzel yasadır.
şimdi benim dükkanıma gireceksin yüzü kapalı molotof atacaksın, bende seni evire çevire sikicem(oldu bu) ;ama sonunda mahkemede avukat "anayasal hakkı olan toplanma ve eylem yapma yasasını barbarlık, faşistlik ile çiğnemiştir." diye bıdı bıdı edecek. sikermisin sabaha mı bırakırsın o da sizin elinizde artık.

umarım bu yasayı hiç edip masum insanları mağdur bırakmazlar.
somut örneğini görmeden tebrik edemeyeceğim karar.
yeni güvenlik yasası ile çıkan zottirik kararlardan biridir.
insanın götünde plaka mı var amk? nereden bulabilirler ki dediğim karardır.
bulursan verirsin cezayı.
o zaman carşaf ve burkayla gösteri yapanlara ne yapacaklar merak ettim.
'yüzünü görmediğin kişiyi nasıl yakalayacaksın?' şeklinde eleştirilen yasa.

yalnız en dandik dedektif filmlerini bile izleyen bilir. adamlar yüzü maskeli elinde eldiven olan suçluları bile kolundaki bir yaradan, bileğindeki saatten vs bulup enseliyor. dert etmeyin bunları amk.

not: güzel yasa.
artık kimliğini saklayıp sağı solu yağmalamak yok.
kırmızı fularlara 98 yıl yasasıdır.
yeni güvenlik yasası ile çıkan saçma kararlardan biri.
Edit: Kış günü atkı takan insanlar ne yapsın?
yeni güvenlik yasası ile çıkan gereksiz sallanmayacak kararlardan biri.
yeni emniyet kanunu ile oluşan müspet hükümlerden tekidir.
gösterilere de izin versinler o zaman 3-5 kişi toplanınca hemen çevik, toma yığılmasın oraya.
sonunda mantikli olan bir yasa cıktı.
Uygulanmayan yada keyfi uygulanan kararın bir anlamı yoktur. Devlet olarak bir kanun/kararname her neyse bir uygulama çıkarıyorsan bunu herkese uygulayacak, sıkı denetleyeceksin.

Bu şekilde nasılsa kimse yapmıyor diye uygulanmayan bir sürü karar var. Hala rüşvet var, işler tanıdık varsa yürüyor, trafiğin anasını ağlatana, yasak yere park edenin birine ceza var, onuna ceza yok.

Bu gibi yüzlerce olay var, sonra bir ceza sistemi çıkıyor, zannediyoruz ki uygulanacak.

hadi canım hadi.
yüzü kapalı olan adamı nasıl teşhis edeceksin lan? dedirten yasa.