bugün

patenti bende olan bir buluş. ilk bulduğumda işerken sidiğim yüzüme çarptı ve sokağa soyunup çıplak çıktım ve buldum buldum diye bağırarak koşuşturdum. sonra ülkücüler toplanıp beni kovaladı felan.

tezim şöyle;

gök çekimi= mıknatıs 1
yer çekimi= mıknatıs 2
balon= demir

bir mıknatısı demire yaklaştırdığımızda demiri çeker. işte bu yer çekimidir.
demire iki mıknatısı yaklaştırdığımızda demir ortada kalır ve bir tarafa doğru gitmez.
buradaki demirin balon olduğunu düşünelim.
balon neden mıknatıs 2'ye doğru gitmiyor.
maden sadece yer çekimi var.
balonu havada bıraktığımızda yere doğru gitmesi lazım.
ama uçuyor, gökyüzüne doğru yükseliyor.
demekki gökyüzünde de bir kuvvet var ki çekiyor.
yoksa mıknatıs örneğindeki gibi yere doğru giderdi. hatta çift taraflı bir çekim olduğu halde ortada kalması gerekiyordu. oysaki ortada dahi kalmadı yukarı yükseldi. buda kesinlikle bir çekim gücünü ispatlıyor.

balonun içindeki havadan bahsedecek olursak. insanında içinde hava var ama yükselmiyor. burada temel prensip hafiflik. bir cisim yeterince hafifse gök çekiminden yeterince ağırsa da yer çekiminden etkilenmektedir.

buldum lan. imza isteyenler sıraya.

not: gelen yoğun mesajlar sonucu belirtmek isterim ki kafa yapıyorum herkes sakin olsun.
aşkın yerçekimini etkisiz bırakmasıyla gerçekleşen etkidir.

(bkz: aklı bir karış havada)
(bkz: ayakların yerden kesilmesi)
vb.
elinde hamam tası ile peştemalli resmini sözlüğe ekleyip altına "evreka" yazması muhtemel yazarın
dünya harici bir gezegende ceteris paribus ile ıkınırsa bulabilceği bilimsel kuram.
Newton'un mezarinda ters dönmesine sebep vermis bir basliktir.

Edit: iki aydir böyle bir sey yazmak icin bekliyordum. Ha bir de "reklam alinir, reklam alanidir" var. Hic yazmadim icimde ukte olarak kalmis. Basligi acan arkadasa ve sponsorlara tesekkülerimi arz ederim.
dengeleyici kuvvettir. yer çekimi yıldızları bize çekerken gök çekiminin bunu dengelemesiyle yıldızlar havada asılı kalırlar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar