bugün

şükredilecek buluş.
en uzakta olup, içinizde en yakında bulunan insanlarla buluşabilmenize vesiledir.
yalnızlığınızın çözülmesini sağlar.
ağlamanızı dindirir bazen.
iyi ki vardır.
Interneti adeta vakumlayan konusma bicimidir.
Düzgün kullanılır ise çok işe yarayan hatta zaman zaman sıkıntınızı atmanızı sağlayan arama biçimidir.
Sadece uzaktaki aileyle yapılmasının bir mantığı vardır.
Lönk diye aranıldığında asap bozar.
Bi sor bakalım, uygun muyuz, nerdeyiz?!

Mahremiyetin içine s..çtınız bee!
Whatsapp'tan sizi görüntülü arıyorsa biri açmayınız.

Ya yanlışlıktan, ya yaşlılıktandır.
arkadaş bu watsap görüntülü araması bir de ısrarcı gıcık meşgule de alamıyorsun uygulamaya girmeden sesi de kapanmıyor.
Bizim için rahatsız edici olsa da sağır ve dilsizlerin normal telefonla konuşma şeklidir bu. O yüzden bu kadar tepki göstermeyin.

Ben de başta kızıyordum neden sormadan arıyorlar böyle diye ama sonra fark ettim ki ben de birini (görüntülü değil) arayacağımda sormuyorum. Onların telefonla konuşabilmesinin yolu ise bu.

Hatta bu konuda en çok şeye kızıyorum. Bir gün dolmuşta bir arkadaşımla konuşuyordum görüntülü, işaret diliyle. Herkes dönmüş bana bakıyor. Bir de onları azarlamak zorunda kaldım.

Lütfen insanları rahatsız etmeyin. Herkesin "normal"i başka.
Virüsten dolayı evlere kapanan insanların, ayrı evlerde yaşadığı sevdikleriyle özlem giderme şeklidir.
nefret ettiğim teknoloji, bu naneyi bulana ve zırt pırt arayan çevreme dişlerimi sıka sıka sevgilerimi sunuyorum. ben ölü taklidi yapmaktan bıktım millet aramaktan bıkmadı yuh ya.
Zoom diker atar . Artik yenilige ihtiyac var degisim kacinilmaz
bu zorlu karantina günlerinde bizi bir nebze rahatlatan iletişim şeklidir

diyecektim, diyenler de olmuştur, ben de derdim

ta ki;
dün gece görüntülü arayıp "telefonu seni görebileceğim şekilde şarja tak ve uyu" diyen sevgilimin yarım saate uyumasıni umut ederek yatışım,

sabah 7'de kalktığımda ekranın hala açık oluşunu fark edişim,

kalkıp telefonu kapatmaya yeltendiğimde; "hoop! bırak o telefonu yerine" diyen sevgili azarı işitip sıçrayışıma kadardı.
Bir nevi özlem gidermeyi azaltan bir konuşma seçeceğidir. Bu ve buna benzer günler için eşi benzeri yoktur.
güzel bir teknolojik imkandır. bundan 30 sene evvel böyle bir şey olacağını düşünmek bile insanı mutlu ederdi diye düşünüyorum. nostaljiyi seven bir insanım ama şimdi çamur atmanın alemi yok. samimi olmayan insanların kendisi artık. teknolojinin bazen günahı olmuyor.
şu teknolojiye alışamadım gitti ben telefonu kulağa tutup alooo diye seslenmeye alışığım öyle bakarak konuşmak tuhaf geliyor. en iyisi tuşlu telefon kullanmak görüntülü arayan olursa ya kapatır yada kısa keserim konuşmayı.
Çocukluğumuzun bilim kurgusu. .ya onu bırak maykıl kara şimşekle saatten konuşuyordu ona bile vay amarigaya koyim diyoduk.
Dokunamasan da görebilmektir bazen.

Yakınken güvenmeyip nerede olduğunu bilmek için değil,
uzakken özleyip en azından görebilmek için kullanmanız dileğiyle!
Sevmem , neden bilmiyorum. Telefon kulağına tutup sesini duymak içindir. Uzun telefon konuşmalarını da sevmem. Mecbur kalıp uzun konuşma yapacak olsam başım ağrıyor.
Arayıp sorduğum hiçbir akrabam olmadığından bugüne dek maruz kalmamışken az önce 3 akrabamla eş zamanlı deneyimlemek zorunda kaldığım korkunç şey.
telefonu bizimkilere verince kurtulduğumu zannetsem de telefonumu geri alabilmek için yarım saat beklemek zorunda kaldım. Bir daha açarsam ziksinler.
bugün görüntülü arayan 6 kişiye ''telefonun ön kamerası arızalanmış:('' yalanını söyledim. günde 2den fazla görüntülü arama üstelik hep aynı muhabbetlerle kaldıramıyorum.
Bayram dolayısıyla gün boyu tüm Türkiye’nin yaptığı görüşme türü. Tam kapı kapı gezmekten kurtulduk derken ekran ekran dolandık bugün.
An itibariyle gelen arama.
ben şeyi hiç anlamıyorum hani sevgililer görüntülü arayip birbirlerine saatlerce boş boş bakıyorlar ya da şey uyuya kalıyorlar ve o bilgisayar sabaha kadar açık kalıyor. anlamsız geliyor bana çok hem de . bir de şey var tabi telefonla konuşurken uyuyalım mi deyip sabaha kadar telefonun boşuna açık kalması olayı. romantik değil anladınız mı? telefon faturasına yazık valla yazık ya. vallahi mektup yazıp yollasa daha romantik olur.
çapkınların lanet ettiği buluş.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar