bugün

ikisi de birbirinden tuhaf biri eski biri yeni jenerasyon modadır.
Sanırım gerçekten vs alır.
Sanaldan direkt nikah masasına gidilmeyecekse bir çay içsinler derim ben.
Görücü usulü daha korunaklı olsa da doğası gereği biraz emri vakidir, diğeri bir tanışma vasıtası.

Ki sanaldan tanışma işi gittikçe büyüyen bir alan.

Ve ben oturdum ciddi ciddi versus açıklaması yaptım. iyi değilim sözlük beni buradan alın.
Kadıköy'deyim stop.
Görücü usulü olunca eğer adam sorunlu cikarsa " al ayarladığın adam bozuk çıktı" diye cemkirebiliyosun.
Ama sanalda kime kızcan Mark'a mı?
(bkz: görücü usulü evlilikler ve yaşanılan olaylar)
eskiden sistem farklıydı ama şimdi, sanal alemden ya da arkadaş ortamından sevgili bulamayanların tercihi gibi olmus görücü usulü evlilik.
görücü usulünde hiç tanımadığın bir insana talip oluyorsun ve genelde de ailenin iteklemesiyle ( iyi kız/ iyi çocuk) evliliğe sürükleniyorsun. sanalda hiç değilse diyalog var. bence iki taraf dürüst davranıyorsa sanalda tanışmak görücü usulü denen saçmalıktan daha sağlıklı.
iki tarafı da yakınen tanıyanlar birbirine uyup uymayacağını bilir. Bu nedenle arkadaşların tanıştırması daha mantıklı gibi

Aileler çocuklarını o kadar da iyi tanımıyor ya da kondurmak istemiyorum olabilir. Bir de aileler sosyal beya ekonomik olarak evlilik yapma mantığına inanıyor. Mesela kan davasını bitirmek için kız alıp verme gibi.

internetten tanışmak konusunu bilmiyorum.
görücü usulü tanışıp sanalda evlenmenin yerine geçmez.