bugün

entry'ler (225)

durduk yere birisine sataşmak

Manitaya uyguladığım tarifedir. Keyif alırım. Kaos çıkarırım. Sonrasında minik şirinlikler yaparak gönül alır ekmeğime yağ sürerim.

sümerler

Yazıyı icat ettikleri için dolaylı olarak ulu sözlüğü kuran uygarlık.

gönül dağı dizisi

Az ile yetinebilmeyi, önemli olanın sağlıklı bir yaşam sürmek olduğunu anlatan, sevdiklerinle birlikteysen ve sağlıklıysan dünyanın en zengin insanı olduğunu vurgulayan TRT’de yayınlanan Türk dizisi.

komünist manifesto

Sezen Aksu’nun şarkısıdır.

nasıl kilo alınır

Zayıf olmaktan bıkmış yazar sorusu. Yatmadan önce makarna gömeceksin, sabah kalkınca hamurlu gıdalar tüketeceksin.

içinde tren geçen filmler

Doğu ekspresinde cinayet,
Suikast treni,
Mehmet Ali Erbil Ray Ray Kasım.

ota boka başlık açmak

Amacı entry sayısını yükseltmek olan yazarların seçtiği yol. Bize bu eziyeti yapmayın.

insan aynı anda 3 kişiyi sevebilir mi sorunsalı

(bkz: insan aynı anda 2 kişiyi sevebilir mi sorunsalı). Bu konuyu hallettik mi?

ticaret yapmak

En ahlaklı ticareti anlatan söz bana göre “ işten artmaz dişten artar.”

hafta sonu ne yapacaksınız

Sürekli takıldığımız ekiple biraraya geliriz. O esnada ne yapılacaksa fikirler ortaya atılır. En kafaya yatan neyse o aktivite uygulanır. Planlı değil aniden yaşamak lazım.

en güzel kız isimleri

Kesinlikle Okşan değil. Geri kalanlar iyidir.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Kendi ellerinle geleceğini yok etmeye devam ediyorsun.

zelenskya bi öneri birak

Yanındakilerin kıymetini bil. Okyanus ötesinden akıl alma. Sınırın olan devletten şaşma.

bir insan 2 kişiyi aynı anda sevebilirmi sorunsalı

Gördüğümde Sadakatsiz dizisindeki adamı aklıma getiren başlık.

spoiler

https://youtu.be/fl-IO3-eV5o

spoiler

en son oynadığınız oyunun içindesiniz

Çok uzun zaman önceydi. Super Mario. Oyun içinde olsam bayrak direği olurdum sanırım.

acı vermeden öldüren ilaç

ilaç değildir ama kimyasal mevcuttur. Uyurken uygulanmalıdır. Hem arkada iz bırakmaz hem ölen acı hissetmez. Ne olduğunu söylemek istemiyorum. Daha sonra başıma dert olmasın.

smokeh43

43 yaşında olgun bir bayan olmasını temenni ettiğim yazar.

havada aşk kokusu var

Okuduğumda Harry Potter serisinin bir bölümünde Hermione Granger aşk iksirinin kokusunun her insana farklı geldiğini söylüyordu. Ona naneli diş macunu gibi kokmuştu.

mutluluk

Alışılmamış bünyede psikolojik rahatsızlıklara yol açabilecek duygu.

neden yazar oldunuz

iş ortamımda o kadar çok aptal varki, IQ seviyemi yerinde tutmak için sözlükte yazar oldum.