bugün

Alallaaa ateizm devletinde şeriat isteyebiliyormuyuz? Ozaman olsun AKP devletinde isteyemiyoruz hatta hapse atılan dini fikir adamları var.
Muhafazakâr olanlarına bazı sebeplerden dolayı gıcık oluyorum.

Yanlış anlamayın,dindar oldukları için değil,sadece dindar oldukları halde ve Türkiye dindar bir yapılanma tarafından yönetildiği halde neden "cenabet kâfir" diye adlandırdıkları kişilerin ülkesinde yaşamaya devam ettiklerinden dolayı.

Türkiye şu an tamamen islamcı kişiler tarafından yönetiliyor, çoğunun "kemalist dinsiz Türkiye" dediği bir Türkiye yok.

Verdikleri oylarla istedikleri Türkiye kuruldu,neden hala gelmiyorlar?

Seküler bir yönetim tatlı geliyor tabi...Özgürlüğün olduğu seküler bir ülkede şeriat da isteyebilirsin devlet ateizmi ile yönetilen bir ülke de isteyebilirsin.
bizlerin yersiz eleştirdiği insanlar.
evet yaşadıkları ile söyledikleri arasında tutarsızlıklar var.

ancak şunu unutuyorsunuz ki bu insanlar oraya nitelikli göç şeklinde gitmedi.
niteliksiz ve burada tutunamayan insanlar gitti.

bu yüzden etik değerler, bilişsel düşünce gibi konularda ciddi anlamda belirli bir seviyeye gelebilmek birkaç nesil gerektirmekte.
boşuna kızmayın velhasıl.

eğitim sadece okullarla olmaz, aile de çok etkilidir.
her münih'te eğitim alan kişi sizden çok daha zeki veya çok daha derin düşünebiliyor değil.
Onlar için ülke cennet.
Haset dolu Türk milletinin kıskançlık sebebiyle öfke kustuğu kitle.

Yakın geçmişe kadar türkiye yerlilerini düşünürdüm fakat sırf konumumdan ötürü bana tanışıklığımın olmadığı gavatlardan bile nefret kusulacaksa sonuna kadar erdoğan.

damına koyduklarım.
sevmem. euro ile kazanıp türkiye de çalışan kişilerin ekonomileri hakkında ahkam keserler.
- Kürtler, yahudiler, araplar gibi lobicilik yapmazlar
- çoğu bulunduğu ülkeye entegre değildir
- iq düşüren beyanatları vardır
- ağır tayyipçidirler .
euro'nun 28tl olmasına ultra sevinen, havalara uçan ve pozitif modlara giren insan topluluğu. 3-5 ay önce almanya'da yaşayan yarı türk, yarı rus kadından aldığım bilgilere göre;

yaşadığım bölgede çoğunlukla türkler yaşıyor. sırf euro düşmesin diye rte'ye oy atıyorlar, ve türkiye'den herhangi bir akrabalarının buraya gelmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar, sizlere de bilerek acitasyon yapıyorlar, kışkırtılın, vazgeçin diye. "toprağımızı özlüyoz, buranın allah belasını versin" gibi gibi dedi.

hoşgeldiniz güzel ülkemize gurbetçi kardeşlerim!
artık gurbetçilikleri de kalmamış gruptur. bir kısmı ağır vatan hainidir. yaşadıkları ülkeye yaptıkları ihanet daha fazladır. burada şahsi çıkar elde etmek için ekmek yedikleri, haklarını aldıkları yere pislerler. bulundukları ülkelerin bu ihanetlerinden haberdar edilmesi insanlık için hayırlı olacaktır.
Gurbetçileri üstteki yazarın paylaşımından sonra daha da fazla sevmemeye başladım.
https://twitter.com/eyhuk.../1534644060937457664?s=21
parası değerleniyor diye reisçilik yapan onursuz insanlar sürüsü.
bu şerefsizler şu an cayır cayır arazi mülk alıyor.
Gurbetçi değil kardeşim, bu insanlar Almanya pasaportu taşıyan Türk asıllı Alman vatandaşı ve kendi ülkelerinde 11 ay essek gibi gavurlar ile çalışıp , bütün sene bu anı beklemisler izin icin. alın terleriyle arabalarını almışlar, ülkelerinin para birimi değerli, Türkiyeye tatile gelmişler kimsenin kimseye laf söylemeye hakkı yok. sanki Avrupa da herşey çok güzel hiç sıkıntı yok. Avrupa bedava BMW dağıtıyor Muş, asgari ücret de 5000€ Muş. sanki bedava elde ediliyor burada herşey. okadar hasret çekiyoruz , essek gibi hergün 4.30 iş başı yapıyoruz, TR dekiler saat 8 kadar yatıyor ,oh keyife bak. sanki hiç zorluk sıkıntı yok buralarda. bilmeden etmeden linç kampanyası yapmayın gurbetçilere. herşey öyle kolay değil, haaa öyle zannediyorum diyorsan , atla gel Avrupa'ya bu kadar basit * neymiş BMW AUDI ile gelmiş izne. ulan 15 senedir ben essek gibi çalıştım Allah'ın her günü 4.30 is başı yapmışım , bırak da bir BMW alayım kendime. oda zaten kredi ile başka nasıl alacaksın. sanki TR de bisiklete biniyor , hiç BMW yok TR de kullanan yani. neymiş çok para kazanan varmış. ulan asgari ücret ile çalışan da gecinemiyor burada. 1500€ alıyorum 850€ kira. 375€ Gas+Elektrik+su+Çöp parası. daha telefon araba sigortası yok içinde. hesapla ne kaldı geriye.
Türkiye'ye geldiklerinde çılgınlar gibi alışveriş yaptılar yapıyorlar. Bizim kuzen yüz çift çorap, elli parça don atlet sütyen aldı götürdü Almanya'ya. Yüz liralık dona diyorki 10 oyro bedava! Seneye Euro 20 TL olursa maaile tatile götürecek bizi.
görsel
ben bunlara eskiden kızıyordum ama şimdi hak vermeye başladım.

hayata bir kere gelip türkiye gibi ülkede amele olmaktansa giderim elin ülkesinde çalışır geçinirim daha iyi.

gurbetçiler sonuna kadar haklıymış adamları boşuna linçliyorlar.
işte 25 senedir gevur isviçrede yasayıp oranın zulmü ile kendisinin bayramı kutlamayan kardesimiz.

görsel
görsel
https://twitter.com/yukse.../1365990694221930497?s=21

Hayatı boyunca kullandığı arabanın kornasına 2 kez basmamış adamların ülkesinde trafikte şöyle hareketler yapıyorsun sonra kendine ırkçılık yapıldığını iddia edip sürekli mağdur olduğunu iddia ediyorsun. Adamlar yine sabırlıymış, normal şartlarda tekme tokat kovmaları lazım ülkeden.
sevmiyorum bu ipneleri. ülkedeki durumu bilmeden atıp tutuyorlar .
Misafirliğe geldiği evde almanya'ya uçuşların yarından itibaren 17 Nisan'a kadar ertelenmesini öğrenmesi üzerine kalırız nolcak diyebilecek rahatlığa sahip insancıklar.
Babanızın evi mi lan burası?
görsel

Yok öyle kardeşim. Ekonomi süper, her yer park bahçe köprü yol ülkemiz de süper güç. Sen daha niye bizi kıskanan ülkenin vatandaşı olmak istiyorsun ki? Ayrıca 42 yıl bir ülkede vatandaşı olamadan bir ülkede yaşamak da başarı.
Aq partisi diasporası.
ülkemize, mersedeslerini göstermek, siyah atlette yeni trendleri tanıtmak ve bit baks yapmak için sık sık gelen kitle.
sağolsunlar bunlar uzaktan askerlik eğitimi yapacaklar bedelli olarak.

afedersiniz de madem bedelli 21 gün, bu arkadaşlar da 21 gün yapsın. aynı anda çıkan yasa neden onlara başka bize başka.

iddia ediyorum; türkiye vatandaşları olarak biz bu gurbetçilerden her şekilde daha vasıflı ve kültürlüyüz. bu vatana hizmet desen eğitim ve katma değer ortalaması olarak hepsinden iyiyiz ve daha yararlıyız. 50 yıldır avrupa'da yaşayıp dünyanın bin türlü nimeti içinde yetişip ve yabancı dil öğrenip hala çomar kalabilen bir kitleden söz ediyoruz. bunların yaşamadıkları ülke için oy kullanma garabetini de ayrı sikeyim.