bugün

"herkes için spor federasyonu" 1. olağan genel kurulunda başkan seçilen sanatçı.
(bkz: altın çocuk)
37 doğumlu, türk sinemasının en yakışıklı adamı. bunun yanında cok da mükemmel bir aktördü vakti zamanında.

99 da antalya da, altın portakal da, yaşam boyu onu ödülü kazanmıştır.

bi güzellik daha, alin işte filmografisi:

Unutulmayanlar 2006
Asla Unutma 2005
Üvey Ana - 10 Altın Film 2004
Mirasyediler 1995
Dost Bildiklerim 1978
Sürtük 1970
Altın Avcıları 1968
Yayla Kızı Yıldız 1967
Ortaşark Yanıyor 1967
Son Kurban 1967
Altın Çocuk Beyrut'ta 1967
Kenarın Dilberi 1966
Altın Çocuk 1966
isyancılar 1965
Yıldızların Altında 1965
Son Darbe 1965
Kırk Küçük Anne 1964
Yılların Ardından 1964
Evcilik Oyunu 1964
Kızgın Delikanlı 1964
Kezban 1963
Makber 1963
Şafak Bekçileri 1963
Genç Kızların Sevgilisi 1963
Kahpe 1963
Leyla ile Mecnun Gibi 1963
Cici Can 1963
Beyaz Güvercin 1963
Bulunmaz Uşak 1963
Aşka Karşı Gelinmez 1962
Öldüren Bahar 1962
Yalnızlar için 1962
Aşk Merdiveni 1962
Esir Kuş 1962
Ne Şeker Şey 1962
Gençlik Hülyaları 1962
Billur Köşk 1962
Kiralık Koca 1962
Gönül Avcısı 1962
Gümüş Gerdanlık 1962
Küçük Beyefendi 1962
Şehirdeki Yabancı 1962
Akasyalar Açarken 1962
Biz de Arkadaş mıyız? 1962
Aşkın Saati Gelince 1961
Bir Demet Yasemen 1961
Bir Yaz Yağmuru 1961
Bülbül Yuvası 1961
Yaban Gülü 1961
Seni Kaybedersem 1961
Yavru Kuş 1961
Bir Bahar Akşamı 1961
Boş Yuva 1961
iki Aşk Arasında 1961
Kızıl Vazo 1961
Melekler Şahidimdir 1961
Zavallı Necdet 1961
Unutamadığım Kadın 1961
Güneş Doğmasın 1961
Bir Yaz Yağmuru 1960
Nilüfer Orman Çiçeği 1960
Satın Alınan Adam 1960
Taş Bebek 1960
Aşk Rüzgarı 1960
Ömrüm Böyle Geçti 1959
Samanyolu 1959
Kelepçe 1958
Ham Meyva 1957
Kara Günlerim / Yaşayan Ölüler 1957
yesari asim arsoy'un yeğenidir.
hayatimin belli bir donemine bilmeyerek de olsa damga vurmus sinema sanatcimiz, hatta bu kabus halen degisik araliklarla tekrarlaniyor olsa da ergenlik donemindeki kadar etkilemiyor artik.

sene 1984, kilolu bir bebek dogmus ananesi "ismini ben koyacagim, goksel olsun" demis. peki niye demis? cunku kendisi platonik bir goksel arsoy asigi, hem de renkli gozlu selvi boylu dedeme ragmen, dusundukce sartellerim atiyor hehehe... neyse derken adim goksel oldu sirf bu sanatcimiz yuzunden. ama gel gelelim uzun yillar goksel arsoy ve kendimden baska herhangi bir erkek goksel tanimadim.

ilkokulda uc ayri okul gezdigim icin ogretmen beni her sinifa tanistirdiginda "evet bu arkadasinizin adi goksel, tanisin bakalim cocuklar" dediginde arkadan bir firlama cikip burnunu karistirarak "eehehehe goksel kiz ismi ki ama bu erkek ehehehe" dedi.

ortaokul ve lise yillarim ise daha felaketti. bazen bir parti olurdu arkadasin evinde, kizlar da hep ailelerine telefon acip "biz goksel'lerde kalabilirmiyiz babacim, olur mu annecim" deyip izni kopartirlardi. tabi kimsenin aklina goksel'in erkek olabilecegi gelmiyor. hatta itiraf ediyorum, benim bile gelmiyor kahretsin. lise mezuniyetinde kiz arkadaslar ailelerine beni tanistirip "bak babacim bu da bizim siniftan goksel" dediklerinde o babalarin bana pis pis bakisini unutmak mumkun degil.

goksel arsoy laneti bu kadarla sinirli degil elbette. mesela arkadaslar sinemaya gidelim der, acarim telefonu yer ayirtirim:

- ben x filmine 6 kisilik yer ayirtmak istiyorum
- tabi kac seansi olsun?
- ogleden sonra uygun olur
- 4:00 seansinda bos yerimiz var, olur mu?
- tabi olur
- isim neydi?
- goksel
- peki goksel hanim film baslamadan yarim saat once biletlerinizi almaniz gerekiyor.

e yuh diyorum, bu kadarina da pes. hadi isim goksel, ulan telefondaki ses bildigin borazan gibi, gene mi hanim? lanet olsun izmit belsa plaza sinemasi.

universite zamaninda da goksel arsoy laneti pesimi birakmadi. istanbul'da universite kazaninca sik sik otobus yolculugu yapmam icap ederdi. tabi yer ayirtirken ilk zamanlar gene telefonda bayan olarak yazmislar ismimi soyleyince. artik annem ya da kiz kardesim icin mi yer ayirttigimi dusunduler bilemiyorum zira aksini dusunmek dahi sinirlerimi ziplatmaya yetiyor.

ayirtilan bileti kestirip koltuga gececegim ama o da ne? yan koltukta bir hatun, neyse onemsemeyip oturuyorum bu sefer de muavin yanima yaklasip "burasi bayan yani, yanlis numaraya mi oturdun birader" diyor. biletimi gosterince de "bayan adiyla yer ayirtmaya utanmiyor musun kardesim" seklinde bir toplumsal ahlak dersi verirken olaya karisan yasli bir amca "genclik iste ehehehe biz gencken neler yapardik neler" diye pis pis siritiyor. ikinci kez otobus icin yer ayirtirken ise su diyalog geciyor:

- istanbul'a bu aksam icin bilet ayirtacaktim
- harem mi otogar mi?
- harem lutfen.
- isim neydi?
- goksel
- erkek goksel mi?
- (ohaaaa) evet gecen sefer karisiklik olmustu erkek yani olsun bu sefer ehehehe
- tamam ben ayarladim merak etmeyin.

otobusun kalkmasina az bir vakit kala bileti kestirdim ki o da ne??? biletin isim kisminda aynen su yaziyor : (erkek goksel bey) sana da lanet olsun adi tur sirketi, nefret ediyorum..

ama en cok goksel arsoy'dan nefret ediyorum. tamam yakisiklisin, bir doneme damgasini vurmus onemli bir sanatcisin ama adin niye goksel;di be canim abim? huseyin olur, ahmet olur, mustafa olur, hadi bari gokhan olur ama niye goksel? neden gencligimin en guzel yillarini el birligiyle pic ettiniz? sevmiyorum seni, adasin olmaktan da igreniyorum. *
78 yaşında askere çağrılan türk sinemasının altın çocuğu.
Ruhsar dizinsinde mazharin annesi rolündeki kadın.
Bayraklı'da adı parka verilmiş sinemamımızın altın çocuğu.
görsel
60'lı ve 70'li yılların kıvanç tatlıtuğ'u. kıvanç tatlıtuğ da 2000'lerin ve 2010'ların Göksel Arsoy'udur.
tv de neden dizilerde oynamadığına şaşırdığım aktör.
Eğer bu devirde yasasaydi 5li kinder paketlerinin uzerindeki cocuk yerine kendi fotosunu basarlardi.
Alman cocuklara benziyor.
izlediğim programda ben hiç hata yapmam diyen.60 ların altın çocuğu,genelde romantik erkek rolünde görünen,yanılmıyorsam Yesari Asım Arsoy un yeğeni olan,yaşına göre gayet dinç olan,sevdiğim ama kibirli bulduğum oyuncu.şafak bekçileri,şehirdeki yabancı,bulunmaz Uşak gibi güzel filmleri vardır.belgin dorukla genellikle ikili oluşturmuştur.
fanatik bir galatasaray taraftarıdır.
http://spor.milliyet.com.....2010/1304677/default.htm
2 gün önce bir gazeteye verdiği röportaj den bir kesit;
--spoiler--
+Yeşilçam’da yakın arkadaşlarınız kimlerdi? Ayhan Işık’la yakın arkadaşmışsınız ama sürekli birbirinize küsermişsiniz...
- Ayhan’la lüzumsuz şeyler yüzünden birbirimize girip küsüyorduk. Ama küs de duramıyorduk ve bir vesileyle barışıyorduk. Altı-yedi defa bu rezilliği yaşadık. En son yine küsmüştük. Yeniköy’de bir yalıdaki davette karşılaştık. Ayhan’ı görünce terasa çıktım. O da peşimden geldi. Bana sarıldı, “Bir kitap yazıyorum. Her sayfasında sen varsın” dedi. Sarıldık ve ağladık. Bir daha da kavga etmedik.
--spoiler--

Göksel arsoy ile ayhan ışık'in ne kadar güzel bir arkadaşlığı varmış!
Altın çocuk lakabıyla bilinen usta oyuncu.
bugün doğum günü. 83 yaşına girmiş.
Altın çocuk lakabı olan oyuncumuz. Benim abimdir. Birçok filmde beraber olduk. Bana bazı roller verdi. izmit'te karşılıklı çok rakı viski içtik. Yağmur yağarken şarkı söylerdi hep.