bugün

boynuma dolanmış, herhalde çıkardıklarında kesip atmışlardır.
Karadeniz teknik üniversitesi.
Çöpe atıldı diye biliyorum, ondan bir bok olamıyorum demek ki.
toplumda, göbek bağını nereye gömersen, çocuğununda büyüyünce göbek bağının gömüldüğü yer ile bağlantılı olacağı inanışı vardır. okul, medrese, camii, ev... daha çok örnek verilebilecek yerlere göbek bağı gömülür.
(bkz: eyüp sultan)
Annem çöpe atmış. Sürekli diyor; senin bağını dışarı attık ondan hiç evde durmuyorsun ehehe.
Benimki hala evde. Bende evden çıkmıyorum hiç demek ki bu yüzden.
hastaneye gömülmüştür, ben de sürekli hastalanıyorum ehehe.
cehenneme koymuş babam.
önceden biliyormuş oraya gideceğimi.
hala evde duruyor.

annem göstermişti bir ara.

onun için baya evcimen bir insanımdır.
uzaya fırlatılmış, o yüzden siriusa aşığım.
kalbime gömdüm ben onu.
Bilkent üniversitesi. Okuduğum yer ankara üniversitesi. En azından ankara kısmı tutmuş helal be koca yürekli ailem.
evde duruyor olum ne gömülmesi.
Çöpe atılmış. (istenmeyen bir çocukta deģilmişim sebebi neydi ki?)

Annem şimdi hep der keşke atmasaydım çöpe şimdi bir şeyine kıyıp atmıyorsun çöpe odan hurda yığınına dönecek. Yapacak bir şey yok bunu sen istemissin bebek.
Konya meram fen lisesi.

Ne alakaysa.
ümraniye çöplüğü....

bizimkiler çöpe atmışlar amk...
Hastanedeki çöp kutusu.
Gömülmemiş hala evde bekliyor.
Amk dedemin eski evinin taşların arasına koymuşlar müteahhit olayım diye az kalsin amele olacaktım.
Adliyeye gömmüşler. Hukuk okuyorum. Tutmuş herhalde.
Eski kuran kursu olan bi yere gömmüşler dini bilgisi yüksek olsun diye, o kurs yıkılmış sonradan park gibin bişey yapmışlar, amk bildiğin gündüz kerhane akşam meyhane oldu o park.

Korkuyorum sözlük.
'Bi üniversiteye gömeriz' diye annem eski evde bir yere saklamış. Bir yıl önce o evden taşındık ve çıkmadı. 'anne bari bana ver de derse girerken ben fakültemin önüne gömeyim' dememek için zor tutuyorum kendimi.

Batıl inançtır efendim. Yok öyle bir şey.
benimkini camiye gömmüşler. sonuç beynamazın teki olduk çıktık.
Cami bahçesi.