bugün

etmiyosa etmiyo la sana ne aqü gevşeği?
Ya şu var iman etmiyor o zaman ateist anlayışı var o da yanlış.

Atatürk deistti, ismet inönü incil i kazım karabekir de kuran i vermiş, araştırmış ikisi de mantıksız gelmiş bir sebepten sonra laikliği seçmiş buna rağmen halka hizmet olarak abd ajanı kaynayan medreseleri kapattı hoca atamaları ve doğru din kaynağı araştırmaları yapan diyaneti kurdu ve sadece kuran i tercüme ettirdi.

Laiklik var bayrak ve marşta dini semboller var, kur-an latin alfabesiyle okunabilir oldu bence tek eksik aslında bu yanlıştı yanlışa yanlış demek lazım ezan türkçeye tam çevrilmiyor bence cevrilmemesi gereken tek şey buydu.

Ben arapça okuyorum anlamıyorum merak edip türkçe de okuyorum, inşirah suresini türkçe veya arapça okumanın verdiği hazzı tarif edemem.

"Gerçekten de her zorluğun ardında bir kolaylık vardır."

Gel de teselli etme kendini, ya bir düşünsene dağlar tepe, tepeler ova olur denizler yarılır sana geçit olur ay bölünür mucize olur dağ yarılır deve yaratılmış olur allah isterse olur.

Ya da biz istersek allah takdir ederse her şey olur...

Belki de hayatta her istediğini elde etmiş olanların taktiği saf ve temiz mertçe bir imandır ha?

Neyse konu gerçekten dağıldı...

Ya niyeti gizli gizli söyleyecek değil ya iman etmiyorsa etmiyor bizim dinimizde zorlama yok, hoşgörülü olalım yeter dünya da hoşgörülü olsa yeter zaten o zaman akan kan durur.
gökten indiği sanılmıyor mu amınagodumun malları. evet
En çok istismar edilen sözdür. Gökten indiği sanılan kitaplar dogmatiktir. Değiştirilemez olduğunu söyler, iddia eder. işte biz sürekli değişiyor ve ilerliyoruz. Biz dogmatikliği değil aklı ve bilimi rehber ediniyoruz.

Bunu dinsizliğe yoracak ahmaklar da çıkabilir. Devletin dini olmaz. insanın inancı ya da inançsızlığı olur.
Sanılan demek biraz malca bir ifadedir. Hadi inançsızsın "bazılarınca gökten indiğine inanılan" cümlesini kurarsın. Sanırım bu kitap gökten indi diyen bir inanç sahibi yoktur. (bkz: sanırım)
En çok satanlar.
2017 yılında hala inanılan ilginç ve komik kitaplardır. Hadi eyv.
vahiy destekli kitaplardır. atatürk ün burada kastettiği vahiy destekli yani semavi dinler denen kısımdır. daha doğru bir ifadeyle ibrani dinler de denebilir.

atatürk gene burada sanılıyor diyerek siz öyle zannediyorsunuz diyor yani iki anlamda da atatürk ün inançsız olduğu ortaya çıkıyor.
zorlama bir tanımla bunun üstünü örtme gayretine girmek boşunadır.

adam resmen pozitivist veya daha da ileriye giderek materyalist bir tanım getirmiş. inanan biri gidip kendi kitabına gökten indiği sanılan kitap der mi?
Kinyas ve Kayra.
Türlerin kökeni.
Ecem hotoğlunun yazdığı kitap.
"ben tanrıyla görüştüm" veya "tanrı benimle görüştü" diyen kişilerin, tanrı istek emir ve arzuları adı altında yazdıkları kitaplardır, böylece yöneticiler tanrı maskesi arkasından insanları toplu olarak yönetiyorlar, nasıl mi ? zira sözlerinden çıkanlar kazanlarda pişirilecek, onlara itaat edenler ise 72 huri ve bal nehri alacak.
muhammed huri icin niye kitap yazsin, kendisine itaat edenler olaun diye nicin kitap yazsin. acin tarih okuyun biraz, gercek tarihi okuyun. muhamme 25 yasinda evleniyor ve tek hatice ile birlikte oluyor. 55 yasindan sonra siyasi nedenlerle tekrar evleniyor. boyle bir adami kadin duskunu gostermek şerefsizliktir. muhammet dinj yaymaya basladiktan somra cekmedigi eziyet kalmadi. 610 dan 630 a kadar hep savaslar oldu. 630 da mekke fethedilince rahat yuzu gordu o da 632 de vefat etti zaten. unutmayin, islam bir devrimdir. cahil bir halka oku diyen, anaya babaya iyilik edin diyen, fakire fukaraya yardim edin diyen diye , aklinizi kullanin diyen, haksiz kazanc elde etmeyin diyen, birbirinizi haksiz yere öldurmeyin diyen, eşlerinizi aldatmayin diyen bir devrimdir.
Türkçemizde bir zincirleme beyan.
nedense hep ortadoğuya inmiştir.

dünyada 4 milyar çekik gözlü var, bir tane bile kitapları yok.
kafirleri ve kafir sevici cehapelileri ayar eden kutsal kitaplardır .

cehape sürünmekle mükellef yani .
bu önermeyle atatürk'e gönderme yapılıyor. bu söz onun ağzından çıkmış gibi lanse ediliyor yıllardır. ama o sikik kulaklarınızı açıp dinlememişsiniz ya da işinize geldiği gibi duymuşsunuz.

''gökten indiği sanılan kitapların doğmaları''

peki ne demek bu ''doğma'' ? kulaktan doğma diye bir kavram vardır bildiniz mi onu ? yani hurafe, uydurma anlamına gelir.

hani şu önünde diz çökülüp eli ayağı yalanan bilmem ne hazretleri bilmem ne efendileri varya, onlarla uğraştı atatürk hayatı boyunca. onların, hurafelerle toplumun zihnini kirletmemesi için uğraş verdi. dini sömürmelerine engel oldu. kur'an-ı kerim'in ilk türkçe mealini yazdıran atatürk'tür bunu da bilin çomariçler.

hayatında bir kez kuran'ın yüzünü açmamış, islamiyeti kavrayamamış çomariçler kudurmuş köpek gibi saldırıyor. peşinden it gibi koştuğunuz o güruh, 12 yaşına gelmiş bir kızla evlenilebileceğini savunuyor. bi dönün bakın küçük çocuklarınıza, yeğenlerinize de bi belki yüzünüz kızarır. ve yine aynı güruh atatürk'e saldırıyor işte.

lan size laf anlatmam ben ya ne yoracam kendimi. siktiringidin cehaletinizde ölün geberin aq.
https://www.youtube.com/watch?v=vQ09qo-rTXI
cahil ateist söylemidir. biz inananlar zaten kitapların gökten geldiğine inanmayız, allahın mekandan münezzeh olduğuna inanırız. allah gökte değildir yani.
Bunu da Atatürk e bağlayan yobazları ortaya çıkartan sorudur.
aklınızı.. neyse.
Atatürke göre Dogmalarıyla Chp programının kapsadığı prensiplerin bir tutulmaması gereken kitaplardır. Atatürk ilhamını gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunduğunu belirtiyor.
atatürk'ün ifadesi değildir. Atatürk'ün ifadesi "gökten indiği sanılan dogmalardır." Çarpıtılmasın.
doğru söylemiş ajan artığı hacı hoca, şıh şuh.

hepsi bir şeyler uyduruyordu.

diyaneti kurmasının sebebi de buydu

günlerden bir gün recep diye bir gelsin

parti propaganda merkezi yapsın diye değil

millete alimler kurulunun ortak çalışması

ulaştırılsın diye.

götünden attığını din diye kaktırmak isteyenlere

engel oldu.
Kamallah'ın dinsiz olduğunu gösteren sözleridir.
Diyaneti atatrkmü kurmuş e bu laikliğe aykırı..olmadı bak hiç olmadı yasa ihlali var..