bugün

show tvnin samanyolu dizileri tadindaki yeni dizisidir. ibretlik kucuk hikayelerden olusur.
ibretlik küçük hikayeler anlatan yeni program. ibret alıyoruz açın.
Show tv nin yeni mini dizi filmidir.

Sadece bir sözü için bi kez daha izleyeceğime söz verdiğim dizidir.

içimizde öyle insanlar var ki bazen melek bile insan yaratılmadığına isyan eder. içimizde öyle insanlar var ki bazen şeytan bile insan yaratılmadığına şükreder.

Buna benzer bi sözdü. Hoştu güzeldi. Gelecek bölümde görüşmek üzere.
Cocuk karakter yuzunden cocuklardan nefret etmeme sebep olan dizi. Aminin veledi gece gece omen'e bagladi iyice... lan o arabadan nasil ciktin serefsiz?!
an itibariyle şeytan'ın gülüşü bölümü yayınlanan dizidir.

sanırım insanlar arasında hızır makamında dolaşan esrarlı şahıslardan filan bahsediyor.
Samanyolunda ki dizilerden bir de biz küçükken arkadaslara korkalım dıye birinden duyup anlattığımız hikayelere benziyor. Ha ama izliyorum suan izlettiriyor.
american horror story sir kapisi karisimi bir seyler yapmaya calismislar herhalde. olmamis efendim.
Hayatimda gordugum en kotu senaryolara sahip yapım. Sonunda bir sey olmasını bekledim, ilginç bir seyler olurmu dedim ama çok basit bi yapın.Insallah ilerleyen bölümleri daha başarılı olur.
show tv'de yayınlanan sırlar dünyası ve behzat ç karışımı çakma bir dizi.
kalitesize benziyor.
Stv dizileri, kabuslar evi serisi, behzat ç karışımı bir sey!
ilk bölümlerin aksine daha iyi oyuncuların dahil olmaya başladığı gerilim serisi.
tamamını baştan sona iZlememekle beraber, lanetler, hayaletler, aslında ölmüş kişiler ile benzetildiğini sandığımız sırlar dünyası türevi stv hikmet dizilerinden uzaklaşmakta, dini ögelerin yerini sanki batı servisli ögeler almakta,
The masters of horror ile kıyaslayacak değiliz ama zaten biz de o kadar zengin değiliz. Senaryolar iyileşir, senaryoların uygulaması iyileşir ise gayet başarılı denemelere dönecek gibi durmakta.

Hafiften ürküntü geldi salih abi.

Değişik şeyler izlemek isteriz biraz daha özen gçrdüğümüz an arkasında olacağımız yapımdır.
2014 yapımı, bir zamanlar show tv'de yayınlanan, korku gerilim ve fantastik dizisi.

peki neden değerli? çünkü ülkede korku gerilim dizisi çeken yok. ayrıca süresi de kısadır. her bölümde 2 tane 30'ar dakikalık kısa hikâyeler anlatılır. bunların da toplamı sadece 1 saat. bu hikâyeler fantastik olsa da, bazı bölümler hariç gerçekten çok kalitelidir.

bazı bölümlerinde geçmiş zamanı gelecekle bağlayan olaylar mı dersiniz, yoksa gizemli bir cinayeti aşırı fantastik yollarla, ama insanın bilinçaltını yerlebir ederek anlatan durumlar mı dersiniz gerçekten yaratıcı bir senaryoyla karşılaşmak mümkün. ayrıca dizi fantastik olsa da, olayların içine o kadar giriyorsunuz ki, fantastik olduğunu umursamıyorsunuz bile. yani o yüzden seyir zevki çok yüksek benim için. bazı bölümlerinde daha çok dini yerleştirmeler ve olaylar yer alsa da, dizinin genel kalitesine bakarsak, özellikle zaman kavramı dahil bir çok bilimsel durumlara değindiği için kaliteli dizidir. ve bence bu noktada samanyolu dizilerinden oldukça ayrlmaktadır.

her bölümün başında bir anlatıcı yer alır. edebi yollarla yapar bu durumu. yıllar önce izlediğim için maalesef bu edebi şiirler aklımda değil, ancak bu şiirler de özene bözene yazılmış. hikâyeye daha da fazla girmenizi, ve etkilenmenizi sağlıyor.

müziklerine de değineyim tabi. dizide sadece sabit 2-3 müzik bulunuyor. ama bu müzikler aşırı gerginlik yüklü, korkunç müzikler. anlatılan hikâyelerle resmen bir bütün oluyorlar. böyle de olması gerekiyordu, çünkü bu bir korku dizisi.

en etkilendiğim ve sevdiğim bölüm de, 7. bölümde yer alan "cinayet var" isimli hikâye oldu. bölümde gizemli bir cinayet anlatılıyor, ve anlatılmak için girilen fantastik yol gerçekten çok başarılı. yani bu benim tarzımla da alâkalı olabilir tam bilmiyorum da, hakikatten o kadar gizem yüklü ki, dedim yani bu fantastik olmaması gerek, gerçek olması gerek dedim. özellikle 7. bölümü şiddetle izlemenizi tavsiye ediyor, ve bu entryi de burada noktalıyorum.
bir ağacın mi yoksa bir insanın mı gölgesindeler?