bugün

görsel

TRT 1’den, milyonları ekran başında buluşturacak benzersiz, muhteşem bir yapım daha: Gönül Dağı...

Bozkırda bir Anadolu masalı... Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesidir Gönül Dağı...

Küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının hikayesidir Gönül Dağı…

Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir Gönül Dağı…

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir dille eserlerine yansıtan “Bozkırın kalemi” Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı, ilk bölümde izleyicilerin beğenisini kazanacak ekranlara kilitleyecek bir dizi...

http://www.ranini.tv/habe...r-dizi-geliyor-gonul-dagi
izlemediğim ama izlesem sevecekmişim gibi duran TRT dizisi.

Yeşil deniz havası katmaya çalışmışlar.
Ha yeşil deniz kadar başarılı olacağını sanmam.
10 dakika bir göz gezdireyim derken kendisine bağlayan dizi. Konusunu beğendim. Trt yine yüreğin hassas yerine dokunuyor.
Müzikleri efsane dizi.
Atanamamış yeşil deniz.
Ulan yıkıldık yine yahu.
Yeni bölüm Başladı. Ben kaçanzee.
Bugün diziyi izlerken taş evleri görünce babamla merak ettik yozgat'ın neresinde taş ev varmış diye. (Her ne kadar muğla'da doğsam, muğla'da doysak da, Kırşehirliyiz, biliriz o tarafları) Ufak bi araştırma sonucu Dizi konusunun yozgat'ta geçtiğini, ama dizinin çekildiği yerin eskişehir olduğunu, dizide bahsi geçen köyünse aslında niğde'nin bir ilçesine bağlı olduğunu öğrenip olayın aslında yozgatla uzaktan yakından alakası olmadığını öğrenmemiz evde küçük bi şok yarattı. Ama çabucak geçti neyse ki..

gülsim için izlenir.

Edit: hay ak güzelim bilgi içerikli entryyi 23.55 te girdik. işin yoksa sil, 00.00 dan sonra tekrar ekle hshs.
Gülerken ağlıyor ağlarken bir anda kahkaha atabiliyorsunuz. Duygu karmaşası yaşıyor insan izlerken. Dizi değil bizden bir parça bu! sevgisi, birliği, hüznü… Her duyguyu iliklerime kadar hissediyorum. Umarım çok uzun dönem ekranlarda olur.

Kısaca; izlemeyen izlesin, izleyenler izlemeyenlere haber etsin.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

Yeni sezon tarihi belli oldu !.

Fragman 》 https://youtu.be/5WGMVkUEkgE
Tam gülüyoruz eğleniyoruz tak bir hüzün oluyor seyirci alt üst. Bir düğün oluyor şarkı türkü sonra hop sefer in evi yandı. Bu gelgitler bize zarar verir sayın yönetmenim.
Dizi sadece müzikten oluşuyor. Saçma. Evet.
Elif hemşire, Cemile ve Asumanın taş gibi hatun olduğu dizi.

Edit: ula niye eksiliyosun
en azından saçma sapan entrikaların olmadığı vay be televizyonda içten bir dizi izleyebildiğim için mutluyum.
görsel

Müzikleri ve sevgi dolu kucaklayıcı hikayesiyle efsane olma yolunda emin adımlarla ilerleyen dizi.

Reytinglerde her hafta birinci. Geleni gideni tokatlıyor.
Ramazan'ın belediye anonsundan arabesk müzik çalma sahnesi çok iyiydi. Aşkına deli olduğunu kanıtladı. Vay arkadaş.
türk televizyon tarihinin en anlamlı en faydalı en güzel dizisi.
Ey Kellerin Rıfat;
açarsan gözlerini
açarlar gözlerini
unuturlar sözlerini
kaybederler özlerini
kasaba zihniyetindeki dizi.
nereye baksam kasaba tavrı ve görüntüleri.
neden kasabaya bu kadar yüklendin dersen, ilber hıca dan duydum ve hak verdim. diyordu ki,
en tehlikei zihniyet kasaba zihniyetidir çünkü köy ile kent arasında kalmıştır.
bazı şeyleri bildigini sanır ve bu büyük zararlara yol açar bu minvaldeydi. tıpatıp değlse de.
Bugün yeni sezonu başlayan kanser dizi. Babam yüzünden maruz kaldım.
Bir bozkır dizisi.
Yozgat diyor ama Eskişehir'de çekiliyor. Yalancılar.
Açık ara Türkiye'nin en samimi dizisi.

3 sezondur reyting rekorlari kırıyor.

Ama bir ödül bile almıyor.

Kimin eli kimin cebinde belli olmayan ahlaksiz diziler ödül alıyor.

Yazık.
Az ile yetinebilmeyi, önemli olanın sağlıklı bir yaşam sürmek olduğunu anlatan, sevdiklerinle birlikteysen ve sağlıklıysan dünyanın en zengin insanı olduğunu vurgulayan TRT’de yayınlanan Türk dizisi.
Birazı gerçekci dizidir, yaşanmış olma ihtimali olan şeyler vardır bu dizide.
Seyfettin aşk hikayesi yarım kalmıştır. Acaba ileride bulur mu o yörük kızını?