bugün

evet.

gördüğü her rüyayı hatırladığı kadarıyla birebir not alan arkadaşım vardı. Halen var da artık pek konuşmuyoruz, hayatımda yok gibi bir şey. artık takıntılık mıydı bilemem ama, hemen uyandığı gibi unutmamak için telefonu eline alıp gördüğü rüyayı not alırdı.

bir süre düzenli olarak devam etti, sonra bir şey oldu. ne oldu dersiniz? o yazdığı rüyaların bir şekilde birbirleriyle bağlantılı olduğunu farketti. gerek olay örgüsü, gerek zaman, gerek de mekân olarak. yüzeysel bir bağlantıdan bahsetmiyorum ama. ciddi ciddi her gördüğü rüyanın diğer yazdığı rüyalarla mutlaka bir şekilde bağlantı kurduğunu söylemişti. bu olaydan sonra psikolojisi bir tık hasar aldı, sonra bırakmak zorunda kaldı.

şimdi artık olay mistik miydi, yoksa tamamen beyin oyunu muydu bunu bilemeyiz ama, metafiziğe inanmayan biri olarak ben beyin oyunu olduğunu düşünüyorum. sonuçta rüyalar bilinçaltında depolanan bilgiler sayesinde görülüyor. e bu gördüğü ve yazdığı rüyaların da her biri kendi bilinçaltından çıkma olduğu için, birbirleriyle bir noktadan sonra bağlantı kurmaları normal.

yine de ilginç bir deneyim olmalı. sık sık rüya görseydim ben de denerdim belki. ama ben gündüz uyumamdan ve öküz gibi ağır uykulara sahip olmamdan mütevellit, çok nadir rüya görürüm.